חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 7 חודשי מאסר לאחר שנתפס נוהג בזמן פסילה בת 3 שנים לאחר שעליון דחה את בקשתו לערעור נוסף
קטגוריות: דיני תעבורה

ירצה 7 חודשי מאסר לאחר שנתפס נוהג בזמן פסילה בת 3 שנים לאחר שעליון דחה את בקשתו לערעור נוסף

בית המשפט העליון דחה לאחרונה בקשה לערעור נוסף של נאשם שנתפס נוהג בזמן פסילה בת 3 שנים והוא ירצה 7 חודשי מאסר [רע"פ 5300/18]. המבקש נתפס נוהג ברכב בעודו נמצא תחת שלילה והופעל נגדו עונש מותנה בן 7 חודשי מאסר. הוא ביקש לערער על הפעלת עונש המאסר, אך ערעורו נדחה.

המבקש נתפס בעודו נוהג ברכב בזמן פסילה בת שלוש שנים שהוטלה עליו בעבר. הוא הורשע על פי הודאתו בעבירות נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה ונהיגה ברכב ללא ביטוח. בגין עבירות אלה הופעל נגדו עונש מאסר מותנה בר-הפעלה בן 7 חודשים.

המבקש ערער לבית משפט השלום על הפעלת העונש המותנה וערעורו התקבל. במקום הפעלת עונש המאסר בפועל הוטלו עליו פסילת רישיון נהיגה לשנה וחצי ועבודות שירות לציבור בהיקף של 300 שעות שבהן ישולב בקבוצה טיפולית. המשיבה ערערה לבית המשפט המחוזי בטענה של התעלמות מחומרת העבירות ועברו התעבורתי של המבקש. ערעור המשיבה התקבל והחלטת בית המשפט השלום בוטלה, צו המבחן וצו השל"צ בוטלו והוחזר עונש המאסר בפועל למשך 7 חודשים. המבקש ערער לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי.

הדיון בבקשתו לערעור התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 12.7.18, בראשות כב' השופט י' אלרון. ב"כ המבקש טען ששגה בית המשפט המחוזי בכך שהחזיר את עונש המאסר בפועל ולא נתן מספיק משקל לנסיבותיו האישיות של המבקש. כמו כן בית המשפט המחוזי התעלם מהמלצת שירות המבחן על עבודות שירות והשתלבות בקבוצה טיפולית. לטענתו העונש חמור מידי יחסית לעבירות שעבר; ב"כ המשיבה שלל טענות אלה ואמר שהעבירה שעבר המבקש חמורה. נהיגה בכבישי הארץ בזמן פסילת רישיון מסכנת את הנוסעים והולכי הרגל, במיוחד נוכח הקטל המתמשך בכבישי הארץ.

השופט קיבל את עמדת המשיבה ודחה את בקשתו של המערער לערעור נוסף. הוא הדגיש כי נהיגה בפסילת רישיון משקפת יחס של זלזול בחיי אדם ובבחינת ביזוי החוק וצווי בית המשפט. אם אדם נתפס נוהג בעודו בפסילה, אין להקל בעונשו והפעלת עונש המאסר המותנה מוצדקת. סוף דבר, המבקש ירצה 7 חודשים בכלא ורישיונו ייפסל לשנה וחצי.

ב"כ המבקש: עו"ד ראפת אסדי, עו"ד אילון אורון.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד הפרקליטות.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת 4 תיקים ללקוח בעבירות סחר בסמים ומכירת משקאות משכרים לקטינים סגירת תיק פלילי לחובש בית ספר שנחשד במעשים מגונים בתלמידים במסגרת תפקידו סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בקטינים ברשת שחרור נאשם ממעצר בית לעבודה בעבירות גידול סמים מחיקת רישום משטרתי בעבירות פריצה וגניבה שחרור ממעצר חשוד בעבירות חבלה או פציעה כשהעבריין מזויין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על נהיגה ללא רישיון
יואב | 19:34 13/02/2017
כתב אישום על נהיגה ללא רישיון
עו''ד אלעד שאול אלבז | 09:15 14/02/2017
שלילת רישיון נהיגה בעקבות אי חידוש טסט לרכב
ברק | 13:26 29/01/2015
שלילת רישיון נהיגה בעקבות אי חידוש טסט לרכב
עו''ד חזי כהן | 07:07 30/01/2015
שלילת רישיון נהיגה בעקבות בעיה בריאותית
קובי | 14:00 08/08/2014
שלילת רישיון נהיגה בעקבות בעיה בריאותית
עו''ד חזי כהן | 22:05 09/08/2014