חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 6 חודשי עבודות שירות על שפגע והפקיר רוכב אופניים בזמן שנהג תחת השפעת סמים

ירצה 6 חודשי עבודות שירות על שפגע והפקיר רוכב אופניים בזמן שנהג תחת השפעת סמים

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב גזר לאחרונה 6 חודשי עבודות שירות על אדם שפגע והפקיר רוכב אופניים בזמן שנהג תחת השפעת סמים [ת"ד 11516-05-17]. הנאשם נהג ביפו בעודו שיכור ותחת השפעת סם וכדורי שינה והרגעה. הוא פגע ברוכב אופנים, המשיך בנסיעתו ופגע ברוכב אופנוע, המשיך בנסיעתו ופגע בהולכת רגל. רכבו נעצר והוא ניסה להימלט מהמקום, אולם נעצר על ידי עוברי אורח וכוחות המשטרה. השופט הדגיש את חומרת מעשיו, אך התחשב בעובדה שהיה נתון במעצר תחת איזוק אלקטרוני למשך 8 חודשים. הוא הטיל עליו 6 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי ושלילת רישיון לשלוש שנים.

בתאריך 22.5.17 נהג הנאשם עם רכב פרטי בדרך יפו בתל אביב. הוא נהג כשאינו מורשה לנהיגה, כשהוא שיכור ותחת השפעת סם קנאביס, תרופות שינה והרגעה. במהלך נסיעתו פגע ברוכב אופניים שעף למדרכה ונגרמו לו חתכים ושבר בשן. הוא לא עצר והמשיך בנסיעתו, ופגע ברוכב אופנוע, שגם הוא הועף מרכבו. גם אותו הוא הפקיר והמשיך בנסיעתו. לאחר זמן קצר איבד שליטה על הרכב, עלה על המדרכה ופגע בהולכת רגל. הוא ניסה להימלט מהמכונית אך עוכב על ידי עוברי האורח ונעצר על ידי השוטרים שהוזעקו למקום.

הנאשם נשפט בבית משפט השלום לתעבורה תל אביב-יפו בתאריך 28.2.18 בראשות כב' השופט ד' סעדון. הוא הודה בעובדות של כתב האישום המיוחס לו, והורשע בעבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, נהיגה כבלתי מורשה והפקרה לאחר פגיעה.

ב"כ המאשימה הדגישה את חומרת מעשיו ואת העובדה שנהג תחת השפעת אלכוהול וסמים. יש לקבוע מתחם ענישה מתאים לעבירה והוא לפחות 6 חודשי מאסר, אך אפשר להטילם כעבודות שירות; ב"כ הנאשם טען כי יש לאדם עבר פלילי נקי, הוא שהה במעצר 3 שבועות ולאחר מכן היה במעצר של 8 חודשים עם איזוק אלקטרוני. לכן יש להמיר חלק מזמן המעצר שלו ולהפחית זאת מעונשו. נוסף על כך, הודה במעשיו ונטל אחריות על מעשיו.

השופט ציין בדיון כי הושגה הסכמה בין הצדדים להתייחס למקרה כאל אירוע אחד ולא כשלושה אירועים נפרדים. כמו כן יש לבחון אם הם נעשו כתוצאה מהתנהגות עבריינית ומחשבה פלילית, או בנסיבות הרגע. השופט הדגיש את חומרת עבירת הפקרה לאחר פגיעה ואת הפגיעה של הנאשם בערכים המוגנים, את העובדה שנהג במצב של שכרות, סמים, כדורי שינה וניסה להימלט מהמקום. עם זאת, התחשב השופט בהודאה של האדם, באחריות שנטל ואת היעדר עברו הפלילי והתעבורתי. כמו כן יש להתחשב בכך שהיה תחת מעצר זמן ממושך, וחירותו כבר הוגבלה עקב כך. לאור כך הטיל עליו השופט 6 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי, שלילת רישיון לחמש שנים והתחייבות כספית על סך 10,000 ₪ לשלוש שנים להימנע מביצוע עבירות זהות.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל.

ב"כ הנאשם: עו"ד מינאווי.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
זיכוי סטודנטית מעבירת הונאה בבחינה במכללה האקדמית הדסה ירושלים סגירת תיק משטרתי ללקוח שהחזיק סכין שלא כדין סגירת תיק פרקליטות בחוסר אשמה ללקוח שהואשם במעשה מגונה סגירת תיק פלילי לקטין בעבירת תיווך בסמים סגירת תיק פלילי באזהרה ללקוח שנחשד במעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 ביטול הרשעה בעבירות של זיוף מסמכים וניסיון קבלת דבר במרמה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
החזקת סמים ברכב והזמנה למשפט על נהיגה תחת השפעת סמים
גלעד | 07:04 03/09/2016
החזקת סמים ברכב והזמנה למשפט על נהיגה תחת השפעת סמים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:48 03/09/2016
נהיגה בשכרות - סמים
ויקטור | 17:41 04/06/2015
נהיגה בשכרות - סמים
עו''ד אסף דוק | 18:14 04/06/2015
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 20:42 28/11/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
עו''ד אסף דוק | 05:50 29/11/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 08:24 29/11/2017