חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ישלם אלף שקלים על כל יום שבו ידחה את הריסת תוספות הבנייה הלא חוקיות שהקים לאחר שהורשע בביזיון בית המשפט

ישלם אלף שקלים על כל יום שבו ידחה את הריסת תוספות הבנייה הלא חוקיות שהקים לאחר שהורשע בביזיון בית המשפט

בית המשפט העליון דחה לאחרונה את בקשתו של נאשם לערעור בגלגול שלישי על עבירות בנייה ללא היתר ועליו להרוס מיידית את המבנה [רע"פ 3477/18]. המבקש ביצע תוספות בנייה לא חוקיות שמסכנות את שכניו. על אף הוראת ערכאות קודמות לא ביצע את צו ההריסה. הוגש נגדו ערעור בגין ביזיון בית המשפט והערעור התקבל. אם המבקש יתעכב, יקבל קנס של אלף שקלים על כל יום של עיכוב נוסף. המבקש ערער על החלטה זו אך ערעורו נדחה.

המבקש נדרש להרוס שתי תוספות בנייה שהקים שלא כחוק על מקרקעין בחזקתו. ערעורו על פסק הדין נדחה, אולם הוא לא ביצע את ההריסה. בגין אלה ניתנה החלטה בבית משפט השלום על ביזיון בית המשפט, ובית המשפט הורה כי המבקש ישלים את הריסת תוספות הבנייה כפי שהתבקש או יפקד סכום של 275,000 ₪ בבית המשפט. אם לא יבצע זאת, זכאים המשיבים לבצע את ההריסה על ידי שימוש בסכום שהופקד ועל המבקש יוטלו סנקציות כקנס ואף מאסר בפועל. על אף ההוראה לא ביצע המבקש את שהוטל עליו. בית משפט השלום חזר על הוראתו ואמר שעל כל יום של הפרה ישלם המבקש קנס בסך 1,000 שקלים. המבקש ערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי אך ערעורו נדחה. כעת הוא הגיש בקשה לערעור נוסף בפני בית המשפט העליון.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט העליון בתאריך 12.7.18, בראשות כב' השופט א' שהם. ב"כ המבקש טען כי הערכאות הקודמות השתמשו בפקודת ביזיון בית המשפט בניגוד לתכליתו. נוסף על כך, התאמץ המבקש לקיים את פסק הדין אך התעכב בכך רק במעט ולכן אין צורך בקנסות; ב"כ המשיבים דחו טענות אלה ומסרו כי אין לשלול מהסנקציה את תכליתה והיא אכיפה שנועדה למנוע קיום הוראת בית המשפט, גם אם הפקודה כוללת ענישה. המבקש התעלם מהוראות השופטים ולא ביצע את המוטל עליו. כמו כן הריסת התוספת אינה סובלת דיחוי שכן הן מסכנות את הסביבה.

השופט קיבל את עמדת המשיבה ודחה את הבקשה לערעור נוסף. פקודת ביזיון בית השפט רלבנטית גם להיבטים פליליים וגם לאזרחיים, לכן ביצוע ההליך הפלילי בעניינו מוצדקת. הבקשה לא מעוררת שאלה משפטית כבדת משקל ולא נגרם חשש לעיוות דין או חוסר צדק. צודקות הערכאות הקודמות שאין מקום לתת ארכות או דחיות נוספות ויש להרוס את תוספות הבנייה לאלתר. השופט הדגיש שהוא מתרשם כי המבקש דחה את ההוראות בכוונה מעל 4 שנים וכי הסנקציה שהופעלה עליו מידתית ומקובלת. על המבקש להרוס את תוספות הבנייה ואם לא יעשה כך ישלם אלף ₪ על כל יום דחייה.

ב"כ המבקש: עו"ד מאג'ד אגבאריה.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד אריאלה בן אהרון.

ב"כ המשיבים: עו"ד דניאל רובינס.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי ישלם 700 שקלים על כל יום שיפר את הצו השיפוטי המחייב אותו לסגור את דף הפייסבוק העברייני ''נתפסו על חם'' בית המשפט הורה על מאסרו של אבי דוביצקי צייד הפדופילים ביטול רישום משטרתי בעבירות השתתפות בהתקהלות אסורה והיזק לרכוש סגירת תיק פלילי לעובד סוציאלי שנחשד בשני מקרי אונס סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשה סדום בנסיבות אינוס בקטין שחרור ממעצר לקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות כלפי בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
ביזיון בית משפט
מיכאל | 08:49 26/07/2018
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017
ענישה בבית משפט שלום
ססי | 16:27 02/03/2017
ענישה בבית משפט שלום
עו''ד אלעד שאול אלבז | 08:23 05/03/2017