חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 9 שנות מאסר בגין ביצוע מעשים מגונים בבתו במשך 4 שנים

ירצה 9 שנות מאסר בגין ביצוע מעשים מגונים בבתו במשך 4 שנים

בית המשפט העליון קיבל חלקית את ערעורו של אדם שהורשע בעבירות מין והוא ירצה 9 שנות מאסר [ע"פ 6869/16]. המערער ביצע עבירות מין חמורות בבתו במשך 4 שנים, כאשר באה לבקר אותו בחופשים מארה"ב, שם גרה עם אמה. הוא נדון ל-9 שנות מאסר בתוספת 6 חודשי מאסר על תנאי שהופעלו. בית המשפט העליון קבע כי לאור העובדה שהביע רצון חלקי להשתקם, ירוצה המאסר על תנאי באופן חופף.

כתב האישום מתאר כיצד המתלוננת, בתו של המערער, קטינה שמתגוררת עם אמה בארה"ב, הגיעה לבקר את אביה בין השנים 2014-2010. במהלך תקופה זו ביצע בה מעשים מגונים, חשף את איברו בפניה ואף דרש ממנה לגעת בו, מישש את גופה בהזדמנויות שונות ודיבר עימה על נושאים אינטימיים. הוא אף איים עליה שתשתף עימו פעולה ואף התעלל בה בהזדמנויות שונות כשכפה עליה לסיים את האוכל מהצלחת שלה.

המערער נשפט בבית המשפט המחוזי בתל אביב בתאריך 30.6.16 והורשע בעבירת מעשה מגונה בקטינה בת משפחה. הוא זוכה מעבירת התעללות בקטין על ידי אחראי. בגין אלה נגזרו עליו 9 שנות מאסר בפועל, הפעלת 6 חודשי מאסר מותנה קודם שירוצה במצטבר, תשלום פיצוי למתלוננת בסך 50,000 ₪.

הוא ערער על עונשו בטענה שזה חמור מידי יחסית לעונשים שהוטלו על מבצעי עבירות דומות. הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 08.1.18, בראשות כב' הנשיאה א' חיות, כב' השופטת ד' ברק-ארז, כב' השופט מ' מזוז.

ב"כ המערער טען שהעונש שקיבל חורג ממדיניות הענישה הנהוגה בעבירת שבהן הורשע. נטען שהוא כן מעוניין לעבור שיקום והביע מוטיבציה לשנות את דרכיו. כמו כן לא התחשבו בנסיבותיו האישיות והן גילו המבוגר ואשתו הפיליפינית המיועדת לגירוש עם בנו, במידה וייכנס למאסר; ב"כ המשיבה הדגישה את חומרת האירוע, את התעלמותו של הנאשם מהתנגדותה של המתלוננת. צוין כיצד ניצל את תמימותה ואת תלותה בו בזמן ביקוריה בארץ. נוסף על כך יש לקחת בחשבון את עברו הפלילי ובו הורשע בעבירת מעשה מגונה בקטינה אחרת. נוסף על כך הוצגה חוות דעת מטעם המרכז להערכת מסוכנות ועלה כי הוא מתקשה לגלות אמפטיה וכי הוא בעל מסוכנות מינית גבוהה.

שופטי בית המשפט העליון הסכימו עם טענות המשיבה והדגישו את חומרת המעשים של המערער. יש להטיל ענישה משמעותית על מבצעי עבירות מין בקטינים. מעשי המערער חמורים ובזויים והתבצעו תוך ניצול האמון והתלות של המתלוננת בו ובעובדה שהיא בתו. אין להתעלם מעברו הפלילי ומהיעדר האמפטיה שהפגין כלפי מצבה הנפשי של המתלוננת. עונשו אינו קל אך הוא אינו חורג ממדיניות הענישה המקובלת. עם זאת, בית המשפט מקווה כי המערער אכן יחל בהליך טיפולי שיקומי ולכן ביטל את עונש המאסר על תנאי שהופעל במצטבר והוא ירוצה בחופף. לאור אלה ירצה המערער 9 שנות מאסר, מאסר על תנאי חדש ופיצוי למתלוננת בסך 50,000 ₪.   

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד דפנה שמול.

ב"כ המערער: עו"ד משה שוחטמן.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מין בקטינים | עבירות מין בקטינים במשפחה | עונשים על עבירות מין בקטינים | ענישה בעבירות מין בקטינים | עונש על מעשה מגונה בקטין במשפחה | ענישה בעבירות מין בקטינים במשפחה | ענישה בעבירות מעשים מגונים בקטינים במשפחה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה שחרור נאשם ממעצר בעבירות מין חמורות ללא תסקיר עקב התנהלות שירות המבחן סגירת תיק פלילי באזהרה ללקוח שנחשד במעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 ענישה מקלה: עבודות שירות בלבד לנהג מונית שביצע ברכבו מעשים מגונים חמורים בקטינה אותה הסיע סגירת תיק מחוסר אשמה לעובד משרד הביטחון שנחקר בחשד ששלף את נשקו האישי ואיים על חייו של אחר סגירת תיק משטרתי בחוסר אשמה ללקוחה שנחשדה בתקיפת זקן

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 21:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 17:08 27/12/2017
שחרור אדם ממעצר בעבירות אלימות במשפחה
יפית | 19:46 29/11/2016
שחרור אדם ממעצר בעבירות אלימות במשפחה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:44 30/11/2016
שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה
Tal | 07:10 20/07/2016
שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 08:58 20/07/2016