חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 14 חודשי מאסר על הוצאת חשבוניות פיקטיביות במאות אלפי שקלים

ירצה 14 חודשי מאסר על הוצאת חשבוניות פיקטיביות במאות אלפי שקלים

בית המשפט העליון דחה לאחרונה בקשתו של אדם לערעור נוסף לאחר שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות בגובה של מאות אלפי שקלים והוא ירצה 14 חודשי מאסר כפי שנקבע [רע"פ 5308/18]. המבקש ניכה תשומות שלא כדין והוציא חשבוניות פיקטיביות כדי לחסוך תשלומי מיסים בסך מאות אלפי ₪. הוא נשפט ל-14 חודשי מאסר אולם ערער בטענה שנכדתו חולה והוא מלווה אותה לטיפולים בבי"ח. ערעורו נדחה.

המבקש הוא בעל חברה בתחום שיפוץ ותחזוקת מבנים. לפי כתב האישום כדי להפחית את ההכנסות החייבות במס של החברה בבעלותו הוא קיזז מס תשומות מול נאשמים אחרים באמצעות חשבוניות פיקטיביות. בגין אלה חסכו הנאשמים והנאשמים האחרים מאות אלפי שקלים.

המבקש נשפט בבית משפט השלום בירושלים והורשע בעבירות של ניכוי מס תשומות שלא כדין, אחת מהן בנסיבות מחמירות, ובעבירה של הוצאת חשבונית מס שלא כדין. בגין אלה נגזרו עליו 14 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 6,000 ₪. הוא ערער בפני בית המשפט המחוז ירושלים בתאריך 12.6.18 בטענה שיש להקל בעונשו, אולם ערעורו נדחה. כעת הוא הגיש בקשה לעליון לערעור נוסף.

הדיון בבקשתו לערעור התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 18.7.18, בראשות כב' השופט י' אלרון. ב"כ המבקש הדגיש כי המבקש מלווה את נכדתו לקבל טיפולים בבית החולים ונימוק זה הספיק להקל בעונש של נאשמים אחרים בעבר. הוא ביקש להמיר את עונש המאסר בעבודות שירות כדי שיוכל לסייע למשפחתו; ב"כ המשיבה ציין כי אמת היא שנאשמים אחרים זכו להקלה בעונשם, אך הדבר נבע ממצבם הרפואי הישיר ולא ממצב רפואי של בן משפחה אחר. כמו כן צוין שהמבקש כבר ביצע עבירות כלכליות בעבר ואף ריצה עונשי מאסר בגינן. נמסר כי בית משפט השלום כבר התחשב בנסיבותיו האישיות וגזר עליו עונש בחלק התחתון של מתחם הענישה.

השופט קיבל את עמדת המשיבה ודחה את בקשתו לערעור נוסף. הודגש כי בעבירות כלכליות בכלל ובעבירות מס בפרט, גובר האינטרס הציבורי על פני נסיבות אישיות של המבקש. העונש שקיבל לא סוטה ממתחם העונש ההולם בעניינו והודגש כי כבר בעבר הורשע כבר בעבירות על חוק מע"מ ואף ריצה בגינן מאסר בפועל, אך הדבר לא הרתיע אותו לבצע עבירות דומות. העבירות שביצע המבקש הסבו נזק כלכלי כבד לאוצר המדינה ולכן אין מנוס מלהטיל עליו עונש מאסר נוסף והוא ירצה 14 חודשי מאסר כפי שנקבע בערכאות הקודמות.

ב"כ המבקש: עו"ד ג'רייס דחדולי.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד אגף המכס והמע"מ.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
חשבוניות פיקטיביות | הפצת חשבוניות פיקטיביות | הוצאת חשבוניות פיקטיביות | עונש על זיוף חשבוניות | עונש על הפצת חשבוניות פיקטיביות | עונש על הוצאת חשבוניות פיקטיביות

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות יבוא סמים באינטרנט - בפעם השניה קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בתקיפה חבלנית זיכוי נאשם מעבירות נשק למרות שנמצא על גופו אקדח טעון אי העמדה לדין בעבירות אלימות במשפחה שחרור ממעצר חשוד בעבירות אלימות במשפחה עקב תלונת שווא למרות שהורשע במספר רב של תיקים פליליים חמורים קיבל חנינה מנשיא המדינה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
עונש על בריחה מבית סוהר
אוהד | 15:29 14/10/2016
עונש על בריחה מבית סוהר
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:00 14/10/2016