חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | שנתיים מאסר על צעיר שנהג בשכרות ופגע ברכבו בשתי נערות שחצו מעבר חצייה והפקירן

שנתיים מאסר על צעיר שנהג בשכרות ופגע ברכבו בשתי נערות שחצו מעבר חצייה והפקירן

בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה גזר לאחרונה 24 חודשי מאסר על אדם שנהג ללא רישיון בעודו שיכור, פגע בשתי קטינות כשחצו מעבר חצייה באור ירוק ונמלט מהמקום [תד"א 5187-08-16]. הנאשם הביע חרטה וביקש לא לשלוח אותו לעונש מאסר בפועל, אולם השופט הדגיש את חומרת העבירה, את הפקרת הקטינות על הכביש בעודן פצועות ואת העובדה שהנאשם נהג ללא רישיון בעודו שיכור. לאור אלה גזר עליו 24 חודשי מאסר בפועל בתוספת הפעלת מאסר מותנה קודם, מאסר על תנאי ושלילת רישיון.

הנאשם הורשע בעבירות תעבורה שונות וביניהן הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון, נהיגה בלא פוליסת ביטוח תקפה. באוגוסט 2016 נהג ברכב ללא רישיון, בעודו בגילופין, ברחוב וייצמן ברעננה והתכוון לפנות ימינה. באותה עת חצו שתי קטינות בנות 15 את מעבר החציה באור ירוק, בעודן רכובות על אופניים חשמליות. הנאשם פגע בהן בעוצמה והן נשארו מוטלות על הכביש. הוא יצא מהרכב, שאל את הקטינות אם הכל בסדר, נכנס לרכבו והסתלק. לאחר מכן נטש את רכבו באזור התעשייה של רעננה. המתלוננות פונו לבית החולים. לאחת מהן נגרם שבר באגן ולשנייה שבר בברך.

הדיון בעניינו התקיים בבית משפט השלום לתעבורה בתאריך 22.1.2018, בראשות כב' השופט אורן בועז. ב"כ הנאשם טען כי כתב האישום הוא בררני וכי במקום להרשיעו בעבירות של עזיבת מקום התאונה ואי השארת פרטים, ייחסו לו עבירה של הפקרה לאחר פגיעה. כמו כן טען כי צרך את האלכוהול אחרי הפגיעה בנערות ולא בזמן הנהיגה. הוא ציין כי הנאשם הודה ונטל אחריות מלאה ואף הביע חרטה וכך חסך זמן שיפוטי יקר ואת הגעתן של הנערות להעיד. הוא ביקש ענישה בדרך של עבודות שירות.

ב"כ המאשימה הדגיש את חומרת ההחלטה של הנאשם לנהוג בעודו שיכור וכך לסכן חיי אדם. כמו כן ציין כי מעולם לא הוציא רישיון נהיגה וכי חצי שנה לפני כן הוטל עליו עונש מותנה. הנאשם לא הודיע לשירותי ההצלה על מה שאירע, לא הסגיר עצמו למשטרה ואותר רק לאחר חקירה משטרתית. התביעה דרשה מתחם ענישה בן 30 חודשי מאסר בפועל, לצד קנס משמעותי לנפגעות שעדיין סובלות מהפגיעות.

לאחר טיעונים אלה עלה הנאשם על דוכן העדים, ביקש את סליחתן של הנפגעות, הביע חרטה וצער ונטל אחריות. כמו כן ציין כי הוא סובל מבעיות בריאות וכי מצבו הכלכלי קשה מאוד. הוא ביקש שבית המשפט יתחשב בנסיבות אלה ולא יגזור עליו עונש מאסר בפועל.

השופט הדגיש כי לחובת הנאשם שתי הרשעות קודמות בתעבורה עם מאסר מותנה בר הפעלה. כמו כן ציין כי הנאשם לא הציג מסמכים רפואיים הקשורים לבעיות הרפואיות שעליהן דיווח. עבירת ההפקרה פוגעת בשלושה ערכים חברתיים: הגשת עזרה רפואית לנפגעי תאונות דרכים; מניעת הימלטות של נאשמים; הקלה בפעולת גורמי אכיפת החוק. על אלה יש להוסיף את העובדה שנהג בעודו בגילופין, ללא רישיון וכי לחובתו עבירות תעבורה ורכוש קודמות. השופט הדגיש כי הרף המקסימלי לעבירת הפקרה לאחר פגיעה הוא 7 שנות מאסר בפועל.

לאור אלה החליט השופט לגזור על הנאשם 24 חודשי מאסר, הפעלת עונש מאסר מותנה בן 4 חודשים, מאסר מותנה חדש בן 10 חודשים ופסילת רישיון ל-5 שנים מיום שחרורו מהכלא. לאור מצבו הכלכלי לא הוטל עליו קנס כספי.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: מתמחה וינר משה.

ב"כ הנאשם: עו"ד שלומי בר.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
הורים שנחשדו בתקיפת ילדיהם הקטינים לא יועמדו לדין שחרור ממעצר חייל שנחשד בהחזקה ושימוש בסמים מסוכנים במסגרת פרשיה רחבה וחמורה בצבא סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוחות שהואשמו באי נקיטת אמצעי זהירות בחיה אי הרשעה ללקוח שאיים לפרסם תמונות וסרטונים מיניים של אישה שהכיר שחרור חשוד ממעצר בעבירות של איומים ותקיפת בת זוג סגירת תיק פלילי ללקוחה שהואשמה בזיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016
נהיגה בשכרות פעם שנייה
ינון | 23:06 16/10/2016
נהיגה בשכרות פעם שנייה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:05 18/10/2016
נהיגה בשכרות - סמים
ויקטור | 17:41 04/06/2015
נהיגה בשכרות - סמים
עו''ד אסף דוק | 18:14 04/06/2015