חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | נער מתל אביב בדה חטיפה והקפיץ את כוחות המשטרה

נער מתל אביב בדה חטיפה והקפיץ את כוחות המשטרה

נער התקשר באמצעות שיחה לא מזוהה למוקד המשטרה ודיווח כי נחטף. כוחות גדולים הוקפצו לשטח והושקעו מאמצים רבים לאתר מהיכן התרחשה השיחה והיכן נמצא הנער. לאחר שעות ארוכות הוא נמצא בתל אביב והודה כי בדה את הדיווח מליבו. הנער נחקר במשטרה, התנצל בכתב ושוחרר למעצר בית. המשטרה מוסרת כי היא רואה בחומרה דיווחי כזב המצריכים הפעלת משאבים לחינם.

הנער התקשר אתמול בצהרים באמצעות שיחה לא מזוהה למוקד המשטרה, לחש "שלום חטפו אותי" ומיד ניתק. כתוצאה מהשיחה הוקפצו כוחות גדולים לאזור תל אביב והחלו בחיפושים. המשטרה הפעילה אמצעים מתקדמים בניסיון לזהות את מקור הדיווח ולאתר את החטוף, לכאורה. החיפושים ארכו שעות ארוכות ועם סיומם אותר "החטוף", נער מתל אביב, בריא ושלם.

הנער הועבר לתחנת המשטרה ונחקר באזהרה בגין מסירת דיווח כוזב. הוא התנצל בכתב ולאחר מכן שוחרר למעצר בית. המשטרה מוסרת כי הם רואים בחומרה מעשים כגון אלה שגורמים לבזבוז משאבים המיועדים לפעילויות מצילות חיים.

לפי סעיף 243 לחוק העונשין, אדם המוסר לשוטר או למי שמוסמך להגיש תביעה פלילית, ידיעה על עבירה תוך שהוא יודע כי מדובר בידיעה כוזבת דינו עד 3 שנות מאסר. במידה והידיעה הכוזבת עוסקת בעבירה מסוג פשע, העונש מנזק לעד 5 שנות מאסר. בעניין זה, אין משנה אם הוגשה תביעה פלילית עקב הידיעה או לא.

כמו כן, בהתאם לסעיף 275 לחוק העונשין, העושה מעשה בכוונה להפריע לשוטר בעת מילוי תפקידו כחוק או להכשילו בכך דינו שלוש שנות מאסר ולא פחות משבועיים.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
מסירת ידיעה כוזבת | פלילים בתל אביב | עונש על מסירת ידיעה כוזבת | בידוי חטיפה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות בידוי ראיות ומסירת ידיעה כוזבת סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם באונס אישה תוך ניצול מצבה הנפשי ביטול רישום משטרתי ללקוח שנחשד במסירת ידיעה כוזבת לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בהחזקת סכין שלא כדין סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בתקיפה חבלנית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
חקירה על מסירת ידיעה כוזבת
רותי | 13:39 26/03/2014
מסירת ידיעה כוזבת למשטרה
עו''ד אסף דוק | 13:47 26/03/2014
מסירת עדות כוזבת במשטרה והוצאת לשון הרע
שלמה אסף | 13:59 14/09/2017
ידיעה כוזבת
פיליפ | 10:16 13/05/2014
ידיעה כוזבת
עו''ד איילון בירנבוים | 10:45 13/05/2014