חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 20 חודשי מאסר על עבירות מס לאחר שהעליון דחה את בקשתו למשפט חוזר

ירצה 20 חודשי מאסר על עבירות מס לאחר שהעליון דחה את בקשתו למשפט חוזר

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את בקשתו של אדם לקיום משפט חוזר, וקבע כי ירצה 20 חודשי מאסר על עבירות מס [מ"ח 4074/17]. המבקש ביצע עבירות מס בנסיבות חמורות באמצעות החברות שניהל. הוא ביקש משפט חוזר בגלל עברו הפלילי של הרו"ח שהעיד במשפט, אך בית המשפט העליון לא התרשם שנתון זה מהווה ראיה חדשה ולכן אין הצדקה לקיום משפט חוזר. הוא ירצה 20 חודשי מאסר כפי שנקבע וישלם קנס בסך 150,000 ₪.

המבקשים הן שתי חברות אבטחה והבעלים שלהן. במאי 2009 הוגשו כנגדם שני כתבי אישום. במהלך השנים 2008-2008 מסרו למנהל המכס והמע"מ דוחות תקופתיים שקריים. הדוחות היו מבוססים על 11 חשבוניות מס פיקטיביות על שם עסקים שונים, וכנגדם ניכו המבקשים תשומות קרוב למיליון שקלים. המבקשים הורשעו בעבירות של ניכוי מס תשומות בלי מסמך במטרה להתחמק מתשלום מס, ומסירת דוח שכולל ידיעה כוזבת במטרה להתחמק מתשלום מס. נקבע כי העבירות התבצעו בנסיבות מחמירות בהתחשב בסכומים הגבוהים שהוצאו במרמה ובתקופה הארוכה שבהן התבצעו. הם הורשעו בבית משפט השלום בבאר שבע בתאריך 14.7.201. על הבעלים נגזרו 20 חודשי מאסר, מאסר על תנאי וקנס בסך 150,000 ₪ ועל החברות שהיו בבעלותו נגזרו קנסות בסך 5,000 ₪ כל אחת.

המבקשים ערערו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אך ערעורם נדחה. לפיכך הגישו בקשת רשות ערעור על פסק הדין של בית המשפט המחוזי בפני בית המשפט העליון, אך גם ערעור זה נדחה. כעת הם מגישים בקשה למשפט חוזר, בגין טענות על ראיה חדשה שיכולה לשנות את תוצאות המשפט.  

הדיון בעניינם התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 2.4.18, בראשות כב' המשנה לנשיאה ח' מלצר. ב"כ המבקשים טענה כי בעת המשפט בבית המשפט השלום לא היה ידוע עברו הפלילי של הרו"ח שהעיד במשפט. אם נתון זה היה ידוע הרי תוצאות המשפט היו משתנות לטובת המבקשים, ולכן מהווה הנתון החדש מחדל ומצדיק עריכת משפט חוזר בעניינים; ב"כ המשיבה טען כי נתון זה אינו רלבנטי ואינו מצדיק קיום משפט חוזר. ייתכן והנתון על עברו של הרו"ח נכון, אולם זו אינה תשתית ראייתית המצדיקה קיומו של משפט חוזר. זו אינה ראיה חדשה ולא התבצע במקרה זה מידע עודף או כשל בייצוג.

השופטת הסכימה עם טענות המשיבה. הסמכות להורות על משפט חוזר מותנית בקיומן של עילות מסוימות, והעילה הזו אינה חלק מהן והיא אינה יכולה לשנות את תוצאת המשפט לטובת המבקשים. לאור אלה ציינה השופטת כי המידע הנוסף אינו בעל פוטנציאל לשינוי תוצאת המשפט ולכן אין הצדקה לביצוע משפט חוזר. החברות ישלמו את הקנס שהוטל עליהן ואילו הבעלים שלהן ירצה 20 חודשי מאסר, מאסר על תנאי וישלם קנס בסך 150,000 ₪.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד יוסף אש.

ב"כ המבקשים: עו"ד קרן ארבל.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מס | עבירות מס הכנסה | עבירות מס ערך מוסף | ענישה בעבירות מס | עונשים בעבירות מס

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר חשוד בעבירות מע"מ בהיקף של למעלה מ-20 מיליון ש"ח עונש מקל בעבירות החזקת סכין וגניבת רכוש סגירת תיק פרקליטות ללקוח שהואשם באונס בתוך המשפחה בית המשפט המחוזי ביטל הרשעתו של אדם שתקף ופצע שתי נשים בהתקף פסיכוטי שחרור נאשם ממעצר בעבירות חמורות של מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים משרדנו עצר כתבת תחקיר שקרית ומגמתית כנגד איש תקשורת מוכר

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עבירות סחר בסמים
אבי | 20:20 17/11/2018
תדפיס היעדר עבירות מין
רועי | 17:56 01/10/2017
תדפיס היעדר עבירות מין
עו''ד אור הדאיה | 19:48 01/10/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
נועם | 14:55 27/09/2017
אילו עבירות נכללות בהליך סגירת תיק בהסדר מותנה?
עו''ד אסף דוק | 15:31 27/09/2017