חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | צעיר ירצה 8 חודשי מאסר לאחר שנהג ללא רישיון ונמלט משוטרים לאחר שסימנו לו לעצור

צעיר ירצה 8 חודשי מאסר לאחר שנהג ללא רישיון ונמלט משוטרים לאחר שסימנו לו לעצור

בית משפט המחוזי בנצרת הטיל 8 חודשי מאסר על צעיר שנהג ללא רישיון, ללא ביטוח ונמלט משוטרים לאחר שסימנו לו לעצור. [ת"פ 23230-04-13]. הצעיר רכב על אופנוע כבד, בעוד ברשותו רישיון לאופנוע קל. נוסף על כך נהג ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח. כששוטרים סימנו לו לעצור, נמלט מהם, סיכן את העוברים ושבים ועצר רק לאחר ששוטר כיוון לכיוונו אקדח. השופטת ציינה את חומרת מעשיו והטילה עליו 8 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ושלילת רישיון לשנתיים וחצי.

הנאשם, בן 25 מכרמיאל, הודה בעבירות רבות המפורטות בכתב אישום מתוקן: סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, חבלה במזיד ברכב, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לאור שברמזור, נהיגה ללא רישיון ועבירות תעבורה נוספות. יצוין כי בהתחלה כפר בהאשמות אלה, אולם הצדדים הגיעו להסדר טיעון, שבמהלכו חזר הנאשם מכפירתו והודה בפרטי כתב האישום המתוקן.

באפריל 2013 נהג הנאשם באופנוע כבד כשהוא מרכיב את חברו מאחורה. לנאשם לא היה רישיון מתאים לאופנוע מהסוג הזה והאופנוע לא היה מבוטח. בצומת גולני עמדו באותו יום שני שוטרים מסיירת התנועה הארצית. כשראו את הנאשם סימנו לו לעצור, אך הוא הגביר את מהירותו וברח מהמקום. כתוצאה החלו במרדף אחריו. הנאשם נמלט מהשוטרים וביצע תמרונים מסוכנים בנתיב התחבורה ועצר רק לאחר שאחד השוטרים שלף כנגדו אקדח.

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט המחוזי בנצרת בתאריך 25.12.17 בראשות כב' השופטת יפעת שטרית. תסקיר שירות המבחן העלה כי הנאשם לא מגלה יציבות במסגרות, מתקשה בהתמודדות במצבים מורכבים, נוטה להתנהגות אימפולסיבית ויש סיכוי שיחזור על התנהגותו בעתיד. עם זאת, הוא מגלה רצון לערוך שינוי בחייו. לאור כך הציע שירות המבחן עבודות שירות וצו מבחן.

ב"כ המאשימה הדגיש את חומרת מעשיו ואת העובדה שהאירוע היה יכול להסתיים בפגיעה בחיי אדם, כולל השוטרים המעורבים ועוברי דרך. כל שרשרת האירועים החלה מהעובדה שהוא נהג על אופנוע שאינו מורשה לנהוג עליו, ללא רישיון וביטוח וכל הגישה שלו לנהיגה מסוכנת. ב"כ המאשימה הדגיש כי בתחילה כפר הנאשם במיוחס לו והודה רק לאחר שהובאו בפניו הוכחות מצולמות. לגבי נסיבות חייו, אין במקרה זה נסיבות חיים יוצאות דופן, ויש לציין כי עומדות כלפיו הרשעות קודמות בתחום הפלילי והתעבורתי.

ב"כ של הנאשם ציין כי בסופו של דבר הודה במיוחס לו, וכי שהה במעצר בית ממושך, כולל פיקוח אלקטרוני. משום כך יש להפחית מעונש המאסר הצפוי לו. כמו כן יש להתחשב בכך שהוא מעוניין להשתקם וכי עבר כברת דרך בדפוסי חשיבתו.

השופטת ציינה את הערכים החברתיים המוגנים שנפגעו בגין מעשי הנאשם: שמירה על חיי אדם, שמירה על שלטון החוק, ציות לגורמים האוכפים אותו, סיכון נהגים אחרים ועוד. במעשיו היה כדי לפגוע באופן מוחשי בערכים מוגנים אלה. היא הדגישה כי יש להחמיר בענישה בעבירות כאלה וכי רף הענישה המקובל הוא בין 36-8 חודשי מאסר. על אף בקשת ההגנה ותסקיר המבחן, אין די להטיל עבודות שירות במקרה זה. עם זאת, התחשבה השופטת בתקופה שבה שהה הנאשם במעצר בית תחת פיקוח אלקטרוני. לאור אלה הטילה על הנאשם 8 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה מלקבל ולהחזיק רישיון למשך 30 חודשים.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: עו"ד איילת פלניצקי.

ב"כ הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית: עו"ד מוטי לוי.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה | נהיגה ללא רישיון | סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה | עונש על נהיגה ללא רישיון | עונש על סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בחשד לנהיגה פוחזת של רכב סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה 59 ימי פסילה בלבד ללקוח שנהג תחת השפעת סמים ובקלות ראש סגירת תיק אונס נגד לקוח מחוסר אשמה עונש מקל בעבירות החזקת סכין וגניבת רכוש

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על נהיגה ללא רישיון
יואב | 19:34 13/02/2017
כתב אישום על נהיגה ללא רישיון
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:15 14/02/2017
שלילת רישיון נהיגה בעקבות אי חידוש טסט לרכב
ברק | 13:26 29/01/2015
שלילת רישיון נהיגה בעקבות אי חידוש טסט לרכב
עו''ד חזי כהן | 07:07 30/01/2015
שלילת רישיון נהיגה בעקבות בעיה בריאותית
קובי | 14:00 08/08/2014
שלילת רישיון נהיגה בעקבות בעיה בריאותית
עו''ד חזי כהן | 22:05 09/08/2014