חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 30 חודשי מאסר על שנהג לתקוף את בתו באמצעות חגורת עור וצינור מפלסטיק

ירצה 30 חודשי מאסר על שנהג לתקוף את בתו באמצעות חגורת עור וצינור מפלסטיק

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את ערעורו של אדם שהורשע בתקיפת בתו באמצעות חגורת עור וצינור מפלסטיק והוא ירצה 30 חודשי מאסר [ע"פ 6539/17]. במשך כ-9 שנים המערער נהג להכות את בתו ואף גרם לה לכוויות. גם את בתו השנייה תקף. הוא ערער בטענה שעונשו חמור וכי אין לו עבר פלילי. ערעורו נדחה.

בין השנים 2016-2007 נהג המערער לתקוף את בתו, ילידת 1990, באמצעות חגורת עור וצינור מפלסטיק. אלה הותירו חבלות על גופה. כמו כן סטר לה ואסר עליה ללכת לבי"ס לאחר שביקשה להסיר את כיסוי ראשה. בפעמים אחרים היכה אותה וקילל אותה ובפעם אחרת דחף את ראשה לתוך דלי עם מים רותחים וגרם לה לכוויות. כמו כן איים עליה באמצעות מסרונים על לבושה הבלתי צנוע. לצד מעשים אלה סטר לבתו השנייה וזרק עליה חפצים.

המערער נשפט בבית המשפט המחוזי בנצרת בתאריך 6.7.17 והורשע בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירה של תקיפת קטין, עבירת תקיפה, וכן עבירת איומים. בגין אלה נגזרו עליו 30 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננת.

הוא ערער על עונשו בטענה שזה חמור מידי. הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 12.2.18, בראשות כב' הנשיאה א' חיות, כבר השופט ע' פוגלמן, כב' השופטת ד' ברק-ארז. ב"כ המערער טען כי הגבר הסכים להודות בעובדות כתב האישום בהבטחה שלא יוטל עליו מאסר בפועל. כמו כן העונש סוטה באופן קיצוני מהמקובל, במיוחד לאור העובדה שנטל אחריות על מעשיו ויש לו עבר נקי; ב"כ המשיבה השיבה כי היא סומכת ידיה על גזר הדין של בית המפשט המחוזי והדגישה כי לא ניתנה למערער כל הבטחה שיפוטית. אמנם בית המשפט קמ"א הציע כי הצדדים יגיעו להסכמה, כדי למנוע את עדות המתלוננת והוא אכן עשה כך, אך צעד זה לא נעשה כתמורה להקלה בעונש.  

שופטי בית המשפט העליון הסכימו עם טענות המשיבה ודחו את הערעור. צוין כי לא ניתנה שום הבטחה שיפוטית ואיש לא הבטיח למערער המרה של מאסר בפועל. טענתו בדבר חומרת העונש אינה נכונה שכן במקרים נוספים ניתנו עונשים דומים. מעשיו של המערער קשים ומכוערים, נמשכו תקופה ממושכת והותירו בבנותיו שהיו תלויות בו צלקות נפשיות וגופניות. משום כך ערעורו נדחה והוא ירצה את העונש כפי שנקבע בבית המשפט המחוזי בנצרת: 30 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד מריה ציבלין.

ב"כ המבקש: עו"ד סעיד רכאב.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עונש על תקיפת קטין | עונש על גרימת חבלה חמורה | עונש על תקיפת קטין על ידי אחראי | ענישה בעבירות אלימות נגד קטינים | ענישה בעבירת תקיפת קטינים

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פרקליטות לאם שנחשדה בתקיפת בתה הקטינה סגירת תיק פלילי להורים שנחשדו בתקיפה והתעללות בילדיהם הקטינים הורים שנחשדו בתקיפת ילדיהם הקטינים לא יועמדו לדין המשטרה סגרה תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם באיומים נגד בת זוגו למרות שהורשע במספר רב של תיקים פליליים חמורים קיבל חנינה מנשיא המדינה חודשיים עבודות שירות בלבד לנאשם שביצע מעשים מגונים בחמש קטינות בתחבורה הציבורית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017