חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | ירצה 14 שנות מאסר לאחר שאנס את בתם בת ה-7 של חבריו לאורך שנים

ירצה 14 שנות מאסר לאחר שאנס את בתם בת ה-7 של חבריו לאורך שנים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר לאחרונה 14 שנות מאסר על גבר שהורשע באונס בתם בת ה-7 של חבריו לאורך שנים [תפ"ח 44357-11-17]. הנאשם ביצע עבירות מין רבות וחמורות בבת של חבריו כשבא לבקר אותם. הקטינה הייתה בן 13-7 בעת ביצוע המעשים. השופטים הדגישו את חומרת מעשיו והטילו עליו 14 שנות מאסר ופיצוי בסך 200,000 ₪ למתלוננת.

לפי כתב האישום, ביצע הנאשם עבירות מין רבות וחמורות לאורך שנים בבתם של חבריו הקרובים. הנאשם היה חבר של הורי המתלוננת וביקר בביתם פעמים רבות. בהזדמנויות שונות, בין השנים 2017-2011, בהיות המתלוננת קטינה, ביצע בה הנאשם מעשים מגונים, מעשי סדום ואינוס. המעשים החלו כשהייתה בת 7 והתרחשו בחדרה של המתלוננות בדירות שבהן גרה עם הוריה. בחלק מהאירועים הוריה אף שהו בבית מחוץ לחדרה.

הנאשם הורשע לפי הודייתו בעשרות עבירות של מעשים מגונים בקטינה, מעשי סדום בקטינה, אינוס קטינה, והחזקת פרסומי תועבה. הדיון בגזר דינו התקיים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בתאריך 25.12.18, בראשות כב' סגן הנשיאה, השופט נתן זלוצ'ובר, כב' השופט שלמה פרידלנדר, כב' השופטת דינה כהן.

תסקיר שירות המבחן העלה כי המתלוננת נפגעה מפגיעה רחבת היקף ונפגמהיכולתה הבסיסית לתת אמון באנשים. היא זקוקה לטיפול משמעותי וסובלת מתסמיני פוסט טראומה חמורים. המתלוננת נפגעה פגיעה כפולה שכן תפסה את הנאשם כאביה השני, שאף היטיב עמה בתקופות שונות בחייה. נוסף על כך, משפחתה נפגעה פגיעה קשה, שכן עלתה על הפרק הוצאת המתלוננת ממשמורת הוריה. הנאשם הוא אדם בעל יכולות קוגניטיביות תקינות, ללא עבר פלילי והשתלב במסגרות של חינוך, צבא ותעסוקה. הוא הודה בכתב האישום המתוקן אך עולה כי אינו מבין עד תום את אחריותו לפגיעה במתלוננת. עלה כי הנאשם חש ביטחון עצמי גבוה בחברת קטינים.

ב"כ המאשימה הדגישה את גילה הצעיר של המתלוננת בעת ביצוע המעשים, בין הגילאים 13-7. הפרשה חריגה בחומרתה ואף מעוררת פלצות. הנאשם היה בן בית בביתה של המתלוננת וניצל זאת כדי לבצע בה מעשים אלה. הוא הפך אותה לשפחת מין וביצע בה עבירות מין רבות וחמורות. הנאשם פגע קשות בנפשה של המתלוננת ועל חייה בעתיד ועל חיי בני משפחתה. המאשימה דרשה עונש הולם של 20-18 שנות מאסר; ב"כ הנאשם הציג חוות דעת ובה עולה כי הנאשם בעל חשיבה נורמטיבית, אינו בעל דפוסים עברייניים או אנטי סוציאליים. כמו כן הוא סובל ממצוקה נפשית ודיכאון סמוי ויש לשלבו בהליך טיפולי. הובאו עדויות נוספות על ידי בני משפחתו ומעסיקיו המעידים על טוב ליבו ומזגו הנעים. הודגש כי המעשים לא בוצעו באלימות.

השופטים הדגישו כי הנאשם הוא אדם בוגר ומשכיל והיה עליו לצפות מראש את ההשלכות ההרסניות של מעשיו על ילדה צעירה. הוא היה יכול להימנע להגיע לבית הוריה וכך למנוע את הפיתוי שלו להתקרב אל הילדה. אמנם לא השתמש באלימות פיזית, אולם הדבר לא רלבנטי לאור גילה של הילדה. הודגשו הערכים החברתיים שנפגעו וחובת המדינה להגן על שלומם של קטינים. לאור אלה הטילו עליו השופטים 14 שנות מאסר בפועל, מאסים מותנים, פיצוי המתלוננת בסך 200,000 ₪.

ב"כ הנאשם: עו"ד אבי חימי.

ב"כ המאשימה, מדינת ישראל: עו"ד עינת בלנרו.

משרדנו לא ייצג בתיק זה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד במעשה מגונה בקטינה ממעצר בית בשל היעדר עילת מעצר והתיישנות סגירת תיק פרקליטות בחוסר אשמה ללקוח שהואשם במעשה מגונה סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה סגירת תיק פלילי באזהרה ללקוח שנחשד במעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 סגירת תיק פרקליטות ללקוח שהואשם באונס בתוך המשפחה סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד בהטרדה מינית והפצת פרסום תועבה בוואטסאפ

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
טלי | 20:15 03/08/2017
עונש על מעשה מגונה במסגרת יחסי עובד-מעביד
עו''ד אור הדאיה | 06:27 04/08/2017
ההבדל בין אונס לבין מעשה סדום
נטע | 18:57 01/10/2017
ההבדל בין אונס לבין מעשה סדום
עו''ד אור הדאיה | 19:56 01/10/2017
רישום פלילי בעבירת של מעשה מגונה בקטין
אפרים | 09:46 19/02/2014
חישוב תקופת התיישנות לצורך הגשת בקשת חנינה
עו''ד אסף דוק | 08:24 20/02/2014