חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | וטרינר ירצה 6 שנות מאסר לאחר שנהג בשכרות וגרם לתאונה שהביאה למותם של חמישה בני אדם

וטרינר ירצה 6 שנות מאסר לאחר שנהג בשכרות וגרם לתאונה שהביאה למותם של חמישה בני אדם

בית המשפט העליון דחה לאחרונה ערעורו של וטרינר שנהג בשכרות וגרם לתאונה שהביאה למותם של חמישה בני אדם והוא ירצה 6 שנות מאסר כפי שנגזר עליו במחוזי [ע"פ 8483/16]. המערער הוא וטרינר במקצועו וצרך תרופות שמוגדרות כסמים בבליעה ובהזרקה שסיפק לעצמו. רכבת התנגשה ברכבו על פסי הרכבת וכתוצאה מכך נהרגו חמישה מנוסעיה. טענתו של המערער שעונשו כבד מידי נדחתה והוא ירצה את עונשו.

על פי כתב האישום המערער, וטרינר במקצועו, נהג בעודו מצוי תחת השפעה של תרופות שניפק לעצמו במסגרת עבודתו. הוא נטל תרופות וסמים בבליעה והן בהזרקה. בעודו מצוי תחת השפעת חומרים אלה נהג בסמוך למסילת הרכבת בבית יהושע ורכבו התנגש ברכב אחר ונעצר על מסילת הרכבת. רכבת נוסעים שנסעה על המסילה פגעה ברכב התקוע וחלק מקרונותיה התהפכו. כתוצאה מכך נהרגו חמישה אנשים ונחבלו עשרות נוספים.

המערער נשפט בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בתאריך 25.11.2015 והורשע בחמש עבירות הריגה, גרימת חבלה של ממש, נהיגה בשכרות, נהיגת רכב בקלות ראש או ברשלנות, שימוש בסם לצריכה עצמית וניפוק תכשיר שלא לפי מרשם. בגין אלה נדון ל-6 שנות מאסר, 12 חודשי מאסר מותנה, שלילת רישיון למשך 25 שנה ופיצוי בסך 50,000 ₪ לכל אחת ממשפחות המנוחים.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים, בתאריך 25.10.2018, בראשות כב' השופט (בדימוס) א' שהם, כב' השופט ג' קרא, כב' השופט י' אלרון.

ב"כ המערער טען שעונשו חמור וכי לא היה לו היסוד הנפשי לקיים עבירות אלה, כמו כן טען שלרכבת יש אחריות על התאונה וכי התשתיות אינן תקינות; ב"כ המשיבים דחו טענות אלה. בית משפט קמא קבע כי המערער נהג בשכרות ותחת השפעת חומרים שנטל. עצם זה שהמערער וטרינר מעיד על כך שידע שהתרופות שבהן הוא השתמש מיועדות לצורכי עבודתו והוא מכיר את השפעתן. לכן התמלא היסוד הנפשי הדרוש להרשעה בעבירת ההריגה. גם טענתו על כך שהתאונה עם הרכבת הייתה יכולה להתרחש במילא אינה רלבנטית כי יש קשר סיבתי בין מעשיו לבין התאונה.

השופטים דחו את הערעור. לא נפל פגם בגזר הדין שנגזר בבית משפט המחוזי והעונש אינו חורג מרמת הענישה המקובלת. אחריותו של המערער נקבעה על בסיס ראיות ישירות ונסיבתיות שמבססות את אחריותו מעבר לספק סביר. יתרה מכך, יחסית לחומרת מעשיו העונש שקיבל אינו חמור. סוף דבר ערעורו נדחה והוא ימשיך לרצות 6 שנים כפי שנקבע במחוזי.

ב"כ המערער: עו"ד איתן מעוז, עו"ד דניאל עינב.

ב"כ המשיבים, המשפחות והמדינה: עו"ד יעל שרף, עו"ד אור ממון, עו"ד שמעון לוי.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירת הריגה | עונש על הריגה | הריגה בתאונת דרכים | הריגה בנהיגה בשכרות | עונש על הריגה בתאונת דרכים | ענישה בעבירת הריגה בתאונת דרכים | עונשים בעבירת הריגה

הצלחות המשרד בתחום
ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהסיג גבול תקף ופצע אדם אחר בביתו ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בהחזקת 332 גרם קנאביס שלא לצריכה עצמית שחרור ממעצר חשוד בעבירות מעשה מגונה בקטינה והטרדה מינית הורים שנחשדו בתקיפת ילדיהם הקטינים לא יועמדו לדין סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד במעשים מגונים בקטינים בתוך המשפחה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם באיומים כלפי בת זוגו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הרשעה בנהיגה בשכרות
שמעון | 19:32 27/03/2018
הואשמתי בנהיגה בשכרות
גדי | 20:39 07/11/2013
נהיגה בשכרות
עו''ד אסף דוק | 20:57 07/11/2013
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
גפן | 13:26 26/01/2014
הייתי מעורב בתאונת דרכים ונמצא אצלי אלכוהול בדם
עו''ד חזי כהן | 14:27 26/01/2014