חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 30 חודשי מאסר בפועל על ביצוע מעשה מגונה באחייניות של אשתו

ירצה 30 חודשי מאסר בפועל על ביצוע מעשה מגונה באחייניות של אשתו

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של אדם שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשתי קטינות והוא ירצה 30 חודשי מאסר בפועל [ע"פ 6853/17]. הגבר שמר על הקטינות, אחייניות של אשתו, בעוד הוריהן היו בחו"ל, בביתו בבני ברק. הוא ביצע בהן מעשים מגונים במיטתן בשתי הזדמנויות שונות. הוא הורשע בעבירות של מעשה מגונה ונשפט ל-30 חודשי מאסר בפועל. הגבר ערער בטענה שהעונש חמור מידי וכי לא הגיע למסגרת הטיפולית כי זו לא התאימה לו. ערעורו נדחה.

המתלוננות הן שתי אחיות קטינות, אחייניות של אשת הנאשם. במהלך חופש סוכות בשנת 2013 נסעו הוריהן לחו"ל והפקידו את שתי הבנות בבית הנאשם בבני ברק. באחד הלילות נכנס המערער לחדר שבו ישנה אחת מהקטינות ונגע בה מתחת לכותונת. בהמשך, נכנס גם למיטתה של אחותה ונגע בה באותה דרך. לאחר שחזרו ההורים מחו"ל, סיפרו להם האחיות מה שאירע. המערער הודה בפני בית המשפט המחוזי במעשים אלה, והורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בקטין בן משפחה. שירות המבחן התרשם כי אינו נוטל אחריות על מעשיו, אינו מגלה אמפטיה לנזק הנפשי שגרם לאחיות ולא הגיע לפגישות שנקבעו עבורו במסגרת טיפולית. הומלץ להטיל עליו ענישה מוחשית.

הגבר נשפט בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו ונגזרו עליו 30 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 15,000 ₪ לכל מתלוננת. הגבר ערער על חומרת עונשו בפני בית המשפט העליון.

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 5.3.18, בראשות כב' השופט נ' סולברג, כב' השופט י' אלרון, כב' השופטת י' וילנר. ב"כ המערער טען שהנאשם נעדר מהמסגרת הטיפולית שאליה שולב בגלל שזו מסגרת חילונית ואילו הוא ביקש להשתלב במסגרת טיפול לחרדים, נוסף על כך, מתחם הענישה שנקבע עבורו חורג ממתחם הענישה לעבירות שבהן הורשע הגבר. כמו כן שגה בית המשפט המחוזי כאשר הטיל את כל העונש כמאסר בפועל, בעוד היה מקום להמיר חלק מהעונש כמאסר על תנאי; ב"כ המשיבה השיבה כי יש לדחות את הערעור וכי מתחם העונש לא חורג ממדיניות הענישה המקובלת. מעשי הנאשם חמורים שכן ניצל את אמון המתלוננות שהן קרובות משפחתו, ולאחר מכן אף לא הביע אמפטיה למצוקתן ולא הביע חרטה על מעשיו. כמו כן לא נרתם לתהליך הטיפולי שהותאם עבורו ואין כל שחר לטענותיו שלא הגיע לטיפול בגלל שהמסגרת לא הייתה חרדית דיה עבורו.

שופטי בית המשפט העליון הסכימו עם טענות המשיבה והדגישו את חומרת מעשיו של הנאשם ואת פגיעתו במתלוננות. במקום לספק להן מקום מוגן בעת שהוריהן היו בחו"ל, פגע בהן וניצל את תלותן בו. סוף דבר, ערעורו נדחה והוא ירצה את העונש כפי שנקבע בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו: 30 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 15,000 ₪ לכל אחת מהמתלוננות. השופטים הביעו תקווה כי הנאשם יצליח להשתלב במסגרת הטיפולית בכלא שבו ירצה את עונשו.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד מריה ציבלין.

ב"כ המערער: עו"ד אלון אייזנברג.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
מעשה מגונה בקטין | מעשה מגונה בקטין במשפחה | עונש על מעשה מגונה בקטין במשפחה | ענישה בעבירות מעשים מגונים בקטינים במשפחה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פרקליטות בחוסר אשמה ללקוח שהואשם במעשה מגונה שחרור עצור שנחשד במעשים מגונים בתלמידים בתיכון בו עבד ענישה מקלה: עבודות שירות בלבד לנהג מונית שביצע ברכבו מעשים מגונים חמורים בקטינה אותה הסיע סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בקטין עד מדינה מאוים נתפס עם אקדח טעון ונשפט לעבודות שירות בלבד קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בעבירות אלימות חמורות כלפי בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
רישום פלילי בעבירת של מעשה מגונה בקטין
אפרים | 09:46 19/02/2014
חישוב תקופת התיישנות לצורך הגשת בקשת חנינה
עו''ד אסף דוק | 08:24 20/02/2014
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
האם כל נגיעה היא מעשה מגונה?
אנונימי | 13:59 23/09/2018
האם כל נגיעה היא מעשה מגונה?
עו''ד רביד כהן | 08:09 26/09/2018