חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 3 חודשי עבודות שירות על תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו ונהיגה פוחזת

ירצה 3 חודשי עבודות שירות על תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו ונהיגה פוחזת

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את בקשתו של אדם לערער על העונש שקיבל וקבע כי ירצה 3 חודשי עבודות שירות על תקיפת שוטר ונהיגה פוחזת של רכב [רע"פ 9937/16]. האדם התבקש על ידי שוטר לעצור בעת בדיקה שגרתית בנתב"ג, אולם נמלט מהשוטר ודרס את רגלו. הוא נעצר רק לאחר מרדף משטרתי והואשם בתקיפת שוטר במילוי תפקידו ונהיגה פוחזת. בקשתו לערעור נדחתה.

המבקש הורשע בבית משפט השלום בראשון לציון על כתב אישום מתוקן על עבירות שביצע בתאריך 18.11.14. שוטר שעסק בפעילות אכיפה בנתב"ג ביקש ממנו להציג אישור יציאה משדה התעופה, אך המבקש, נהג מונית, החל בנסיעה פרועה ועלה על כף רגלו הימנית של השוטר וכתוצאה מכך נגרמו לשוטר חבלות. האדם נתפס לאחר מרדף משטרתי והורשע בתקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו ובנהיגה פוחזת של רכב. בגין אלה נגזרו עליו 3 חודשי מאסר לריצוי כעבודות שירות, 6 חודשי מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 1,500 ₪, פיצוי כספי למתלונן בסך 2,500 ₪, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 3 חודשים והפעלת פסילת רישיון נהיגה מותנית.

הוא ערער על עונשו בפני בית המשפט המחוזי, אך זה דחה את בקשתו. לפיכך פנה לבית המשפט העליון בבקשת ערעור נוספת. הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 6.3.18, בראשות כב' המשנה לנשיאה ח' מלצר. המבקש, בשם עצמו, טען כי העונש שהוטל עליו קשה מידי, שכן שליחתו למאסר שירוצה כעבודות שירות לא תאפשר לו לעבוד והדבר יפגע במשפחתו. ב"כ המשיבה הדגישה כי טענות אלה אינן מהוות עילה לצורך מתן רשות ערעור, שכן העונש אינו חורג ממדיניות הענישה המקובלת. נסיבותיו האישיות נשקלו בערכאות הקודמות ואין מקום להתערב בהחלטותיהן.

השופטת הסכימה עם טענות המשיבה. היא ציינה כי תינתן רשות ערעור רק במקרים שבהם התקיימה סטייה קיצונית ממדיניות הענישה המקובלת. בקשתו אינה מעוררת שאלה משפטית חשובה אלא קשורה לנסיבותיו האישיות. נוסף על כך, העונש שהוטל על המבקש מצטרף לשלוש הרשעות קודמות שלו בעבירות קודמות שבגינן נשלל רישיונו 5 פעמים. הודגש כי ההרשעות והשלילה לא הרתיעו אותו מלבצע עבירות דומות, ולכן אין מקום לקבל את בקשתו לערעור והוא ירצה את העונש כפי שנקבע בבית משפט מחוזי: 3 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס כספי ופיצוי למתלונן.

המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד עילית מידן.

ב"כ המבקש: בשם עצמו.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
תקיפת שוטרים | תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו | נהיגה פוחזת של רכב | עונש על נהיגה פוחזת | עונש על תקיפת שוטר | ענישה בעבירות תקיפת שוטרים

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו שחרור ממעצר לקוח שנחשד בתקיפת שוטרים עקב סירוב המשטרה לגבות עדות מזכה מעד מרכזי חודשיים עבודות שירות בלבד לנאשם שביצע מעשים מגונים בחמש קטינות בתחבורה הציבורית סגירת תיק לאחר שימוע ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה והונאה בכרטיסי חיוב ברשת האינטרנט בסכומי כסף גבוהים אי הרשעה בעבירות תקיפה ואיומים ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בעבירת תקיפה וחבלה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על תקיפת שוטר
גלית | 20:04 05/10/2016
כתב אישום על תקיפת שוטר
עו''ד אלעד שאול אלבז | 20:44 05/10/2016
תיק על תקיפת שוטר
אחד | 20:51 06/09/2015
תיק על תקיפת שוטר
עו''ד אלון שליכטר | 22:41 06/09/2015
תודה רבה על ההכוונה!
אחד | 06:19 07/09/2015
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018