חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 5 שנות מאסר על הריגת 7 בני אדם בתאונת דרכים לאחר שהעליון דחה את ערעורו והחמיר בעונשו

ירצה 5 שנות מאסר על הריגת 7 בני אדם בתאונת דרכים לאחר שהעליון דחה את ערעורו והחמיר בעונשו

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את ערעורו של אדם שהורשע בהריגת 7 בני אדם בתאונת דרכים וקיבל את ערעור המדינה על קולת עונשו, והוא ירצה 5 שנות מאסר [ע"פ 1802/17]. הנאשם הוא נהג משאית שהתעלם מהתראות נהגים אחרים על עשן חשוד שעולה ממשאיתו. בירידות בחיפה איבד את השליטה על רכבו ופגע ברכבים ובעוברי אורח בצומת הומה. עקב כך נהרגו 7 איש ונפצעו רבים אחרים. במחוזי נגזרו עליו 4 שנות מאסר אולם העליון החמיר את עונשו והוא ירצה 5 שנות מאסר.

בתאריך 17.5.17 נהג הנאשם במשאית באזור הצפון. על אף אזהרות אנשים שונים לאורך דרכו כי מהבלמים שלו נודף ריח חריף, הוא התעלם מאזהרותיהם והמשיך לנסיעה, תוך כדי נהיגה במהירות בלתי סבירה וכשהמשאית עם משקל עודף. הוא עשה שימוש יתר בבלמי המשאית וכך החמיר את מצב הבלמים המעורערים שהמשיכו להתחמם ולהישרף. כשהגיע למדרון איבד את הבלמים ואת השליטה על הרכב והתנגש בכלי רכב ובעוברים ושבים. כתוצאה מכך נהרגו 7 אנשים ורבים אחרים נפצעו.

הדיון בעניינו התקיים בבית המשפט המחוזי בחיפה, בתאריך 11.1.17. הוא הורשע בשבע עבירות הריגה ועבירות תעבורה רבות. בגין אלה נגזרו עליו 4 שנות מאסר, מאסר על תנאי, פסילת רישיון לצמיתות, פיצוי כספי בסך 25,000 ₪ לכל אחת ממשפחות המנוחים ופיצוי של 2,000 לכל אחד מהפצועים, וקנס בסך 10,000 ₪. הנאשם ערער על חומרת עונשו ומנגד המדינה ערערה על קולת העונש ודרשה להחמירו.

ב"כ המבקש טען כי שיש להקל בעונשו, שכן הוא הודה, הביע חרטה כנה וכי עבירת ההריגה שבה הואשם היא ברף הנמוך ונשענת על יסוד נפשי של קלות דעת. כמו כן נטען שהמחוזי לא לקח בחשבון את אחריות גורמים נוספים כגון המוסך ובעלי המשאית; ב"כ המשיבה מסרה כי כל הנסיבות האישיות נלקחו בחשבון וכי אין להקל בעונשו. יתרה מכך, נמצא לנכון לבקש החמרה בענשו לאור האזהרות שקיבל במהלך נסיעתו, קלות הדעת שהפגין וחיי האדם שקיפח.

השופטים דחו את ערעור המבקש וקיבלו את ערעור המדינה. מערכת המשפט נוטלת תפקיד פעיל במאבק כנגד תאונות הדרכים, באמצעות ענישה והרתעה. על נהגים מקצועיים מוטלת אחריות לנהיגה קפדנית ולהיות מודעים להשלכות מעשיהם. לאור זאת עונשו הוחמר והוא ירצה 5 שנות מאסר ואת שאר העונשים שהוטלו עליו.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד נורית הרצמן.

ב"כ המערער: עו"ד תמי אולמן.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירת הריגה | עונש על הריגה | הריגה בתאונת דרכים | ענישה בעבירת הריגה | עונש על הריגה בתאונת דרכים | ענישה בעבירת הריגה בתאונת דרכים

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר לקוח שנחשד בסחר בסמים בעקבות הגשת ערר לבית המשפט המחוזי - מרכז קבלת בקשת חנינה על ידי נשיא המדינה ומחיקת עבר פלילי שחרור חשוד ממעצר בעבירות סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח עם עבר פלילי שתקף ופצע אדם אחר ביטול מלא של מעצר בית ללקוח המואשם בעבירות אלימות במשפחה כנגד בת זוגו זיכוי קצין שב"ס מעבירות הונאה באוניברסיטת אריאל

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
גפן | 11:26 26/01/2014
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
עו''ד חזי כהן | 12:27 26/01/2014
מישפט תאונת דרכים
שמעון | 10:21 23/11/2015
מישפט תאונת דרכים
שמעון | 10:23 23/11/2015
נשפטתי שלא בפניי על תאונת דרכים
ליאור | 07:41 26/02/2015
נשפטתי שלא בפניי על תאונת דרכים
עו''ד חזי כהן | 08:22 03/03/2015