חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | חצי שנת עבודות שירות לקטין שגרם למוות ברשלנות של חברו בתאונת דרכים

חצי שנת עבודות שירות לקטין שגרם למוות ברשלנות של חברו בתאונת דרכים

בית המשפט העליון דחה לאחרונה בקשתו של קטין לערעור בגלגול שלישי על עבירה של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים, והוא ירצה 6 חודשי עבודות שירות [רע"פ 5362/18]. הצעיר נהג עם חבריו ברכב, בעודו קטין, ובשל נהיגתו הרשלנית התהפך הרכב והנוסע שהיה לידו נהרג. הוא נשפט ל-9 חודשי מאסר, אך המחוזי קיבל את ערעורו והמיר את עונשו ל-6 חודשי עבודות שירות. כעת הוא הגיש בקשה לערעור נוסף לעליון בטענה של מחדלי חקירה, אך בקשתו נדחתה והוא ירצה את עונשו.

על פי כתב האישום המבקש נסע ברכבו ולצידו נוסע נוסף. המבקש באותה עת היה בן 17.5 שנים. בשל נהיגה במהירות מופרזת התהפך רכבו והנוסע שהיה לידו נהרג.

המבקש נשפט בבית המשפט לתעבורה בעכו בתאריך 27.12.2017 והורשע בעבירה של גרימת מוות ברשלנות, נהיגה במהירות מופרזת ועבירות תעבורה נוספות. בגין אלה נגזרו עליו 9 חודשי מאסר בפועל, מאסר מותנה, פסילת רישיון לתשע שנים, קנס בסך 3,000 ₪, פיצוי למשפחת המנוח בסך 10,000 ₪. הוא ערער על גזר דינו בפני בית המשפט המחוזי בחיפה בתאריך 12.4.18. המחוזי קיבל באופן חלקי את טענותיו ביחס לעונשו, המירו ל-6 חודשי מאסר בפועל לריצוי בעבודות שירות והותיר את יתר הענישה על כנה. כעת מגיש הצעיר בקשה לערעור נוסף לעליון על עצם ההרשעה ועל עונשו. לצד אלה הגיש בקשה לעיכוב ביצוע העונש.

הדיון בבקשתו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 24.7.18, בראשות כב' השופט ג' קרא. ב"כ המבקש חזר על הטענות שהועלו בפני המחוזי: היותו של המבקש קטין בעת ביצוע העבירה, העובדה שהעברית אינה שפת אימו והעובדה שלא נמסר לו שביכולתו לקבל ייעוץ מעו"ד טרם עדותו. כמו כן הודגש כי אפשר להגיש כתב אישום נגד מי שהיה קטין בעת ביצוע עבירה רק באישור היועץ המשפטי לממשלה. כל אלה מעוררים חשד למחדלי חקירה; ב"כ המשיבה דחה טענות אלה ומסר שאלה כבר נדחו במחוזי. הודגש כי המחוזי כבר קבע כי הוא זה שנהג ברכב ולא אחר. הודגש שחבריו של המבקש הוכרזו כעדים עוינים לאחר שחזרו בהם מעדותם. כמו כן נדחתה טענתו כי פציעתו בכתף ימין מוכיחה שרק ישב ליד הנהג. טענותיו בגין מחדלי חקירה נדחו. הודגש שעונשו סביר ביחס לעבירות שביצע וכי המחוזי כבר התחשב בו מעל ומעבר כשהמיר את עונש המאסר לעבודות שירות.

השופט קיבל את עמדת המשיבה ודחה את הבקשה. רשות ערעור בגלגול שלישי תינתן רק במקרים חריגים בלבד המעלים שאלה משפטית או שמתעורר בהם חשש לאי צדק או לעיוות דין. לא נפל דופי בהחלטות הערכאות הקודמות, כולל הודיית המבקש לאחר התאונה והגשת כתב האישום נגדו. סוף דבר בקשתו נדחית, כולל הערעור על עצם ההרשעה, העונש והבקשה לעיכוב ביצוע העונש. עליו להתייצב לעבודות השירות שהוטלו עליו בתאריך ובמקום שנקבע במחוזי.

ב"כ המבקש: עו"ד תומר גונן.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
גרימת מוות ברשלנות | גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים | עונש על גרימת מוות ברשלנות | ענישה בעבירת גרימת מוות ברשלנות | מדיניות התביעה בעבירת גרימת מוות ברשלנות | ענישה בעבירת גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים | עונש על גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה לעובדת עירייה שנחשדה בגניבה ממעביד ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בתקיפה ותגרה במקום ציבורי זיכוי סטודנט מעבירות הונאה באוניברסיטת אריאל סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות תקיפה חמורה והחזקת סכין סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בקטינה בת 13 ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בעבירות גניבה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
נוכחות בעונש מוות
חן לי | 12:46 23/11/2014
פחד מוות מהצורך להעיד בעל כורחי
חני | 21:52 08/01/2014
פטור ממתן עדות בבית משפט
עו''ד אסף דוק | 17:41 10/01/2014
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
גפן | 11:26 26/01/2014
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
עו''ד חזי כהן | 12:27 26/01/2014