חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 42 חודשי מאסר לאחר שהתחזה לעורך דין וסחר בחשבוניות פיקטיביות במסגרת קבוצה עבריינית

ירצה 42 חודשי מאסר לאחר שהתחזה לעורך דין וסחר בחשבוניות פיקטיביות במסגרת קבוצה עבריינית

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד קיבל חלקית לאחרונה את ערעורו של נאשם שהתחזה לעורך דין וסחר בחשבוניות פיקטיביות והוא ירצה 42 חודשי מאסר [עפ"ג 50852-02-18]. המערער פעל במסגרת קבוצה עבריינית שמטרתה הייתה זיוף חשבוניות במטרה לקזז מהן סכומי מע"מ במיליוני ₪. המחוזי הטיל עליו 50 חודשי מאסר וקנס בסך מאה אלף ₪. הוא ערער על חומרת עונשו יחסית למשתתפים האחרים. ערעורו התקבל חלקית ועונשו הופחת ל-42 חודשי מאסר, אך יתר מרכיבי הענישה לא שונו.

לפי כתב האישום מחודש ינואר 2014 החלה קבוצת אנשים בפעילות עבריינית שמטרתה הנפקה, הפצה ומסחר בחשבוניות פיקטיביות בתמורה לעמלה. המערער הצטרף לקבוצה למשך שנה, שבמהלכה הנפיק והפיץ 234 חשבוניות פיקטיביות בסכום של מעל 146 מיליון ₪, כשסכום המע"מ שקוזז בגינן היה מעל 21 מיליון ₪. נוסף על כך, התחזה המערער לעו"ד וזייף חותמות כדי לאשר את רישומי החברה. הוא שיבש הליכי משפט לאחר שנמלט מרשויות אכיפת החוק ואף העביר לחברו קלסר עם חומר מרשיע כדי לטשטש ראיות.

המערער נשפט בבית משפט השלום בראשון לציון בתאריך 29.1.18 והורשע בעבירות מס רבות, כולל פעולה במטרה להביא להתחמקות מס של אדם אחר, מרמה, עורמה ותחבולה, פנקסי חשבונות כוזבים, זיופים, שיבוש הליכי משפט, התחזות לעורך דין, ידיעה כוזבת ועוד. בגין אלה נגזרו עליו 50 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס בסך 100,000 ₪ או שנת מאסר תמורתו. כעת הוא מערער על חומרת העונש.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בתאריך 24.7.18, בראשות כב' הנשיא אברהם טל, כב' השופטת דנה מרשק, כב' השופטת נאוה בכור. ב"כ המערער עותר להקל בגובה הקנס שהוטל על המערער ולהפחית את תקופת המאסר. מצבו הכלכלי הקשה לא יאפשר לו לעמוד בתשלום הקנס ולכן ככל הנראה ייאלץ לרצות תקופת מאסר נוספת של שנה תמורתו. יחסית לשותפים אחרים הוא קיבל את העונש החמור ביותר, אף כי היה פחות מעורב מהם. כמו כן הוא נעדר עבר פלילי ואף הודה בכל העבירות; ב"כ המשיבה מסר כי חלקו לא היה קטן מחלקם של המשתתפים האחרים. הודגש שהוא הוכרז כעד עוין במשפטם של שותפיו ואף צוין שהוא נמלט ונתפס רק לאחר חצי שנה. כמו כן ניצל את עברו הנקי והיותו סטודנט למשפטים כדי להתחזות לעו"ד. הקנס שהוטל עליו סביר כן הנזק הכלכלי שהסב לקופת המדינה גבוה ועומד על מאות מיליוני ₪.

השופטים קיבלו את הערעור חלקית. הודגשו חומרת העבירות הכלכליות שביצע, שיבוש החקירה שעשה והימלטותו מרשויות החוק. אין לשכוח שמדובר בפעילות עבריינית יזומה במסגרת קבוצה מאורגנת שזו הייתה מטרתה. לקולא יש לציין כי הודה במעשים ושיתף פעולה לאחר שנתפס ואין להתעלם מכך ששותפיו לפשע קיבלו עונשים פחותים ממנו. לכן הפחיתו השופטים את מאסרו ל-42 חודשי מאסר, אך לא שינו את גובה הקנס אלא ציינו שאפשר לחלקו ליותר תשלומים.

ב"כ המערער: עו"ד ליאת בן ארי.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד עמית בר.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
חשבוניות פיקטיביות | הפצת חשבוניות פיקטיביות | הוצאת חשבוניות פיקטיביות | עונש על הפצת חשבוניות פיקטיביות | ענישה בעבירות מס | עונש על הוצאת חשבוניות פיקטיביות | ענישה בעבירת הפצת חשבוניות פיקטיביות

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר מעסה החשוד באונס מטופלת במהלך מסאז' סגירת תיק תקיפה והיזק לרכוש במזיד בעילה של חוסר אשמה אי הרשעה בעבירות של מכירת משקאות משכרים לקטינים אי העמדה לדין בעבירות אלימות במשפחה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בסחר בסמים מסוכנים ביטול כתב אישום לקטין שהואשם בעבירת תקיפה וחבלה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
מירב | 07:03 28/07/2019
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
עו''ד אסף דוק | 07:08 28/07/2019
הפצת סרטון מיני בפייסבוק
אחד | 15:51 30/12/2015
הפצת סרטון מיני בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 16:03 30/12/2015
הפצת סרטון אינטימי
אחד | 17:32 29/12/2015
הפצת סרטון אינטימי - חקירה במשטרה
עו''ד אסף דוק | 17:36 29/12/2015
הפצת סרטון אינטימי - חקירה במשטרה
אחד | 17:47 29/12/2015