חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | שוטר משמר הגבול שירה למוות בשב"ח בשוגג ירצה 7 חודשי מאסר לאחר שערעורו בעליון נדחה

שוטר משמר הגבול שירה למוות בשב"ח בשוגג ירצה 7 חודשי מאסר לאחר שערעורו בעליון נדחה

בית המשפט העליון דחה בקשה לערעור של שוטר משמר הגבול שהורשע בגרימת מוות ברשלנות והוא ירצה 7 חודשי מאסר [רע"פ 2155/18]. המבקש היה מתנדב במשמר הגבול וירה בשוהה בלתי חוקי במהלך סיור. הוא הורשע בגרימת מוות ברשלנות ונגזרו עליו 7 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח. הוא ערער בטענה שהעונש מנוגד להמלצת שירות המבחן. בקשתו לערעור נדחתה.

לפי כתב האישום המבקש שירת בהתנדבות במשמר הגבול. בתאריך 30.12.15 היה בסיור בבית העלמין ירקון שבמהלכו אותרו שוהים בלתי חוקיים. הוא סבר כי אחד מהם עומד לזרוק לעברו פסולת בניין, וירה בו והרגו. הוא נשפט בבית משפט השלום והורשע בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. לאור אלה נגזרו עליו 7 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פיצוי להורי המנוח בסך 30,000 ₪ ולאלמנתו בסך 70,000 ₪. יצוין כי במקביל הגישה המשפחה תביעה אזרחית נגד המבקש ונגד משטרת ישראל. בית משפט השלום נתן תוקף להסכם גישור שבו על משטרת ישראל לשלם למשפחת המנוח 650,000 ₪.

המבקש ערער על עונשו ועצם הרשעתו בפני בית המשפט המחוזי מרכז-לוד אך ערעורו נדחה. כעת הוא מבקש ערעור בגלגול שלישי בטענה ששירות המבחן המליץ של"צ בהיקף משמעותי. הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט העליון בתאריך2.5.18 בפני כב' השופט ג' קרא. ב"כ המבקש טען שהטלת עונש המאסר בפועל הוא נגד המלצת שירות המבחן על של"צ. כמו כן מתחם הענישה גבוה מידי והמאסר שהושת עליו חמור. לטענתו נפלו בעניין המבקש טעויות משפטיות ועובדתיות המצדיקות ערעור בגלגול שלישי. נוסף על הבקשה להמיר את המאסר בשל"צ, יש לבטל את הרשעתו שכן זו תפגע בפרנסתו ובשיקומו; ב"כ המשיבה התנגד לבקשה. לדעתו עונשו אינו חורג מהמדיניות המקובלת בעניינו,  הטלת עונש המאסר חרף המלצת שירות המבחן אינו סותר את מדיניות הענישה הנהוגה בעבירות של גרימת מוות ברשלנות. הודגש כי המבקש פעל ברשלנות וירה בניגוד להוראות הפתיחה באש.

השופט הדגיש כי רשות ערעור בגלגול שלישי תינתן רק במקרים חריגים. מקרה זה אינו מצדיק את בקשת הערעור על עצם הרשעתו וחומרת עונשו. עבירה של גרימת מוות ברשלנות היא עבירה חמורה שגוררת עונשי מאסר בפועל. לפיכך בקשתו נדחתה והמבקש ירצה 7 חודשי מאסר כפי שנקבע וגם ישלם את הפיצוי למשפחת המנוח.  

ב"כ המבקש: עו"ד אשר חן.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד נורית הרצמן.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירת גרימת מוות ברשלנות | גרימת מוות ברשלנות | עונש על גרימת מוות ברשלנות | ענישה בעבירת גרימת מוות ברשלנות

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי צייד הפדופילים ישלם 2.5 מיליון שקלים לאחר שנתפס מטריד מינית חודשיים עבודות שירות בלבד לנאשם שביצע מעשים מגונים בחמש קטינות בתחבורה הציבורית סגירת תיק פלילי לחובש בית ספר שנחשד במעשים מגונים בתלמידים במסגרת תפקידו ביטול צו למניעת הטרדה מאיימת שהוצא בעקבות תלונת שווא במסגרת סכסוך שכנים ביטול כתב אישום בעבירות אלימות בתוך המשפחה סגירת תיק חקירה למעסה שנחשד בביצוע מעשים מגונים במטופלות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
נוכחות בעונש מוות
חן לי | 12:46 23/11/2014
פחד מוות מהצורך להעיד בעל כורחי
חני | 21:52 08/01/2014
פטור ממתן עדות בבית משפט
עו''ד אסף דוק | 17:41 10/01/2014
הסדר מותנה בעבירת איומים
דקלה | 08:49 23/03/2019
הסדר מותנה בעבירת איומים
עו''ד רביד כהן | 14:24 25/03/2019