חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | 24 חודשי מאסר לנאשם ששדד טלפון של נהג מונית באיומים

24 חודשי מאסר לנאשם ששדד טלפון של נהג מונית באיומים

בית משפט המחוזי בבאר שבע הטיל 24 חודשי מאסר לנאשם ששדד טלפון של נהג מונית תוך כדי איומים. [ת"פ 5968-07-16]. הנאשם הזמין את המתלונן, נהג מונית, להסיעו באילת ליעדים שונים. באחת הפעמים הצמיד סכין לצווארו ודרש ממנו את הטלפון הנייד שלו. בחיפוש שנערך בביתו נמצא סם מסוג חשיש. לנאשם עבר פלילי, אך הוא הביע את רצונו להשתקם. השופט הטיל עליו 19 חודשי מאסר בתוספת הפעלה של 5 חודשי מאסר על תנאי, סה"כ 24 חודשי מאסר.

הנאשם הודה בעבירות של דרישת נכס באיומים, החזקת סכין שלא כדין והחזקת סמים לצריכה עצמית. כתב האישום המתוקן מפרט כיצד נסע ליעדים באילת במונית המתלונן. למחרת הזמין אותו שוב ובמהלך הנסיעה הצמיד לצווארו סכין ושדד ממנו את הטלפון שלו. באותו יום החזיק בביתו באילת סם מסוכן מסוג חשיש והחזיק כמות של 2 גרם של חשיש בכיס מכנסיו.  

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בתאריך 30.11.17 בראשות כב' השופט אהרון משניות. תסקיר שירות המבחן העלה כי הנאשם אב לשלושה ילדים משתי נשים שונות והקשר עימם נותק. אביו היה מכור להימורים ולאלכוהול ונהג כלפיו באלימות. הומלץ לשלבו בהליך טיפולי.

ב"כ המאשימה הדגיש כי דרישת נכס באיומים פוגעת בערכים חברתיים של שלוות חייו, קניינו וחופש הבחירה של הפרט. כמו כן פגע בערך של הגנה על שלומו וביטחונו של הפרט. הנאשם ביצע מעשים אלה לאחר תכנון מוקדם, כאשר נטל את כרטיס הביקור של המתלונן מתוך כוונה להתקשר אליו שוב ולבצע את גניבת הטלפון. לנאשם נגרמו נזקים מעשיים ונפשיים כאחד.  נוסף על כך ציינה התביעה את עברו הפלילי של הנאשם, כולל ריצוי עונשי מאסר בעבר. באשר להמלצת שירות המבחן לשלבו בהליך טיפולי, הדבר לא מתיישב עם הערכת המסוכנות שנקבעה לו ועברו הפלילי. מתחם הענישה שדרשה התביעה הוא 4-3 שנות מאסר.

ב"כ של הנאשם הדגיש כי כתב האישום המתוקן אינו שוד אלא דרישת נכס באיומים, ולכן מתחם הענישה נמוך ממתחם הענישה שדרשה התביעה ועומד על 6 חודשי מאסר. ההגנה הדגישה כי אין מדובר בתכנון מראש אלא במעשים שבוצעו על רקע בעיות פסיכיאטריות של הנאשם. כמו כן האלימות המיוחסת לנאשם מוגזמת והוא לא נקט באלימות קשה או בתקיפה. ההגנה הדגישה את המלצות התסקיר על הליך שיקומי ואת רצונו של הנאשם לנסות הליך גמילה.

השופט הסכים עם התביעה כי מדובר בתכנון מוקדם לאור העובדה שהנאשם שכנע את המתלונן להסיעו במטרה לגנוב את הטלפון שלו. אמנם זו לא אלימות ברוטאלית, אך אין בכך כדי להקל בחומרת מעשיו. אין מקום להמיר את עונש המאסר בעבודות שירות, אך יש לתת מקום להמלצות החיוביות של הגורמים הטיפוליים וברצונו של הנאשם להשתקם. לאור אלה גזר עליו 19 חודשי מאסר בפועל, מאסר מותנה מופעל של 5 חודשים על עבירות קודמות, מאסר על תנאי חדש ופיצוי בסך 2,500 ₪ שישלם למתלונן. בשל מצבו הכלכלי נמנע להטיל קנס.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
דרישת נכס באיומים | עונש על דרישת נכס באיומים | ענישה בעבירות אלימות | עונש על החזקת סכין שלא כדין

הצלחות המשרד בתחום
ביטול כתב אישום בעבירת מעשה מגונה בפומבי ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שתקף ופצע את אשתו במספר רב של הזדמנויות ביטול רישום פלילי לדוקטור למדעי המחשב ומרצה מוביל בתחום אבטחת המידע ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה צו מניעה בעקבות פרסומים משמיצים בפייסבוק וביוטיוב

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
סחיטה באיומים
roy | 08:39 09/03/2018
סחיטה באיומים - הוספת פרט חשוב
roy | 08:42 09/03/2018
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017