חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | 10 חודשי מאסר לנאשם שלא דיווח על עבודות צבע שביצע לאוניברסיטת ת"א במטרה להשתמט מתשלום מס

10 חודשי מאסר לנאשם שלא דיווח על עבודות צבע שביצע לאוניברסיטת ת"א במטרה להשתמט מתשלום מס

בית משפט השלום בתל אביב יפו גזר לאחרונה 10 חודשי מאסר על נאשם שלא דיווח על עבודות צבע שביצע לאוניברסיטת ת"א במטרה להשתמט מתשלום מס [ת"פ 1528-09-09]. הנאשם לא דיווח לרשויות המס על עבודות צבע שביצע עבור אוניברסיטת ת"א, וזאת במטרה להתחמק מתשלום מס. השופטת התחשבה בעברו הנקי ובמצבו הכלכלי, אך הדגישה את חומרת מעשיו והטילה עליו 10 חודשי מאסר בפועל.

הנאשם הודה כי בין השנים 2007-2000 ביצע עבור אוניברסיטת ת"א עבודות צבע והוציא בגינן חשבוניות. היקף העסקאות שביצע עמד על כ-4 מיליון שקלים, כולל מע"מ, סכום המס בגינן היה כחצי מיליון שקלים. עם זאת, הנאשם לא כלל את העסקאות בדוחות התקופתיות, במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מס.

הנאשם הורשע לפי הודייתו ב- 42 עבירות של מסירת ידיעה כוזבת בדו"ח, במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מס. פרק הזמן הרב שחלף עד לגזר הדין נגרם בגלל שנעדר מהדיונים. הדיון בגזר דינו התקיים בית משפט השלום בתל אביב, בתאריך 12.11.18, בראשות כב' השופטת נעה תבור.

ב"כ המאשימה ציין כי העבירות שביצע הנאשם חמורות ובוצעו לאורך 7 שנים. הנזק שנגרם למדינה עומד על סך כולל של 584, 918 ₪. עד היום הנאשם לא הסיר את המחדל. נוסף על כך, הודגש כי לא התייצב לדיונים והדבר עומד לחובתו. המאשימה טענה למתחם ענישה בין 10-24 חודשי מאסר; ב"כ הנאשם הדגיש כי מדובר באירוע ממושך אחד וכי הרף התחתון עומד על 6 חודשי מאסר שיכולים להיות מרוצים בדרך של עבודות שירות. בעת ביצוע העבירות היה הנאשם במצב נפשי קשה בשל בעיות משפחתיות. יש להתחשב לקולא בעברו הנקי, במצבו הכלכלי ובחובות שבהם הוא מצוי. הנאשם הודה שדיווח דיווח כוזב למע"מ אך טען שמגיעים לו החזרים בשל הוצאות שהוציא במהלך עבודתו. הוא ביקש להתחשב במצבו המשפחתי.

השופטת ציינה כי אין ספק שעונש מאסר יפגע בנאשם. נוסף על כך שקלה לטובתו את הודאתו ואת עברו הנקי ואת מצבו הנפשי הקשה. במקרה הנדון החליטה השופטת לא להטיל עליו את רף הענישה הגבוה, וגם התחשבה בגובה הקנס. עם זאת, הוא ביצע עבירות חמורות לאורך זמן וגם ניסה להימלט מאימת הדין במשך שבע שנים וחדל להתייצב לדיונים. לאור אלה הטילה עליו 10 חודשי מאסר, מאסרים מותנים וקנס בסך 30,000 ₪.

ב"כ הנאשם: ב"כ עו"ד יוסי חמצני.

ב"כ המאשימה, רשות המיסים, מדינת ישראל: ב"כ עו"ד לו ענבר.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק משטרתי לקטין שנחשד בהחזקת סכין במסגרת הליך טיפול מותנה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בעבירות אלימות במשפחה ביטול הרשעה ללקוח שהואשם ביבוא סמים והחזקתם שלא לצריכה עצמית ביטול רישום משטרתי ללקוח שנחשד במסירת ידיעה כוזבת לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל סגירת תיק לאחר שימוע ללקוח שנחשד בקבלת דבר במרמה והונאה בכרטיסי חיוב ברשת האינטרנט בסכומי כסף גבוהים אי הרשעה לקטין שהשתתף בתקיפת ערבים שקיימו קשרים רומנטיים עם יהודיות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
חקירה במס הכנסה
שושוש | 07:00 26/02/2018
חקירה במס הכנסה
עו''ד עודד רגב | 08:00 23/04/2018
חקירה במס הכנסה - איך להיערך וממה להיזהר
נמרוד | 19:29 15/06/2017
חקירה במס הכנסה - איך להיערך וממה להיזהר
עו''ד אלעד שאול אלבז | 14:53 16/06/2017
הטרדה מינית וחובת דיווח
מלאכי | 22:31 29/06/2018