חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | גננת תרצה 6 חודשי מאסר בפועל על שפגעה בהולכת רגל ונטשה את המקום בלי להגיש עזרה

גננת תרצה 6 חודשי מאסר בפועל על שפגעה בהולכת רגל ונטשה את המקום בלי להגיש עזרה

בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה הטיל 6 חודשי מאסר על אישה שפגעה ברכבה בהולכת רגל ונטשה את המקום בלי להגיש עזרה [פ"ת 6770/16]. האישה נסעה ברכבה, לא עצרה לפני מעבר חציה וכתוצאה מכך נפגעה אישה והוטחה על הכביש. הנאשמת ראתה את המתרחש, לא עצרה להזעיק עזרה ונטשה את המקום. היא נעצרה אחרי שלושה ימים, לאחר עבודת חקירה מאומצת של המשטרה. הנפגעת אושפזה בבי"ח עם פגיעות ראש ונותרה מוגבלת עד היום. על אף תרומתה של הנאשמת לחברה והיותה אישה נורמטיבית נעדרת עבר פלילי, החליט השופט להטיל עליה עונש מאסר בפועל בגלל חומרת עבירת ההפקרה לאחר פגיעה.

הנאשמת נהגה בתאריך 23.8.16 ברכבה ביבנה. כאשר הגיעה למעבר חציה לא עצרה את רכבה וכתוצאה מכך פגעה בהולכת רגל שחצתה באותה עת את הכביש. הולכת הרגל נחבלה בראשה, סבלה מדימום תוך גולגולתי ופונתה לבי"ח במצב בינוני. הנאשמת ראתה את הפגיעה אך לא עצרה להגיש עזרה ונטשה את המקום. לאחר מכן לא דיווחה לאיש על מה שקרה והמשיכה בשגרת חייה. לאחר שלושה ימים נעצרה בידי המשטרה והודתה במעשיה.

הדיון בעניינה התקיים בבית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה, בתאריך 28.12.17, בראשות כב' השופט אורן בועז.

ב"כ המאשימה ציינו  את מצבה הגופני והנפשי הקשה של הנפגעת. מאישה בריאה הפכה לאישה נכה שזקוקה לסיוע יומיומי ממשפחתה. הודגש הכיעור בעבירת הפקרה לאחר פגיעה, במיוחד שהנאשמת ראתה את האישה שרועה על הכביש, עקפה אותה והמשיכה לדרכה. כמו כן, לא דיווחה על מעשיה ונעצרה רק לאחר מאמץ של כוחות המשטרה. היא גם לא קיבלה אחריות על מעשיה, רק לאחר שהוצגו בפניה הראיות. התביעה דרשה עונש מאסר בפועל.

ב"א כוח הנאשמת הביאו עדויות על פועלה החברתי הענף למען החברה. הודגש צערה העמוק על פגיעתה באישה והחרטה שחשה בגין הנטישה. היא לקחה אחריות מלאה על מעשיה. כמו כן הודגש כי במקצועה היא מחנכת שגידלה דורות של ילדים וכי מעשה זה מעיד על כשל חד פעמי. ההגנה ביקשה עבודות שירות.

תסקיר שירות המבחן העלה כי מדובר על אישה בת 58, נשואה וסבתא. עובדת כסייעת בגן ילדים. נעדרת עבר פלילי ובעלת הרשעות מועטות בתעבורה הכוללות עבירות מסוג קנס. הנאשמת סיפרה כי חשה הלם מכך שפגעה באישה ולא הצליחה להפעיל שיקול דעת נכון. גם לאחר ימים לאחר ביצוע העבירה התביישה במה שקרה ולא העיזה לשתף איש. רמת הסיכון לחזרת המעשה נמוכה ולכן גם שירות המבחן המליץ על עבודות שירות.

בית המשפט לא התרשם מהיותה של הנאשמת אדם נורמטיבי ותורם לחברה, אלא הדגיש את חומרת ההפקרה לאחר פגיעה. העבירה שביצעה הנאשמת אינה מאפשרת לקבל את בקשת שירות המבחן וההגנה לעבודות שירות, אלא יש להטיל עליה עונש הרתעתי כדי שמעשי הפקרה כאלה לא יישנו. לאור כך החליט השופט לגזור על הנאשמת 6 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילת רישיון לחמש שנים ופיצוי בסך 7000 ₪ למתלוננת. כמו כן הוטל עליה צו עיכוב יציאה מהארץ.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: עו"ד נוי פרח.

ב"כ הנאשמת: עו"ד גבי סעדון, עו"ד אשר סיבוני, עו"ד אליהו ברמי.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בעבירות גניבה עד מדינה מאוים נתפס עם אקדח טעון ונשפט לעבודות שירות בלבד שחרור נאשם ממעצר במסגרת ערר בעבירות גידול וייצור סמים במשקל 900 גרם ביטול הרשעה לעובד בנק בכיר שתקף קטין נער שנחשד בביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות כלפי תלמידות בית ספר לא יועמד לדין צו מניעה בעקבות פרסומים משמיצים בפייסבוק וביוטיוב

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016
פגיעה בהולך רגל במעבר חצייה
אנונימי | 14:02 15/11/2018
פגיעה מינית בתוך המשפחה, שאלה
מיכל | 11:07 04/07/2017
פגיעה מינית בתוך המשפחה, שאלה
עו''ד אור הדאיה | 18:07 20/07/2017