חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 10 חודשי מאסר על הפקרה לאחר פגיעה לאחר שערעורו בעליון התקבל

ירצה 10 חודשי מאסר על הפקרה לאחר פגיעה לאחר שערעורו בעליון התקבל

בית משפט העליון קיבל לאחרונה ערעורו של אדם שהורשע בעבירת הפקרה לאחר פגיעה, והוא ירצה 10 חודשי מאסר ולא 15 חודשי מאסר כפי שנקבע במחוזי [ע"פ 335/18]. המערער פגע עם רכבו בקטין בכביש דו סטרי ונטש את המקום. לאחר המעשה הסגיר עצמו, הביע חרטה, לקח אחריות והשתתף במסגרת שיקומית. בית המשפט העליון התחשב בכל אלה וקיצר את מאסרו ל-10 חודשי מאסר.

המערער הודה בעובדות כתב אישום מתוקן ובו נמצא אשם בביצוע עבירת הפקרה לאחר פגיעה ועבירה של נהיגה בזמן פסילה. בתאריך 27.4.17 נהג ברכב פרטי בקריית מלאכי ופגע עם רכבו בקטין שחצה את הכביש מימין לשמאל. המערער המשיך בנסיעתו בלי לבדוק את השלכות התאונה ובלי להושיט יד לנפגע. כתוצאה מהתאונה נגרמו לקטין חבלות שונות והוא אושפז בבית חולים. בתקופת ביצוע העבירות היה המערער פסול לנהיגה בשל עבירות תעבורה קודמות. תסקיר שירות המבחן העלה כי מדובר בצעיר בן 22, רווק, בעל השכלה של 12 שנות לימוד. הוא שירת שירות צבאי מלא ורשום ללימודי הנדסאות בניין. תומך באמו ובסבתו והביע חרטה ורצון לחיות חיים יציבים ותקינים. הוא הסכים להשתלב בקבוצה טיפולית והתמיד בה.

המערער נשפט בבית המשפט בבאר שבע בתאריך 30.11.17. במהלך הדיון שם הודגש כי ביצע את העבירות בעודו היה פסול לנהיגה ואת חומרתה של עבירת הפקרה לאחר פגיעה. עם זאת התחשב בית המשפט בעובדה שהצעיר לא היה אשם בתאונה עצמה ובנסיבות האישיות שלו. הוא הטיל עליו 15 חודשי מאסר בפועל, פסילת רישיון, מאסר על תנאי, תשלום פיצוי לקטין בסך 7,500 ₪. הצעיר ערער בטענה שעונשו חמור מידי.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט העליון בתאריך 22.3.18, בראשות כב' השופט ע' פוגלמן, כב' השופט מ' מזוז, כב' השופט ג' קרא. ב"כ המערער ציין שמתחם הענישה לא התחשב בעובדה שהצעיר לא היה אשם בתאונה ובכך שהמערער התייצב לאחר שעתיים בתחנת משטרה והודה בעבירות. כמו כן הודגש עד כמה עלולה להיות השפעה שלילית למאסרו מאחורי סורג ובריח ורצונו העז להשתקם. הוצג תסקיר חדש שמפרט כיצד המערער עבר שינוי לטובה, מתמיד בשיקומו ומביע חרטה עמוקה על מה שאירע. הודגש כי המערער שילם כבר את הפיצוי שהיה עליו לשלם למלונן; ב"כ המשיבה ציין כי אין לשכוח שלמערער שלוש עבירות תעבורה קודמות וכי ביצע את העבירות בעודו היה בפסילה. העונש שקיבל לפי כך הולם את חומרת מעשיו.

השופטים קיבלו את טענות המערער וקיבלו את הערעור. הודגש שאין זו דרכו של בית המשפט העליון להתערב בגזר דין של בית משפט קמא, אך מקרה זה מצדיק התערבות. אמנם הפקרה לאחר פגיעה זו עבירה חמורה, אך יש להתחשב בנסיבותיו האישיות של המערער וברצונו להשתקם. הערעור התקבל והמערער ירצה 10 חודשי מאסר במקום 15 חודשי מאסר. כל יתר מרכיבי העונש לא השתנו.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד חיים שויצר.

ב"כ המערער: עו"ד נס בן נתן.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עונש על נהיגה בזמן פסילה | עונש על תאונת פגע וברח | עונש על הפקרה לאחר פגיעה | ענישה בעבירת תאונת פגע וברח | ענישה בעבירת הפקרה לאחר פגיעה | ענישה בעבירת נהיגה בזמן פסילה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי לקטין בעבירת תיווך בסמים עבודות שירות בלבד ללקוח שייבא לארץ מעל חצי קילוגרם של סם מסוכן מסוג פנטדרון (pentedrone) ביטול כתב אישום וסגירת תיק בהסדר מותנה ללקוח שהואשם באיומים ברצח זיכוי נאשם מעבירות הונאה במוסד אקדמי שחרור ממעצר לקוח שנחשד באונס ותקיפה של בת זוגתו במשך כשנתיים עונש מקל במיוחד ללקוח המשרד שהואשם בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016
מתן הרשאה לאחר לנהוג ברכב ללא רישיון נהיגה
קובי אלקבץ | 15:58 11/03/2014
מתן הרשאה לאחר לנהוג ברכב ללא רישיון נהיגה
עו''ד חזי כהן | 19:29 11/03/2014
תאונת פגע וברח
חסוי | 18:01 03/03/2014
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 20:53 04/03/2014