חזרה לעמוד הראשי | חדשות פלילים ומשפט | הפיץ סרטוני מין של צעירה וירצה שנת מאסר מאחורי סורג ובריח

הפיץ סרטוני מין של צעירה וירצה שנת מאסר מאחורי סורג ובריח

בעקבות ערעור המדינה על גזר דין שהושת על צעיר בן שמונה עשרה, אשר צילם את עצמו מבצע אקט מיני עם קטינה והפיץ את הסרטונים, החמיר בית המשפט העליון את עונשו של העבריין הצעיר. על הצעיר נגזרו 12 חודשי מאסר בפועל, עונש חמור יחסית, המשקף את עמדת המדינה בנוגע לעבירות והטרדות מיניות העושות שימוש במדיה תקשורתית כזו או אחרת, כמתבטא למשל בחוק הסרטונים.

הקלות הבלתי נסבלת של הפרסום

הטכנולוגיה התקשורתית המתקדמת מאפשרת לכל אחד להפיץ מסרים בווטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם ודומיהן בתפוצה רחבה, במהירות וללא עלות. הקלות הזו הופכת פרסום סרטוני מין  מבישים לדרך יעילה וקלה לפגוע, לסחוט ולאיים על מי שמצולמים בסרטונים אלו. מפיצי סרטוני מין יכולים להיות עברייני מין שמוסיפים חטא על פשע ומביישים את קורבנם באמצעות הפצת הסרטונים, בני זוג נבגדים המבקשים לנקום, אנשים שיש להם יריבות או עניין אישי לפגוע בקרבן ההפצה, וכן הלאה. הנזק שגורמים סרטוני מין המופצים הוא אישי, חברתי, נפשי וכלכלי, וככל שמדובר בקורבנות צעירים, ובייחוד בקטינות וקטינים בעלי דימוי עצמי נמוך, עצמת הפגיעה יכולה להיות קשה מנשוא, ולהותיר צלקות נפשיות עמוקות.

חוק הסרטונים

הפצת סרטונים המתעדים פעולות מיניות של אדם ללא הסכמתו גורמת לפגיעה בפרטיותו של  האדם, במוניטין שלו, בקשריו החברתיים ובבריאותו הנפשית. את הנזק שנגרם מפרסומים כאלו לא תמיד ניתן לתקן, וברור שהעונש המוטל על העבריין, חמור כל שיהיה, לא יוכל להשיב את הגלגל לאחור, אך התקווה היא שענישה מחמירה בגין הפצת סרטונים אלו תקטין באופן משמעותי את ממדי התופעה. בכדי להרתיע את העבריינים, בוצע תיקון מספר 10 לחוק הטרדה מינית, המכונה "חוק הסרטונים". תיקון מספר 10 לחוק הטרדה מינית קובע:

"פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום ייחשבו להטרדה מינית ." היות שהחוק מגדיר הפצת סרטונים מיניים ללא הסכמה כהטרדה מינית, יכולה כיום מערכת המשפט להטיל על העבריינים עונשים מרתיעים, כולל מאסר בפועל של עד חמש שנים.

הגנה ברשת

הפצת סרטונים היא מעשה שבשגרה עבור משתמשי ווטסאפ , פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות והעיסוק בטלפון הסלולארי תופס חלק ניכר משעות היום של צעירים בני זמננו. כמובן שלא ניתן ואין צורך לנטר ולבחון כל סרט ומסרון ששולחים צעיר או צעירה במהלך היום. יחד עם זאת, ככל שהרשתות החברתיות והתקשורת הדיגיטלית מבססות את נוכחותן ואחיזתן בחיינו, יש להציב סייגים, קווים אדומים ומגבלות, שיצמצמו את השימוש הפוגעני ברשת. הקושי להסיר לחלוטין סרטונים שהופצו מן המרחב הדיגיטלי מעצים את הצורך בענישה מחמירה ובהתייחסות בלתי מתפשרת לעבירות כמו הפצת סרטוני מין ללא הסכמה.

שינוי מגמה

ההתפתחויות הטכנולוגיות והשפעתן על חיי היומיום שלנו הן מהירות, ומערכות החוק והמשפט נדרשות להתאים עצמן ללא הרף לשינויים שהתחוללו. ההתאמות נעשות תמיד בדיעבד, שכן קשה לחזות מראש את ההשלכות של כל שינוי טכנולוגי על מרקם היחסים של החברה האנושית בת זמננו, אך כמאמר הפתגם " עדיף מאוחר מאשר לעולם לא". פסיקת בית הדין העליון בנוגע לעונשו של הנער שהפיץ את הסרטונים היא התייחסות ראשונה מסוגה של בית המשפט העליון בנושא הפצת סרטונים מיניים בווטסאפ, והתייחסות זו היא סמן לשינוי המגמה בהתייחסות לעבירות מסוג זה. קביעת בית המשפט מחדדת את המסר: “חומרת התופעה מתחזקת בשל קלות ההפצה שמאפשרת הקדמה הטכנולוגית… על אף הכלים הקיימים המאפשרים הסרה של חומרים מן הרשת, הרי שנוכח הקושי להתחקות במרחב הווירטואלי אחר חומרים ולמנוע את המשך הפצתם, הפגיעה עשויה להיות מתמשכת ולא להתמצות במקרה בודד ומוגדר”.

תמיכה, הגנה וליווי

הפצת סרטוני מין ברשת כנקמה, סחיטה מינית או התעללות לשמה היא מעשה בעל השלכות קשות על חייו, מעמדו ומצבו הנפשי של מושא הסרטון. יתירה מכך, פעמים רבות מדובר בקטינות שהסכימו או פותו להצטלם מבלי שיבינו את המשמעות ההרסנית של מעשיהן ואשר השפעת הסרטון על נפשן יכולה להיות הרסנית. מי שהופצו סרטונים מיניים שלו זכאי להגנת החוק, וכדאי שיפנה במהירות האפשרית לעורך דין פלילי מומחה לענייני סייבר שיפעל בדרך המהירה להסרת הסרטונים מן המרחב האינטרנטי ולאיתור והרשעת מפיציהם.

אתם לא לבד

כיוון שפרשיות המערבות סרטוני מין חושפות בפני הציבור תחומים שהצנעה יפה להם, קורבנותיהם יעדיפו פעמים רבות שלא לנקוט בהליכים, כדי לא למשוך תשומת לב ובכך להביא לתפוצה רחבה יותר של הסרטונים. למרות זאת, מומלץ לאזור אומץ ולפנות למי שיוכלו לעזור לכם להתמודד עם הפרסום ולהעניש את המפיצים. אם איתרע מזלכם והופצו סרטונים מיניים שלכם ללא הסכמתכם, אינכם צריכים להתמודד עם הכאב, הבושה והפחד לבד. אל תישארו בודדים במערכה, ופנו לעזרתו של עורך דין מומחה, שילווה ויתמוך בכם, ויעשה כל שניתן לעשות בכדי להעניש את העבריינים ולמנוע הפצת הסרטונים.

מישהו מאיים בהפצת סרטונים או תמונות מיניות שלכם?

פנו בהקדם לעו"ד פלילי מנוסה בתחום שינהל עבורכם את המשבר וידאג להסיר מהר ככל שניתן את התכנים המאיימים לפגוע בשמכם הטוב, במוניטין שרכשתם ובקשרים החברתיים והמשפחתיים שלכם. למשרדנו ערוץ הידברות פתוח עם המחלקות המשפטיות של מרבית אתרי האינטרנט המובילים בעולם כדוגמת אתר Vimeo.com ,google ,facebookyoutube ואתרים פורנוגרפיים כדוגמת xhamster.comxvideos.comsphinxtube.compornhub.com. בידי משרדנו הידע והכלים להסרת תכנים משמיצים, הסרת סרטונים אינטימיים מהרשת, הסרת חשבונות ופרופילים מזויפים ודברים נוספים הפוגעים בפרטיותו ושמו הטוב של הלקוח.

משרדנו, כמוביל בתחומו, ניהל אלפי משברים ואירועי סחיטה וירטואלית עד כה ומספק מזה שנים רבות ייעוץ וייצוג משפטי למטופלים שנפלו קורבן למעשי נוכלות, איומים וסחיטה ברשת ובכך שומר נאמנה על הזכויות והאינטרסים שלהם תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת בגורמים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. במידה ופרסמו עליך לשון הרע או חדרו לפרטיותך פנה ללא דיחוי להתייעצות עימנו בטלפון 
052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת סיוע משפטי מיידי בנושא הפצת תכנים מיניים ברשת - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות מחשב | הפצת פרסום תועבה | הפצת סרטונים מיניים | הפצת חומר תועבה | פורנו נקמה | הפצת תמונות אינטימיות | Sextortion | הפצת תמונות מיניות | הפצת סרטונים אינטימיים | הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים ברשת | איום בהפצת תמונות מיניות | איום בהפצת תמונות אינטימיות | Sexual Extortion | סחיטה מינית ברשת | סחיטה מינית באינטרנט | איום בהפצת סרטון מיני

הצלחות המשרד בתחום
אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם ללקוח המשרד 300,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק פלילי ללקוח שנחקר בגין הטרדה מינית באינטרנט סגירת תיק ללקוח שייבא סמים באינטרנט סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירות מחשב וקבלת דבר במרמה משרדנו עצר כתבת תחקיר שקרית ומגמתית כנגד איש תקשורת מוכר זיכוי נאשם מעבירות מין בעקבות קשיים ראייתיים ומחדלי חקירה חמורים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
איום בהפצת סרטון מיני - דחוף
דניאל | 11:44 05/05/2016
איום בהפצת סרטון מיני - דחוף
עו''ד אסף דוק | 12:00 05/05/2016
איום בהפצת סרטון מיני - דחוף
דניאל | 12:08 05/05/2016
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
מירב | 09:03 28/07/2019
הפצת סרטון אינטימי שלי ברשת כנקמה מצד חבר לשעבר
עו''ד אסף דוק | 09:08 28/07/2019
הפצת סרטון מיני בפייסבוק
אחד | 17:51 30/12/2015
הפצת סרטון מיני בפייסבוק
עו''ד אסף דוק | 18:03 30/12/2015