חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 44 חודשי מאסר על סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה לאחר שנמלט מניידות משטרה

ירצה 44 חודשי מאסר על סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה לאחר שנמלט מניידות משטרה

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את ערעורו של אדם שהורשע בעבירת סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה לאחר שנמלט מניידות משטרה והוא ירצה 44 חודשי מאסר [ע"פ 8963/17]. המערער ביצע רצף עבירות תעבורה ואלימות תוך כדי מנוסה ממרדף משטרתי. בערעורו על גזר הדין של בית המשפט המחוזי טען שהיה במצב פסיכוטי בעת המנוסה וכי לא סיכן חיי אדם כי בכביש היו באותה עת רק מכוניות משטרה. ערעורו נדחה.

ביום 4.6.16 נהג המערער בירושלים ונקרא לעצור בידי ניידת בילוש מוסוות. הוא התעלם מהבקשה ופתח במנוסה מהירה, תוך כדי נהיגה פרועה ומסוכנת. המנוסה התפתחה למרדף שבו דלקו אחרי הנאשם כמה ניידות משטרה ובמהלכו חצה המערער צומת באור אדום, עקף מחסומי משטרה ונעצר רק לאחר שהשוטרים ירו לכיוון רכבו. במהלך המרדף נאלץ שוטר לזנק הצידה ונחבל בברכו.

הנאשם נשפט בבית המשפט המחוזי בירושלים והורשע בעבירות של סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, חבלה במזיד ברכב, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות תוך שימוש בנשק קר ועבירות אלימות ותעבורה נוספות. נקבע כי לא היה במצב פסיכוטי וכי הוא כשיר לעמוד לדין. בגין רצף העבירות שביצע נשפט ל-44 חודשי מאסר, מאסר על תנאי, פסילת רישיון לאחר שחרורו ופיצוי של 2,400 ₪ לאחד מבעלי הרכבים שניזוק. הוא ערער על חומרת גזר דינו.

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 7.3.18, בפני כב' השופט א' שהם, כב' השופט ג' קרא, כב' השופטת י' וילנר. ב"כ המערער ציין שעל אף קביעת בית המשפט המחוזי, הנאשם היה נתון במצב נפשי פסיכוטי ולא היה אחראי למעשיו. כמו כן אין להאשימו בעבירת סיכון חיי אדם שכן רק שוטרים היו באותה עת בכביש. נוסף על כך לא היה כל מגע פיזי בינו לבין השוטר ולכן אין מדובר בעבירה של חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות והסכין שנמצאה ברשותו לא הייתה שם במטרה לפגוע בשוטר. הודגש שהוא לא עבר באור אדום כל רמזור והועלתה תמיהה בהקשר לחוקיות הירי לעבר הרכב. לאור אלה העונש שנגזר עליו חמור מידי; ב"כ המשיבה הדגיש שאין זו דרכו של בית המשפט העליון להתערב בעבודת בית משפט קמא וכי ההרשעה והעונש הולמים את חומרת מעשיו.

השופטים קיבלו את חוות דעתה של ב"כ המשיבה ודחו את הערעור. טענתו שהיה במצב חרדתי לאור ניסיונות חיסול קודמים אינה רלבנטית לתגובתו ואי אפשר להגדירה כמצב פסיכוטי. כמו כן טענתו שהיו ברחוב רק שוטרים ולכן אין מדובר בסיכון חיי אדם אינה נכונה וההרשעה בעבירה מוצדקת. הודגש כי חוקיות הירי נתונה הייתה לשיקול דעתו של בית משפט קמא והחלטתו מקובלת. העונש שנגזר על האדם מתאים למתחם הענישה המקובל ואף עלול להגיע ברצף העבירות שהוא ביצע ל-20 שנות מאסר. לאור אלה ירצה 44 חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי, שלילת רישיון ופיצוי בסך 2,500 ₪.

ב"כ המערער: עו"ד ורד בירגר.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד בת שבע אבגזר.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה | סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה | עונש על סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה | ענישה בעבירת סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בחשד לנהיגה פוחזת של רכב שחרור חשוד ממעצר בעבירות סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע פרשת "קוד מקור" בשיתוף ה-FBI - בית המשפט דחה את בקשת המשטרה להמשיך ולהחזיק במחשביו של לקוח המשרד סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה בעבירת חבלה במזיד ברכב סגירת תיק פלילי ללקוח שנמצא מחזיק ב-LSD ופטריות קסם שלא לצריכה עצמית

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הסדר מותנה בעבירת איומים
דקלה | 08:49 23/03/2019
הסדר מותנה בעבירת איומים
עו''ד רביד כהן | 14:24 25/03/2019
תלונת שווא בעבירת אונס
גלית | 06:22 05/03/2019
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 20:42 28/11/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
עו''ד אסף דוק | 05:50 29/11/2017
כתב אישום בעבירת גידול סמים
דניאל | 08:24 29/11/2017