חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצו 9-22 חודשי מאסר לאחר שקשרו קשר לגנוב כספים מהמוסד לביטוח לאומי
קטגוריות: עבירות מרמה

ירצו 9-22 חודשי מאסר לאחר שקשרו קשר לגנוב כספים מהמוסד לביטוח לאומי

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את ערעורם של שלושה נאשמים בגניבת כספים מהמוסד לביטוח לאומי, להוציא הקלה מסוימת בעונשה של האישה [ע"פ 8112/17]. המערערים גנבו כספים מקצבאות נכים ואלמנות של ביטוח לאומי, על ידי פתיחת חשבונות פיקטיביים בבנק הדואר ומשיכת הקצבאות במזומן. הם הורשעו בעבירות מרמה וגניבה ונדונו ל-22-15 חודשי מאסר בפועל. ערעורם בבית המשפט העליון נדחה, להוציא הקלה בעונשה של האישה בגין מצבה הרפואי והיא תרצה 9 חודשי מאסר.

בשנת 2009 קשרו שלושת המערערים קשר לגנוב כספים מהמוסד לביטוח לאומי. המערער הראשון שעובד בביטוח לאומי איתר נשים שאמורות לקבל כספים, העביר את הפרטים שלהן למערערת ולבן זוגה שעבדו בסניף דואר במגדל העמק. בני הזוג פתחו בשם הנשים חשבונות בנק פיקטיביים תוך זיוף חתימתן. המערער הראשון מביטוח לאומי העביר לחשבון הבנק המזויף את הכספים ועם העברתם, הוציאו בני הזוג את הכספים במזומן.

הם הורשעו בבית המשפט המחוזי בנצרת בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, גניבה בידי מורשה, זיוף בנסיבות מחמירות ועוד. המערער הראשון שעבד בביטוח לאומי הורשע בעבירות נוספות מתוקף היותו עובד ציבור. על עובד הביטוח לאומי הוטלו 22 חודשי מאסר, על הגבר שעבד בבנק הדואר 20 חודשים ועל האישה שעבדה בבנק הדואר הוטלו 15 חודשי מאסר. כמו כן הוטלו עליהם מאסר על תנאי, קנס ופיצוים.

הם ערערו על עונשם לבית המשפט העליון. הדיון בעניינם התקיים בבית המשפט העליון בשבתו כבית דין לערעורים, בתאריך 17.6.18, בראשות כב' השופט נ' הנדל, כב' השופט ג' קרא, כב' השופטת י' וילנר.

ב"כ המערערים ציינו כי העונשים שקיבלו חמורים וכי יש להמירם בעבודות שירות, במיוחד לאור הזמן הרב שחלף מביצוע העבירות, למעלה משמונה שנים. כמו כן הודגש כי הם השיבו את כספי הגניבה במלואם ולקחו אחריות מלאה על מעשיהם. נוסף על כך הודגש מצבם הרפואי, במיוחד של האישה, והצורך להמיר את עונשי המאסר בעבודות שירות; ב"כ המשיבה הדגישו כי לא נפלה שום טעות בעבודתו של בית המשפט המחוזי, וכי מעשיהם התבצעו מתוך בצע כסף, תוך ניצול מעמד ותפקידם ופגיעה באלמנות ונכים התלויים בכספי הביטוח הלאומי.

השופטים הסכימו עם טענות המשיבה. הם ציינו כי עונשם של המערערים לא חורג באופן קיצוני מהענישה המקובלת וכי בית המשפט המחוזי כבר התחשב בכל נסיבותיהם האישיות. עם זאת, בשל מצבה הרפואי של האישה הוקל עונשה והיא תרצה 9 חודשי מאסר במקום 15. יתר מרכיבי עונשה ועונשם של האחרים לא שונו.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד נילי פינקלשטיין.

ב"כ המערערים: עו"ד משה שרמן, עו"ד חיים רוט, עו"ד דב הירש, עו"ד דורינה הירש.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוחה שהואשמה בקבלת כספים במרמה מהמוסד לביטוח לאומי שחרור ממעצר חשוד בעבירות זיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות בידוי ראיות ומסירת ידיעה כוזבת עבודות שירות בלבד ללקוח שייבא לארץ מעל חצי קילוגרם של סם מסוכן מסוג פנטדרון (pentedrone) חזרה מכתב אישום בעבירה של מכירת משקה משכר לקטין סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בחשד לנהיגה פוחזת של רכב

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על גניבה ממעביד
דניאל | 00:53 22/11/2015
עונש על גניבה ממעביד
עו''ד אסף דוק | 15:54 22/11/2015
זיוף מסמך שנשלח לביטוח לאומי
קובי | 12:22 16/11/2017
זיוף מסמך שנשלח לביטוח לאומי
עו''ד אור הדאיה | 12:43 16/11/2017
חקירה של ביטוח לאומי
חסוי | 17:37 17/05/2017
חקירה של ביטוח לאומי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:40 18/05/2017