חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 18 חודשי מאסר לאחר שבעט בבטנה של אשתו ההרה והיכה שוטר

ירצה 18 חודשי מאסר לאחר שבעט בבטנה של אשתו ההרה והיכה שוטר

בית המשפט המחוזי מרכז לוד דחה לאחרונה את ערעורו של נאשם שהורשע שבעט בבטנה של אשתו ההרה והיכה שוטר, והוא ירצה 18 חודשי מאסר [ע"פ (מרכז) 45651-08-18]. המערער היכה את אשתו ההרה בשתי הזדמנויות שונות וגרם לה חבלות בגופה. לאחר שנעצר, איים על שוטר ואף היכה אותו. על אף טענתו שעדותה של אשתו נגבתה בע"פ, דחה בית המשפט המחוזי את ערעורו והוא ירצה 18 חודשי מאסר כפי שנקבע בבית משפט השלום.

הנאשם הורשע לפי הודייתו בעבירות אלימות בשלושה אירועים נפרדים, כלפי בת זוגו ושוטר. באישום הראשון תקף המערער במהלך שנת 2014 את בת זוגו שהייתה בהיריון בחודש השביעי. הוא היכה אותה בראשה וכתוצאה מכך היא התמוטטה. גם לאחר שאיבדה הכרתה המשיך לבעוט בה בבטנה ובמצחה וכתוצאה מכך נגרמו לה חבלות של ממש. באישום השני תקף אותה בפניה כשהייתה עדיין בהיריון וגרם לה שטפי דם וחבלה בעיניה. באישום השלישי איים המערער על שוטר שעצר אותו ואף היכה את השוטר בסנטרו ובידו.

בגין האישום הראשון והשני הורשע בשתי עבירות של תקיפה הגורמת חבלה ממשית לבת זוג. בגין האישום השלישי הורשע בעבירת תקיפת שוטר ועבירת איומים. בית המשפט השלום ברמלה גזר עליו 10 חודשי מאסר על האישום הראשון, 6 חודשי מאסר על האישום השני, 10 ימי מאסר על האישום השלישי והפעלת מאסר על תנאי בן 6 חודשים. בסה"כ יישא המערער 18 חודשי מאסר בפועל ומאסרים מותנים חדשים. כעת הוא מערער למחוזי על חומרת עונשו.

הדיון בערעורו התקיים בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בתאריך 18.12.18, בראשות כב' השופט יעקב שפסר, כב' השופטת מיכל ברק נבו, כב' השופטת נאוה בכור.

ב"כ המערער ציין כי בית משפט קמא החליט לקבל את עדותה של המערערת, אף כי לא מסרה את עדותה במשטרה וההרשעות התבססו על מה שסיפרה לשוטרת לאחר התקיפה. יתרה מכך, השוטרת לא פגשה את המתלוננת מיד לאחר המקרה, אלא שמעה מהעו"ס בבי"ח על האירוע ובאה אליה למחרת לשמוע מה אירע. לאור העובדה שלא נגבתה עדות המתלוננת, גם לא בהקלטה, יש בכך פגיעה קשה בהגנת המערער; ב"כ המאשימה ציין שלא נפל פגם בעבודת בית משפט קמא וכי עדותם של כל המעורבים בפרשה מהימנה. יתרה מכך, המערער היה זכאי להביא עדויות של בני משפחתו שהיו קרובים לאישה אך לא הביא. נוסף על כך, הסכם הסולחה שכביכול המערער טען שהתקיים אינו רלבנטי לעבודת בית המשפט. העבירות חמורות והענישה מתאימה לחומרתן.

השופטים הדגישו כי עבודת בית משפט השלום מפורטת, ברורה ומעוגנת בראיות. המסקנות מבוססות על מהימנות העובדות ולכן אין ערכאת הערעור מתערבת בהם. טענת המערער שהגנתו נפגמה בגלל דרך השגת הראיות אינה מתקבלת ולא נפל פגם בהגנתו. סוף דבר, ערעורו נדחה והוא ירצה את עונשו כפי שנקבע בבית משפט השלום.

ב"כ המערער: עו"ד איתי בן נון.

ב"כ המשיבה, מדינת ישראל: עו"ד רחל אבישר-אבלס.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בתקיפה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו שחרור ממעצר לקוח שנחשד בתקיפת שוטרים עקב סירוב המשטרה לגבות עדות מזכה מעד מרכזי ביטול כתב אישום בעבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש סגירת תיק פלילי בעבירות תקיפה ופציעה זיכוי נאשם בתיק פשע חמור בעבירות של אונס, מעשי סדום, איומים ותקיפת קטין סגירת תיק פלילי ללקוח בעבירות תקיפה חמורה והחזקת סכין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
אברהם | 14:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש
עו''ד עודד רגב | 16:26 20/01/2018
כתב אישום על תקיפת שוטר
גלית | 20:04 05/10/2016
כתב אישום על תקיפת שוטר
עו''ד אלעד שאול אלבז | 20:44 05/10/2016
תיק על תקיפת שוטר
אחד | 20:51 06/09/2015
תיק על תקיפת שוטר
עו''ד אלון שליכטר | 22:41 06/09/2015
תודה רבה על ההכוונה!
אחד | 06:19 07/09/2015