חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | 14 חודשי מאסר לנאשמים שהנפיקו חשבוניות מס פיקטיביות

14 חודשי מאסר לנאשמים שהנפיקו חשבוניות מס פיקטיביות

בית משפט השלום ברמלה גזר לאחרונה 14 חודשי מאסר, מאסר על תנאי וקנס על נאשמים שהורשעו בביצוע עבירות מס שמקורן בחשבוניות פיקטיביות [ת"פ 45449-05-12]. אחת מהנאשמים היא חברה בע"מ שהעבירה חשבוניות פיקטיביות לספק שירות, בלי שזה סיפק לה כל שירות. החברה הורשעה בעבירות מס על סמך פעילותו הפלילית של מנהלה. בית המשפט דחה טענות של הגנת ההסתמכות בהליך פלילי והטיל על שלושת הנאשמים 14 חודשי מאסר, מאסר על תנאי וקנס בגובה 50,000 ₪.

כתב האישום מתאר כיצד במשך תקופה ארוכה נהגה אחת הנאשמות, חברה בע"מ העוסקת בתחום עבודות הבניין, להעביר לנאשם אחר שמספק שירותי ניקיון ואבטחה, חשבוניות פיקטיביות בסכום של כשני מיליון ₪. החשבוניות הועברו על אף העובדה שלא סופקו כל שירותי ניקיון, אבטחה או גינון, ומטרתן הייתה להקטין את סכום המס הנובע ממחזור העסקאות של החברה.

הדיון שנערך בתאריך 2.1..17 בבית משפט השלום ברמלה סקר את מתחם הענישה שראוי לקבוע לאנשים שביצעו עבירות מס מכוח אחריות אישית או אחריות שילוחית. אחת מהנאשמות היא כאמור חברה והיא הורשעה רק על סמך העובדה שהמנהל הישיר שלה, אחד הנאשמים, ידע על פעילות פלילית זו. החברה הורשעה בעבירות רבות, כולל מסירת ידיעה כוזבת, ניכוי מס תשומות מבלי שיש לגביו מסמך, הכנות וניהול פנקסי חשבונות כוזבים, שימוש בכלי מרמה או תחבולה. הנאשמים האחרים הורשעו בעבירות דומות.

על אף טענותיהם של ב"כ של הנאשמים על מלכודת שטמנה להם המאשימה (המדינה) כאשר ביצעה חקירה סמויה, לא קיבל בית המשפט טענות אלה. בית המשפט אף דחה הגנה של הסתמכות שטענה כי המאשימים ביצעו את העבירות הללו לאחר שקיבלו ייעוץ מקצועי ממנהלי החשבונות ורואי החשבון שלהם. מנגד, התחשב בית המשפט בהיעדר עבר פלילי, בנסיבות המשפחתיות של חלק מהנאשמים ובזמן הממושך שחלף מאז ביצוע העבירה (למעלה מחמש שנים).

בסופו של הדיון גזר בית משפט השלום ברמלה על כל אחד משלושת הנאשמים 14 חודשי מאסר בפועל, לצד מאסר על תנאי וקנס בסך 50,000 ₪.

בשם המאשימה, מדינת ישראל: ב"כ פרקליטות ת"א (מיסוי וכלכלה) עו"ד יפעת גדנקן.

בשם הנאשמים: עו"ד הילה תירוש, עו"ד גיל דחוח, עו"ד עמית בר טוב.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מס | חשבוניות פיקטיביות | הפצת חשבוניות פיקטיביות | עורך דין עבירות מס | הוצאת חשבוניות פיקטיביות | עונש על הפצת חשבוניות פיקטיביות

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות מע"מ בהיקף של למעלה מ-20 מיליון ש"ח ביטול פסק דין בשל חשש לעיוות דין ללקוח שנשפט בהעדרו בתיק נהיגה בשכרות מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהתחזה לשוטר תקף ופצע עובר אורח בטיילת בנתניה קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בעבירות אלימות חמורות כלפי בת זוגו למרות שנמלט מאימת הדין - אבי דוביצקי ישלם ללקוח המשרד 400,000 ש"ח לאחר שהוציא דיבתו ברשת סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות יבוא סמים באינטרנט - בפעם השניה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017