חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | חצי שנה עבודות שירות על נהגת שפגעה בעיוורת שחצתה את הכביש והפקירה אותה
קטגוריות: תאונת פגע וברח

חצי שנה עבודות שירות על נהגת שפגעה בעיוורת שחצתה את הכביש והפקירה אותה

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את ערעור נאשמת בעבירת הפקרה לאחר פגיעה בעיוורת והיא תרצה חצי שנת עבודות שירות וצו מבחן לשנה [עפ"ת 46198-03-18]. הנאשמת היא צעירה בת 22 שנהגה בשטח עירוני, לא האטה לפני מעבר חציה ופגעה באישה עיוורת שחצתה את הכביש עם הכלב שלה. לאור גילה הצעיר ועברה הנקי שונתה העבירה לנהיגה בחוסר זהירות ונגזרו עליה צו מבחן, חצי שנה עבודות שירות, פסילת רישיון וקנס. היא ערערה בטענה שלא תוכל להגיע לעבודתה ללא רישיון אולם ערעורה נדחה.

בינואר 2017 נסעה המערערת ברכב עם חברתה. היא נהגה במקום עירוני עם נתיב אחד לכל כיוון, וביניהם אי תנועה בנוי. בזמן נסיעתה החלה לחצות במעבר חציה את הכביש אישה עיוורת בליווי כלב הנחייה שלה. המערערת לא האטה את נסיעתה, פגעה באישה והפילה אותה ארצה. מיד לאחר מכן נטשה את המקום ולא הגישה עזרה למתלוננת שנחבלה ונגרמו לה שברים בגופה.

הדיון בעניינה של המערערת התקיים בבית משפט קמא. לפי המלצת שירות המבחן בגין עברה הנקי וגילה הצעיר, תוקנה העבירה לנהיגה בחוסר זהירות ואי מתן זכות קדימה להולך רגל. לאור אלה הוטל עליה צו מבחן לתקופה של 18 חודשים, עונש מאסר בפועל לחצי שנה שיומר בעבודות שירות, מאסר מותנה, פסילת רישיון לשנה, וקנס בסך 2000 ₪.

היא ערערה על רכיב עבודות השירות ופסילת רישיון הנהיגה. הדיון בערעורה התקיים בבית משפט המחוזי בחיפה, בתאריך 31.5.18, בראשות כב' השופטים רון שפירא, בטינה טאובר, עדין חן-ברק. ב"כ המערערת טען שפסילת הרישיון מיידית, ובשל כך לא תוכל לבצע את עבודות השירות שהוטלו עליה. כמו כן לא תוכל להגיע לעבודתה כמטפלת בילדים אוטיסטיים. ב"כ המשיבה טענה שאין להתערב בגזר הדין וכי על עבירות דומות אנשים קיבלו פסילות רישיון ממושכות הרבה יותר.

השופטים דחו את הערעור. צוין כי על אף ההקלה בהגדרת העבירה מדובר על הפקרה לאחר תאונת דרכים ויש להחמיר באופן משמעותי את הענישה לשם הרתעה. הנסיבות האישיות של המערערת אינן מוכרות כנסיבות מיוחדות ואינן מצדיקות את קיצור הפסילה או דחייתה. שאר העונשים שהוטלו עליה הגיוניים ותואמים את חומרת העבירה. לאור אלה ערעורה נדחה.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד מהפרקליטות.

ב"כ המערערת: עו"ד ראפת אסדי.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
תאונת פגע וברח | הפקרה לאחר פגיעה | עונש על תאונת פגע וברח | עונש על הפקרה לאחר פגיעה | ענישה בעבירת תאונת פגע וברח | ענישה בעבירת הפקרה לאחר פגיעה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי בעבירת יבוא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בקטינים ברשת ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בתקיפה ותגרה במקום ציבורי שחרור ממעצר מעסה החשוד באונס מטופלת במהלך מסאז' שחרור נאשם ממעצר בית לעבודה בעבירות גידול סמים אח סיעודי שהורשע בעברו במעשה מגונה במסגרת תפקידו קיבל פטור מלא מאיסור עיסוק ושב לעבודתו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
תאונת פגע וברח
חסוי | 18:01 03/03/2014
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 20:53 04/03/2014
תאונת פגע וברח
אדל | 16:05 23/11/2013
תאונת פגע וברח
עו''ד חזי כהן | 08:45 30/11/2013
עונש צפוי בעקבות פגיעה
רועי | 19:02 25/01/2016
עונש צפוי בעקבות פגיעה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:23 26/01/2016