חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 6 חודשי עבודות שירות לאחר שפגע בהולכת רגל במעבר חציה

ירצה 6 חודשי עבודות שירות לאחר שפגע בהולכת רגל במעבר חציה

בית משפט העליון בירושלים דחה לאחרונה את בקשתו של אדם לערעור בגלגול שלישי, והוא ירצה 6 חודשי עבודות שירות לאחר שפגע בהולכת רגל שחצתה במעבר חציה [רע"פ 678/18]. המבקש פגע בהולכת רגל שחצתה את הכביש במעבר חצייה, עקב נהיגתו הפזיזה. להולכת רגל נגרמו חבלות והיא נזקקה לניתוח ולאשפוז. בית המשפט לתעבורה גזר עליו חצי שנת מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, אך הוא ערער על כך. ערעורו נדחה במחוזי וכעת גם בקשתו לערעור בגלגול שלישי בעליון נדחתה. הוא ירצה את עבודות השירות כפי שנקבע.

ביום 30.4.15 נהג המבקש בהרצליה והתקרב לצומת שבה הולכת רגל חצתה במעבר חציה. הוא נהג בקלות דרך וללא תשומת לב לדרך וראה ברגע האחרון את הולכת הרגל. הוא ניסה להימנע מפגיעה, אך איבד שליטה על רכבו ופגע בה בעוצמה. להולכת הרגל נגרמו חבלות של ממש בראשה, בגפיה, שברים בעצמות, חתכים ועוד. היא נותחה ואושפזה בבית החולים.

המבקש נשפט בבית משפט לתעבורה ונקבע כי הוא התרשל בנהיגתו וכי קיים קשר סיבתי עובדתי ומשפטי בין התאונה לחבלות הנפגעת. הוא הורשע בעבירה של אי מתן זכות קדימה להולך רגל תוך סיכון להולך הרגל. הוא נדון ל-6 חודשי מאסר בפועל לריצוי בדרך של עבודות שירות, קנס בסך 5,000 ₪ ופסילת רישיון. הוא ערער על הרשעתו בפני בית המשפט המחוזי אך ערעורו נדחה. כעת הוא מבקש לערער בגלגול שלישי בפני בית המשפט העליון.

הדיון בבקשתו לערעור בגלגול שלישי התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 31.5.18, בפני כב' השופט א' שהם. ב"כ המבקש השיג על הרשעתו בעבירה שיוחסה לו. הוא טוען שרשלנותו של המבקש נעוצה בשדה הראייה שהיה לו בזמן התאונה ולא בגלל פזיזותו. כמו כן טען למחדלי חקירה בהתנהלותו של הבוחן המשטרתי ואמר שאילולא אלה לא היה נקבע שהמבקש התרשל בנהיגתו; ב"כ המשיבה טענה כי מדובר בעניינו הפרטי של המבקש ולא בשאלה עקרונית וכי בית המשפט המחוזי כבר דן בטענות אלה ודחה אותן. הודגש שרשלנותו של המבקש הוכחה וכי היה לו שדה ראייה פתוח לפני מעבר החציה.

השופט קיבל את עמדת המשיבה ודחה את הערעור. רשות ערעור בגלגול שלישי שמורה למקרים חריגים שבהם מתעוררת שאלה משפטית חשובה או אם מתעורר חשש לטעויות שנפלו בהליך. מקרה זה לא עונה על תנאים אלה. טענותיו של המבקש מופנות לממצאים שנקבעו בבית המשפט לתעבורה ובית המשפט העליון לא מתערב בקביעת אמינות ממצאים אלה. נוסף על כך רשלנותו של המבקש מעוגנת היטב בנתונים עובדתיים שהוכחו מעל לספק סביר. לאור אלה בקשתו לערעור נדחתה והמבקש יתייצב כפי שנקבע לחצי שנה של עבודות שירות במרכז למורשת המודיעין ברמת השרון.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: קובי מושקוביץ.

ב"כ המבקש: דוד גולן.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
אי מתן זכות קדימה להולך רגל | פגיעה בהולך רגל | פגיעה בהולך רגל במעבר חצייה | עונש על דריסת הולך רגל | פגיעה בהולכי רגל בתאונת דרכים | עונש על פגיעה בהולך רגל במעבר חציה | ענישה על פגיעה בהולך רגל

הצלחות המשרד בתחום
תיק תאונת דרכים בו נפגעה הולכת רגל ונגרמו לה חבלות הסתיים בפסילה של 20 יום בלבד שחרור ממעצר חשוד בעבירות מע"מ בהיקף של למעלה מ-20 מיליון ש"ח שחרור נאשם ממעצר בעבירות חמורות של מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים סגירת תיק פלילי לאיש מחשבים שנחשד בחדירה לחומר מחשב וקבלת דבר במרמה אי הרשעה בעבירות תקיפה ואיומים שחרור ממעצר חשוד במעשה מגונה בנסיבות מחמירות בקטינה קרובת משפחתו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
פגיעה בהולך רגל במעבר חצייה
אנונימי | 14:02 15/11/2018
פגיעה קלה בהולך רגל
לאה | 12:44 11/12/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016