חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | נדחה ערעורו של אדם המואשם בהריגה והוא ירצה 15 שנות מאסר

נדחה ערעורו של אדם המואשם בהריגה והוא ירצה 15 שנות מאסר

בית משפט העליון דחה לאחרונה את ערעורו של אדם על גזר דינו בגין הריגה, ונקבע כי הוא ירצה 15 שנות מאסר כפי שהוטל עליו בבית המשפט המחוזי בחיפה [ע"פ 6943/16]. הנאשם רצח גבר שחשד בו כי ניהל מערכת יחסית רומנטית עם בת זוגו לשעבר של הרוצח. לאחר מכן נמלט לגרמניה והוסגר רק כעבור 18 שנה. בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי ירצה 15 שנות מאסר, אולם הוא ערער על העונש בטענה שגם ככה הוא חי בגרמניה בהיחבא שנים רבות. בית המשפט דחה את ערעורו והותיר את העונש שקיבל על כנו, אם כי הפחית מגובה הפיצוי.

הנאשם היה בקשר רומנטי עם אישה כמה שנים. בשלב מסוים עבר לגרמניה, אך הגיע לישראל לביקור. בשנת 1998 הוא השתתף במסיבה עם האישה, וכשראה אותה מתחבקת עם גבר אחר שאל אותה אם היא מעורבת איתו בקשר רומנטי והיא השיבה בשלילה. כמה שעות לאחר מכן ביקש המערער מהגבר לצאת עימו החוצה ודקר אותו באמצעות סכין בבית החזה. כתוצאה מכך מת הגבר. המערער נמלט באותו יום לגרמניה, חי שם 18 שנה, והוסגר לישראל רק לאחרונה. הוא הורשע לפי הודאתו בעבירה של הריגה ונדון בבית המשפט המחוזי בחיפה ל-15 שנות מאסר והוטל עליו לשלם פיצוי בסך של 180,000 ₪.

הדיון בערעור התקיים בבית המשפט העליון, בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים, בתאריך 31.1.18, בראשות כב' השופט נ' הנדל, כב' השופט נ' סולברג, כב' השופט ג' קרא. ב"כ המערער ציין שהעונש חמור מידי, בגלל שהנאשם חי גם ככה בגרמניה בהיחבא למשך 18 שנים, מתוך חשש שייתפס. נוסף על כך הפיצוי מוגזם ונמצא מעל לרף המקסימלי שאפשר להטיל בנסיבות המקרה. מנגד, ציינה ב"כ המשיבה כי מתחם העונש סביר לחומרת העבירה וכי הפיצוי למשפחתו של הקורבן הולם, במיוחד לאור העובדה ששנים ארוכות המתינו שהרוצח ייתפס.

השופטים החליטו כי אין הם מתערבים ברף הענישה שנקבע והוא יישאר 15 שנה, אולם שיעור הפיצוי יתוקן ויעמוד על 125,000.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד מירי קולומבוס.

ב"כ המערער: עו"ד אסף ברדוגו.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירת הריגה | עונש על הריגה | ענישה בעבירות המתה | ענישה בעבירת הריגה

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות נשק ביטול פסק דין בשל חשש לעיוות דין ללקוח שנשפט בהעדרו בתיק נהיגה בשכרות זיכוי נאשם מעבירות מרמה והונאה באוניברסיטת אריאל בשומרון סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות תקיפה חמורה והחזקת סכין סגירת תיק יבוא קנביס לישראל בהיעדר אשמה פלילית למרות שהורשע במספר רב של תיקים פליליים חמורים קיבל חנינה מנשיא המדינה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
ענישה בבית משפט שלום
ססי | 18:27 02/03/2017
ענישה בבית משפט שלום
עו''ד אלעד שאול אלבז | 10:23 05/03/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 23:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 19:08 27/12/2017
תיק סגור מחוסר ראיות ואישור על חוסר רשום פלילי בעבירות מין
יוד | 21:07 22/12/2016
תיק סגור מחוסר ראיות ואישור על חוסר רשום פלילי בעבירות מין
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:34 24/12/2016