חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 24 חודשי מאסר על הפקרה לאחר פגיעה לאחר שערעורו התקבל חלקית בעליון

ירצה 24 חודשי מאסר על הפקרה לאחר פגיעה לאחר שערעורו התקבל חלקית בעליון

בית משפט העליון קיבל לאחרונה את ערעורו של אדם על גזר דינו בגין עבירה של הפקרה לאחר פגיעה ועונשו קוצר מ-30 חודשי מאסר ל-24 חודשי מאסר [ע"פ 7989/17]. המערער נטל תרופת אוקסיקונטין ללא מרשם ובהשפעתה פגע בשני הולכי רגל לאחר שסטה עם מכוניתו אל המדרכה. לאחר מכן נמלט, דיווח על גניבת מכוניתו וניסה לשכנע את חברתו להעיד שבאותו זמן היו ביחד. הוא הורשע בעבירות של חבלה, הפקרה לאחר פגיעה ושיבוש מהלכי חקירה ונידון ל-30 חודשי מאסר. בית המשפט העליון קיבל חלקית את ערעורו וקיצר את עונשו ל-24 חודשי מאסר.

בתאריך 19.3.12 נטל המערער תרופה שמכילה אוקסיקונטין שמוגדרת כסם מסוכן, מבלי שהיה לו מרשם תקף לכך. לאחר מכן החל לנהוג ברכבו בלי לשים לב למתרחש, סטה עימו על המדרכה ופגע בשני הולכי רגל שנגרמו להם חבלות קשות. הוא המשיך בנסיעה כקילומטר, נטש את רכבו ונמלט. זמן קצר לאחר מכן התקשר למשטרה ודיווח כי רכבו נגנב ואף ביקש מחברתו שתעיד שבזמן התאונה היו ביחד. הוא נשפט בבית המשפט המחוזי בלוד בתאריך 28.11.16 והורשע בעבירות של גרימת חבלה חמורה, הפקרה לאחר פגיעה וכן שיבוש מהלכי חקירה ומשפט. בגין עבירות אלה נגזרו עליו 30 חודשי מאסר, פסילת רישיון ופיצוים בסך 20,000 ₪.

הוא ערער על עונשו. הדיון בערעורו התקיים בבית משפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים בפליליים,  בתאריך 22.3.18 בראשות כב' השופט ע' פוגלמן, כב' השופט מ' מזוז, כב' השופט ג' קרא. ב"כ המערער ציין שמתחום העונש ההולם חורג ממדיניות הענישה המקובלת בעבירות דומות. היה על בית המשפט המחוזי להקל בעונשו בגין נסיבותיו האישיות שכוללות את עובדת היותו אב לילד קטן, רצונו להשתקם והזמן הממושך שחלף מאז המקרה. נוסף על כך נטען שחלו מחדלי חקירה בגלל היקף הראיות הדל והודגש שבמקביל להליך הנוכחי מעורב המערער בהליכים אזרחיים; ב"כ המשיבה הדגישה שההליך שהתבצע בבית המשפט המחוזי הגיוני והעונש תקין. כמו כן היקף הראיות הדל שנמצא היה לאור הרצון להגיע להסדר טיעון שבו הושמטו פרטים שהיו בכתב האישום המקורי.

השופטים ציינו כי אין זו דרכה של ערכאת ערעור להתערב בגזר הדין שנקבע על ידי ערכאה דיונית, אלא במקרים חריגים. מקרה זה מצדיק התערבות בגין נסיבותיו האישיות של המערער. צוין כי המערער שהחל לרצות את מאסרו בבית סוהר צלמון מפגין התנהגות חיובית, משתתף בטיפול קבוצתי ופרטני ואף מעוניין בפגישה עם נפגעי העבירה לבקש את סליחתם. אמנם עבירות הפקרה לאחר פגיעה חמורה, המערער גרם נזק כבד להולכי הרגל, נמלט מהזירה והדיח את חברתו למסור גרסה שקרית. עם זאת, לאור התנהגותו החיובית והזמן הרב שחלף מיום הגשת הצהרת התובע יש להקל בעונשו ולכן מאסרו יקוצר ב-6 חודשים והוא ירצה בסה"כ 24 חודשי מאסר בפועל. יתר מרכיבי העונש נשארו על כנם, שלילת רישיון ופיצוי לנפגע העבירה.    

ב"כ המערער: עו"ד דוד מססה.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד ורד חלואה.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עונש על תאונת פגע וברח | עונש על הפקרה לאחר פגיעה | ענישה בעבירת תאונת פגע וברח | ענישה בעבירת הפקרה לאחר פגיעה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק ללקוח שנחשד בהחזקת פרסום חומר תועבה ביטול כתב אישום וסגירת תיק בהסדר מותנה ללקוחות שהואשמו בגניבה ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם ביבוא סמים באינטרנט קבלת חנינה מנשיא המדינה ללקוח שהורשע בעבירות תקיפה לשם גניבה והחזקת סכין סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בחשד לנהיגה פוחזת של רכב סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם ביבוא סם מסוג הרואין באמצעות האינטרנט

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016
תאונת פגע וברח
חסוי | 18:01 03/03/2014
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 20:53 04/03/2014
תאונת פגע וברח
אדל | 16:05 23/11/2013
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 08:45 30/11/2013