חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | בוטלה הרשעת חשודה בהדלפת מידע פנים

בוטלה הרשעת חשודה בהדלפת מידע פנים

בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו ביטל לאחרונה הרשעה של נאשמת בשימוש במידע פנים שמקורו באיש פנים [ת"פ (ת"א) 29436-05-16]. היא רכשה מניות עקב עצתו של אחיה ובדרך זו הרוויחה כסף רב. עדויות אופי תיארו את פועלה המקצועי והחברתי של האישה למען הפריפריה ואת העובדה שאינה פעילה כלל בשוק ההון. לאור נתונים אלה החליט השופט לבטל את כתב האישום והטיל עליה של"צ בלבד.

כנגד האישה עמד כתב אישום בעבירת שימוש במידע פנים שמקורו באיש פנים, עבירה בחוק ניירות הערך. בעת ביצוע העבירה התנהלו מגעים לשיתוף פעולה בין חברה ציבורית שעוסקת בגילוי תרופות וטכנולוגיות מבוססות גנים לבין חברת תרופות גרמנית. אחיה של הנאשמת, טייס אל על, היה נשוי לסמנכ"לית הכספים של החברה הישראלית. היא הייתה מעודכנת בכל התקופה בפרטי המו"מ עם החברה הגרמנית. הנאשמת עבדה בתקופה זו כמשנה למנכ"ל בחברת פרסום ידועה. בעת המו"מ הופסק המסחר במניית החברה הישראלי ומיד עם סיומו עלתה מניית החברה ב-40%. עד לפרסום העסקה בין שתי החברות, המו"מ ביניהן הוגדר במידע פנים. אחיה של הנאשמת נחשף למו"מ דרך אשתו וייעץ לאחותו לרכוש את מניות החברה הישראלית, וכך היא עשתה. מיד לאחר פרסום העסקה מכרה את המניות והרוויחה 20,000 ₪.

הדיון בעניינה התקיים במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו, בראשות כב' השופט חאלד כבוב, סגן נשיא.

ב"כ הנאשמת טענו כי מדובר באכיפה בררנית. כמו כן תהו מדוע החליטו במחלקה לניירות ערך לנתב את המקרה של האישה להליך הפלילי ולא המנהלי, ולכן ביקשו לבטל את ההליך הפלילי כלפיה. הם הביאו לטובתה עדי אופי שהעידו על פועלה החברתי ועל מיזמי תעסוקה שהקימה בפריפריה. הנאשמת עצמה הביעה חרטה על המעשה ולוקחת אחריות מלאה על מעשיה. כמו כן ציינה שהרשעתה בדין תגרום לה לאבד את משרתה ולפגיעה בפרויקטים שונים שבהם היא מעורבת.

ב"כ המאשימה השיבו כי השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה להעמיד את האישה לדין פלילי הם חומרת העברה, עוצמת הראיות ומדיניות האכיפה הנוקשה של הרשות לניירות ערך.  

השופט ציין כי מדובר בעבירה חמורה וכי בתי המשפט מחמירים לאחרונה בענישה על שימוש במידע פנים, עד כדי מאסר בפועל. עם זאת, כאן מדובר באישה נורמטיבית נעדרת כל עבר פלילי. נוסף על כך היא אינה נושאת באופן אישי בכל משרה הקשורה לשוק ההון והיא ביצעה את העבירה לאחר ייעוץ של אחיה, שעומד לדין בנפרד. לאור כל אלה החליט השופט שלא להרשיע את הנאשמת והטיל עליה צו של"צ, ללא הרשעתה בדין.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל, מח' מיסוי וכלכלה פרקליטות מחוז ת"א.

ב"כ המערער: עו"ד רווית צמח.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
שימוש במידע פנים | שימוש במידע פנים שמקורו באיש פנים | אי הרשעה בעבירת שימוש במידע פנים | ביטול הרשעה בעבירת שימוש במידע פנים | ענישה בעבירת שימוש במידע פנים | אי הרשעה בעבירות צווארון לבן | ביטול הרשעה בעבירות צווארון לבן | ענישה בעבירות צווארון לבן

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוחה שהואשמה בקבלת כספים במרמה מהמוסד לביטוח לאומי ביטול רישום משטרתי ללקוח שנחשד במסירת ידיעה כוזבת לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל ביטול כתב אישום בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד ביבוא סמים קשים באינטרנט סגירת תיק פרקליטות לאם שנחשדה בתקיפת בתה הקטינה סגירת 4 תיקים ללקוח בעבירות סחר בסמים ומכירת משקאות משכרים לקטינים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
מחיקת טביעות אצבע וצילום פנים
אורי | 20:58 16/12/2014
מחיקת טביעות אצבע וצילום פנים
עו''ד אסף דוק | 11:56 18/12/2014
טביעות אצבע וצילום פנים במשטרה
קובי | 22:38 03/12/2014
טביעות אצבע וצילום פנים במשטרה
עו''ד אסף דוק | 19:57 05/12/2014
שימוש בסמים בצבא בחמש הזדמנויות
נמרוד | 09:50 31/03/2019
שימוש בסמים בצבא בחמש הזדמנויות
עו''ד אסף דוק | 05:06 02/04/2019