חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | עבודות שירות לתועלת הציבור לנאשם שהיה מעורב בסחר בנשק

עבודות שירות לתועלת הציבור לנאשם שהיה מעורב בסחר בנשק

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר לאחרונה עבודות שירות על נאשם שהיה מעורב בעבירות סחר בנשק [ת"פ 58976-05-16]. הנאשם החזיק בביתו שקית עם נשק שהיה עליו להעביר לנאשם אחר. הוא נתפס עקב פעילותו של סוכן סמוי באזור הדרום שאסף ראיות על סחר בסמים ובאמל"ח. על אף החרטה שהביע ומאמצי השיקום שלו, הרשעתו לא בוטלה. עם זאת לא הוטל עליו עונש מאסר, אלא עבודות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי וקנס.

מפברואר עד מאי בשנת 2016 הפעילה משטרת ישראל בדרום הארץ סוכן סמוי כדי לאסוף ראיות כנגד חשודים בעבירות סחר בסמים ובאמל"ח. במסגרת חקירה זו הואשמו שמונה אנשים בעבירות שונות הקשורות לעבירות נשק. הנאשם החזיק שקית עם לבנות חבלה בביתו ומסר אותה לנאשם אחר. הוא הודה בעבירה של מתן אמצעים לביצוע פשע, ללא הסכמה עונשית. הוסכם כי לפני הטיעונים לעונש יוצג תסקיר שירות המבחן.

תסקיר שירות המבחן הצביע על הנסיבות האישיות של הנאשם: צעיר בשעות העשרים לחייו, נשוי וחסר השכלה, עובד כעוזר חשמלאי ונעדר עבר פלילי. הוא הביע חרטה על מעשיו, שיתף פעולה עם החקירה ולכן התקבלה המלצה לשיקום בעניינו. התסקיר המליץ על צו מבחן למשך שנה לצד שירות לתועלת הציבור. כמו כן הדגיש שירות המבחן כי הנאשם מבקש לבטל את הרשעתו, שכן הוא מעוניין להוציא רישיון נשק למטרת עבודה.

ב"א המאשימה ציינה את הערכים המוגנים שנפגעו כתוצאה מעבירות נשק, כגון הגנה על הציבור וביטחונו. העסקה שבה היה מעורב הנאשם הייתה עלולה להוביל את הנשק לעבריינים ולפגוע בביטחון הציבור. לשם כך יש לקבוע את מתחם הענישה הקבוע בחוק הכולל כמה חודשי מאסר בפועל. לטענתה לא מוצדק לבטל את האישום בעניינו של הנאשם.  

ב"כ הנאשם ציין כי הנאשם לא ידע כלל שהוא מחזיק בביתו שקית עם כלי נשק. נוסף על כך במהלך הזמן שעבר נולדה בתו, יש לו חובות רבים, הוא לקח אחריות על מעשיו, הביע חרטה ושיתף פעולה עם כל המסגרות השיקומיות שנקבעו עבורו. יש לבטל את ההרשעה בגלל רצונו של הנאשם להשתקם ולעבוד. לראיה, מעסיק מהימן שלח מכתב שבכוונתו להעסיק את הנאשם בעבודות אבטחה.

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בתאריך 19.11.17 בראשותה של כב' השופטת גילת שלו. צוין כי ביטול הרשעה בעבירות נשק הוא חריג ואינו מתאים במקרה זה. גם אם הנאשם לא נטל חלק מרכזי בעבירות הנשק, פוטנציאל ההרס של מעשיו היה גדול. מכאן שלא ראוי לבטל את הרשעתו על עבירות אמל"ח, במיוחד אם המטרה היא רצונו לקבל רישיון לנשק. עם זאת, לאור נסיבותיו האישיות ומאמצי השיקום שלו, נמנעה השופטת מהטלת עונש מאסר בפועל והטילה עליו 220 שעות שירות לתועלת הציבור בבית ספר בפיקוח שירות המבחן, מאסר על תנאי וקנס של 3000 ₪.

בשם המאשימה, מדינת ישראל: עו"ד חן עסיס-לוי.

בשם הנאשם: עו"ד יוסף אשכנזי.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
סחר בנשק | עונש על סחר בנשק | סחר במטעני חבלה | מדיניות הענישה בעבירות נשק | ענישה בעבירות נשק | ענישה על סחר במטעני חבלה

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות נשק סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בהחזקת נשק שלא כדין סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע עבירות מרמה והונאה ביטול צו למניעת הטרדה מאיימת שהוצא בעקבות תקיפת בת זוג ביטול 29 תיקים משטרתיים ללקוח שנחשד בביצוע מגוון רחב של עבירות החזרת רישיון נשק ללקוח לאחר ערר על החלטת פקיד רישוי כלי יריה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 21:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 17:08 27/12/2017
ענישה בבית משפט שלום
ססי | 16:27 02/03/2017
ענישה בבית משפט שלום
עו''ד אלעד שאול אלבז | 08:23 05/03/2017