חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 20 חודשי מאסר על גרימת מוות בתאונת דרכים לאחר שהעליון דחה את בקשתו לערעור נוסף

ירצה 20 חודשי מאסר על גרימת מוות בתאונת דרכים לאחר שהעליון דחה את בקשתו לערעור נוסף

בית המשפט העליון דחה לאחרונה בקשתו של נהג משאית לערעור בגלגול שלישי על גרימת מוות בנהיגה רשלנית, והוא ירצה 20 חודשי מאסר [רע"פ 4832/18]. המבקש נהג במשאיתו וסטה בפתאומיות שמאלה כשהבחין במערבל בטון לצידי הדרך. בגין הסטייה פגע ברכב אחר שנהגו נהרג. בית המשפט העליון קבע שאין מקום לערעור נוסף שכן התאונה נגרמה מהחלטתו לסטות מהדרך, ואם היה משתמש בבלמים אולי התוצאה הקטלנית הייתה נמנעת. הוא ירצה את עונשו כפי שנקבע בערכאות הקודמות.

המבקש הוא נהג משאית ובתאריך 6.8.15 נהג בכביש 444 מדרום לצפון כאשר בנו נמצא לידו. כאשר התקרב לצומת רכבת ראש העין ניסה לחמוק מפגיעה במערבל בטון שחנה בשולי הכביש. הוא סטה שמאלה וכתוצאה מכך נהרג אדם אחד ונפצעו שניים נוספים.

המבקש נשפט בבית משפט השלום לתעבורה והורשע בעבירה של גרימת מוות בנהיגה רשלנית ובנהיגה רשלנית. בגין אלה הוטלו עליו עונש של 20 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, 12 שנות פסילה וקנס בסך 20,000 ₪. הוא ערער בפני בית המשפט המחוזי מרכז לוד בתאריך 15.5.18, אולם בית המשפט דחה את ערעורו. הודגש כי דרגת רשלנותו הייתה בינונית-גבוהה כיוון שלא זיהה מראש את התקלה במערכת הבלימה במשאיתו, לא הבחין במערבל הבטון מבעוד מועד ולא השתמש כיאות באמצעי הבלימה שעמדו לרשותו ואשר יכלו היו למנוע את התאונה הקטלנית. הוא הגיש בקשה לעליון לערעור נוסף.

הדיון בבקשתו לערעור התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 12.7.18, בראשות כב' השופט א' שהם. ב"כ המבקש הדגיש כי התאונה הייתה בלתי נמנעת בגלל תקלה במערכת הבלימה האחורית וכי תקלה זו לא נבדקה עד תומה בערכאות הקודמות. כמו כן צוין שמערבל הבטן עצר במפתיע והדבר השפיע על זמן התגובה של המבקש. הודגש שעונשו חמור מידי לעבירות שהורשע בהן; ב"כ המשיבה שלל טענות אלה והדגיש כי הערכאות הקודמות דחו את טענותיו על המועד שבו החלה הנזילה במערכת הבלימה האחורית שהשפיעה על יכולת הבלימה שלו. ממצאים על מחדלים אלה נמצאו מהימנים ואמינים ואין זה מתפקידו של בית המשפט העליון להתערב בכך. נוסף על כך, עונשו אינו חמור יחסית לעבירות שביצע ואינו חורג ממדיניות הענישה המקובלת.

השופט קיבל את עמדת המשיבה ודחה את בקשתו לערעור נוסף, שכן הבקשה אינה עומדת באמות המידה למתן רשות לערעור בגלגול שלישי. אין במקרה שלו חשש לחוסר צדק או עיוות דין. החלטתו של נהג המשאית לא להשתמש באמצעי הבלימה שיש במשאית אלא לפנות שמאלה היא זו שגרמה לתוצאה הטרגית ולא נתוני המשאית שבה נהג. גזר הדין מאוזן ואין מקום להתערב בו. סוף דבר הוא ירצה 20 חודשי מאסר, מאסר על תנאי, פסילה וקנס כפי שנקבע.

ב"כ המבקש: עו"ד דוד גולן.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד פרקליטות.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירת גרימת מוות ברשלנות | גרימת מוות ברשלנות | גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים | עונש על גרימת מוות ברשלנות | ענישה בעבירת גרימת מוות ברשלנות | מדיניות התביעה בעבירת גרימת מוות ברשלנות | ענישה בעבירת גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים | עונש על גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

הצלחות המשרד בתחום
עבודות שירות בלבד ללקוח שהואשם בביצוע 2 התפרצויות לדירה וגניבת תכשיטים רבים סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בחדירה לחומר מחשב סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בסחיטה באיומים של אישה עימה ניהל מערכת יחסים ביטול כתב אישום וסגירת תיק בהסדר מותנה ללקוחות שהואשמו בגניבה סגירת תיק פלילי ללקוח שנעצר ונחקר בחשד שתקף שוטרת סיור וקצין משטרה מתחנת אשדוד סגירת תיק חקירה ללקוח שנחשד במעשה מגונה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
נוכחות בעונש מוות
חן לי | 12:46 23/11/2014
פחד מוות מהצורך להעיד בעל כורחי
חני | 21:52 08/01/2014
פטור ממתן עדות בבית משפט
עו''ד אסף דוק | 17:41 10/01/2014
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
גפן | 11:26 26/01/2014
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
עו''ד חזי כהן | 12:27 26/01/2014