חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 7 שנות מאסר לאחר שהטריד מינית את אחייניתו והרג את התוכי שלה

ירצה 7 שנות מאסר לאחר שהטריד מינית את אחייניתו והרג את התוכי שלה

בית המשפט העליון דחה לאחרונה ערעורו של אדם שהטריד מינית את אחייניתו והרג את התוכי שלה, והוא ירצה 7 שנות מאסר [ע"פ 4751/17]. המערער הטריד את אחייניתו, שניהם נתינים זרים, לאורך חמש שנים. הוא ביצע בה מעשים מגונים, איים עליה לבל תספר וגנב ממנה ומאחיה רכוש. הוא ערער על חומרת עונשו אך העליון דחה את ערעורו.

המערער הוא דוד של הנאשמת, שניהם נתינים זרים. בסופי שבוע הגיע להתגורר בבית אמה. לפי כתב האישום, במהלך שנת 2008 ביצע בה מעשים מגונים רבים. כמו כן הכניס כדורי שינה למשקאות ששתו המתלוננת ואחיה ובהזדמנות זאת גנב רכוש שהיה בבית. באישום נוסף מתואר כיצד ביים פריצה לביתה של המתלוננת, הרג את התוכי של המשפחה ופיזר במקום פתקים עם איומים. כמו כן הוא צילם אותה כשהתקלחה ואיים עליה שיראה את התמונות לאמה. הוגשו נגדו כמה כתבי אישום נפרדים.

המערער נשפט בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו, בתאריך 26.4.2017, והורשע בעבירות של ביצוע מעשים מגונים, שימוש ברעל מסוכן, פגיעה בפרטיות, גניבה, איומים, והיזק לבעל חיים. בגין אלה נגזרו עליו 7 שנות מאסר בפועל, מאסרים מותנים ופיצוי למתלוננת בסך 75,000 ₪. כעת הוא מערער על חומרת עונשו.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים, בתאריך 27.6.2018 בראשות כב' השופט נ' סולברג, כב' השופט י' אלרון, כב' השופטת י' וילנר.

ב"כ המערער טען שבית המשפט המחוזי לא התחשב בשיתוף הפעולה של המערער עם המשטרה ובהודייתו, כך שעל המתלוננת לא היה להעיד. כמו כן הודגש שעבירות המין לא היו חמורות. הודגש שהמערער נמצא בגפו בארץ וכי אינו דובר את השפה וסובל מבדידות. כמו כן נמסר שלא הונמקו מתחמי הענישה לפני מתן גזר הדין; ב"כ המשיבה דחתה טענות אלה ומסר כי כל אלה נלקחו בחשבו לפני גזר הדין. הודגש מצבה הנפשי הקשה של המתלוננת וכי היא מתקשה להשתקם גם כיום. לגבי מתחמי הענישה, אמנם היה לפרטם אך דבר זה אינו מצדיק את קבלת הערעור.

השופטים דחו את הערעור. נקבע כי לא נפל פגם בגזר הדין שנגזר בבית משפט המחוזי והעונש אינו חורג מרמת הענישה המקובלת. ערכאת ערעור אינה גוזרת את דינו של המערער מחדש, אלא רק אם נפלה טעות מהותית בגזר הדין או אם העונש שנקבע חורג. אמנם, נפלה טעות בערכאה הדיונית שלא נימקה את נימוקיה למתחמי הענישה, אבל זו לא שגיאה שמצדיקה את ערכאת הערעור. הודגש שהמערער פגע בפרטיותה של המתלוננת והטיל עליה אימה, עד היום. סוף דבר ערעורו נדחה והוא ירצה 7 שנות מאסר.

ב"כ המערער: עו"ד יעל בני ברקי.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד חיים שוייצר.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
שימוש ברעל מסוכן | עונש על שימוש ברעל מסוכן | ענישה בעבירות מין | ענישה בעבירות מעשים מגונים | עונש על מעשים מגונים

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוחה שאיימה בהצתה זיכוי נאשם מעבירות נשק למרות שנמצא על גופו אקדח טעון ביטול כתב אישום בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שפצע אדם אחר וחיבל ברכבו שחרור ממעצר לקוח שנחשד באונס ותקיפה של בת זוגתו במשך כשנתיים שחרור ממעצר לקוחה בעבירות תקיפה וניסיון דריסה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
ענישה בבית משפט שלום
ססי | 18:27 02/03/2017
ענישה בבית משפט שלום
עו''ד אלעד שאול אלבז | 10:23 05/03/2017
נתפסתי נוהג תחת השפעת סם מסוכן - קריסטל מת'
נירו | 11:52 01/12/2013
נתפסתי נוהג תחת השפעת סם מסוכן - קריסטל מת'
עו''ד חזי כהן | 18:55 05/12/2013
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
איה | 23:49 26/12/2017
אישום בעבירות מין בקטינה במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 19:08 27/12/2017