חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 52 חודשי מאסר לאחר ששדד בעל דוכן של מפעל הפיס וקופאית בסופר
קטגוריות: עבירות שוד

ירצה 52 חודשי מאסר לאחר ששדד בעל דוכן של מפעל הפיס וקופאית בסופר

בית משפט המחוזי מרכז-לוז גזר לאחרונה 52 חודשי מאסר על אדם שהורשע בשוד של בעל דוכן מפעל הפיס וקופאית בסופר [ת"פ 774-03-17]. הנאשם התמכר להימורים והיה חייב כספים רבים בשוק האפור, לכן ביצע כמה מעשי שוד שבהם שדד כספים מדוכני מפעל הפיס, מסעדות ובתי קפה. על אף הודאתו ועברו הנקי יחסית, שלח אותו השופט ל-52 חודשי מאסר בפועל.

כתב האישום מתאר כיצד בחמישה מקרים שונים ביצע הנאשם עבירות של שוד מזוין, ניסיון לשוד מזוין ואיומים. בפברואר 2017 הגיעו לדוכן מפעל הפיס כשהוא רעול פנים והורה למתלונן למסור לו כסף. הוא חזר על מעשיו כמה ימים לאחר מכן, כשאיים על קופאית בסופר באמצעות סכין והכריח אותה למסור לו כסף. באישומים האחרים ביצע מעשים דומים במסעדה, בבית קפה ובדוכן פיס נוסף.

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בתאריך 7.5.18 בראשות כב' השופט עמי קובו. הנאשם הורשע לפי הודאתו בעבירות של שוד מזוין, ניסיון שוד מזוין ואיומים. תסקיר שירות המבחן העלה כי הוא רווק בן 33, שסיים 12 שנות לימוד, החל להמר והתמכר להימורים ועקב כך נכנס לחובות לשוק האפור. ב"כ המאשימה מדובר בחמישה אישומים שונים שהעונש הכולל עליהם הוא 20 שנות מאסר. הנאשם ביצע את מעשי השוד שלו כנגד המתלוננים תוך שימוש באלימות פיזית ונשק ועקב כך נגרם למתלוננים נזק נפשי. ראוי להטיל עליו 7 שנות מאסר; ב"כ הנאשם ציין כי הנאשם נטל אחריות על מעשיו, סיפר על מעשי שוד נוספים וערך שחזור שלהם. הוא היה נואש, רצה להיתפס ולהודות במעשיו. משפחתו לא ידעה עד כמה בעיית ההתמכרות שלו לסמים חמורה. צוינו חובותיו הגדולים ותחושת הייאוש שלו. כמו כן הודגש שמדובר במעשים ספונטניים ללא תכנון מראש וכי שירות המבחן הדגיש כי אין למצות עמו את הדין טרם השלמת ההליך הטיפולי.

השופט הדגיש לקולא את נטילת האחריות של הנאשם, שיתוף הפעולה שלו עם רשויות החוק ועברו הפלילי הנקי יחסית. לחומרה הדגיש את חומרת מעשיו של הנאשם, את השימוש בסכין במהלך השוד ואת הנזקים הנפשיים שנגרמו למתלוננים וכי הסיכוי להישנות מעשיו עדיין קיים.

לאור אלה גזר עליו 52 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי, פיצוי בסך 20,000 ₪ שיחולק בין המתלוננים.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: עו"ד עינת לב ארי.

ב"כ הנאשם: עו"ד ארז רופא.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בפריצה וגניבה מבית עסק בעיר יבנה סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפת קטין בגן שעשועים ציבורי סגירת תיק חקירה למעסה שנחשד בביצוע מעשים מגונים במטופלות סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בעבירות מין בילדיו הקטינים סגירת תיק מחוסר אשמה לאחות מוסמכת שנחשדה בתקיפת ילדיה הקטינים סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוחות שהואשמו באי נקיטת אמצעי זהירות בחיה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על שוד מזוין
קובי | 14:00 26/08/2016
עונש על שוד מזוין
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:39 28/08/2016
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017