חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 42 חודשי מאסר לאחר שהגיש חשבוניות פיקטיביות והרוויח עליהן 8 מיליון שקלים

ירצה 42 חודשי מאסר לאחר שהגיש חשבוניות פיקטיביות והרוויח עליהן 8 מיליון שקלים

בית המשפט העליון דחה לאחרונה בקשתו של אדם לערעור בגלגול שלישי לאחר שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות בשווי 8 מיליון שקלים, והוא ירצה 42 חודשי מאסר [רע"פ 7487/18]. המבקש ניכה תשומות שלא כדין באמצעות חשבוניות פיקטיביות. הוא נדון ל-50 חודשי מאסר והמחוזי הקל את עונשו. העליון דחה את בקשתו להקלה נוספת.

על פי כתב האישום בין השנים 2000-2002 ניכה המבקש תשומות מס עבור החברה שניהל, באמצעות 98 חשבוניות מס פיקטיביות. חשבוניות אלה הוצאו בשם כמה עוסקים שלא כדין, ובלי שבוצעה כלל עסקה בפועל. ערכן הכולל הוא מעל 60 מיליון ₪ והמס הגלום בהן עומד על כ-8 מיליון ₪.

המבקש נשפט בבית המשפט השלום בבאר שבע והורשע בעבירות של ניכוי מס תשומות שלא כדין בנסיבות מחמירות, מסירת דו"ח הכולל ידיעה כוזבת בנסיבות מחמירות, הכנת פנקסי חשבונות כוזבים בנסיבות מחמירות. לחומרה צוינה חומרתן של עבירות מס ואת הפגיעה בקופת המדינה והודגש שלא שילם את חובותיו לרשויות המס. לקולא הודגש הזמן הרב שחלף מזמן ביצוע העבירה והיעדר רישום פלילי לחובתו. בגין אלה גזר עליו בית משפט השלום 50 חודשי מאסר בפועל, מאסר מותנה, קנס כספי על סך 750,000 ₪ או מאסר תמורתו.

המבקש ערער לבית משפט המחוזי בבאר שבע, בתאריך 17.10.18. ערעורו התקבל חלקית ועונשו הוקל ל-42 חודשי מאסר. על אף הקלה זו, הוא מבקש מהעליון בקשה לערעור נוסף. הדיון בבקשתו התקיים בבית המשפט העליון, בתאריך 4.11.18, בראשות כב' השופט י' אלרון.

ב"כ המבקש מסר שחלף זמן רב מאז ביצוע המעשה, וכי הענישה בזמן ביצוע העבירות הייתה מקילה. כמו כן הודגש שהערכאות קודמות לא התחשבו בנסיבותיו האישיות ובכך שנטל אחריות על מעשיו; ב"כ המשיבה דחתה טענות אלה וציינה כי מדובר במעשה רמאות מתמשך שגרם להפסדים לקופת המדינה. כמו כן הודגש שהמשלם לא שילם את חובותיו וכי כבר המחוזי הקל בעונשו.

השופט דחה את הבקשה. רשות ערעור בגלגול שלישי תינתן רק במקרים חריגים בלבד המעלים שאלה משפטית או שמתעורר בהם חשש לאי צדק או לעיוות דין. המבקש חוזר על הטענות שהציג בפני שתי הערכאות הקודמות ולא הביא טיעון או עובדות חדשות. אין להקל בחומרת מעשיו של המבקש שהונה את רשויות המס תקופה ארוכה. הודגש כי בית המשפט המחוזי כבר הקל בעונשו ואין מקום להקלה נוספת. סוף דבר בקשתו לערעור נוסף נדחתה והוא ירצה 42 חודשי מאסר, מאסר מותנה וקנס.

ב"כ המבקש: עו"ד רחמים עזריה.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
חשבוניות פיקטיביות | הוצאת חשבוניות פיקטיביות | עונש על זיוף חשבוניות | עונש על הפצת חשבוניות פיקטיביות | עונש על הוצאת חשבוניות פיקטיביות | ענישה בעבירת הפצת חשבוניות פיקטיביות

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפת בת זוגו במספר הזדמנויות קבלת ערר בדבר סגירת תיק אונס בעילה של היעדר אשמה פלילית סגירת תיק ללקוח שנחשד באספקת סם לאדם אחר מקרה של גניבה על ידי עובד הסתיים בהסדר פשרה ומבלי שהוגשה נגדו תלונה במשטרה סגירת תיק פלילי לחובש בית ספר שנחשד במעשים מגונים בתלמידים במסגרת תפקידו ביטול הרשעה ללקוח שתקף אדם אחר בגז פלפל וגרם לחבלה בפניו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
יואל | 16:06 22/07/2017
עונש על החזקת אמל"ח שלא כדין
עו''ד אור הדאיה | 16:55 23/07/2017
עונש על בריחה מבית סוהר
אוהד | 15:29 14/10/2016
עונש על בריחה מבית סוהר
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:00 14/10/2016