חזרה לעמוד הראשי | חוקי מדינת ישראל | פקודת שטח השפוט והסמכויות

פקודת שטח השפוט והסמכויות

פקודת שטח השפוט והסמכויות, תש״ח–1948

מועצת המדינה הזמנית מחוקקת בזה לאמור:


1.
שטח תחולת החוק
כל חוק החל על מדינת ישראל כולה ייראה כחל על כל השטח הכולל גם את שטח מדינת ישראל וגם כל חלק מארץ־ישראל אשר שר הבטחון הגדיר אותו במנשר כמוחזק על ידי צבא־הגנה לישראל.
פורסם מנשר שלטון צבא־הגנה לישראל בירושלים (ע״ר תש״ח, 66), בדבר החלת המשפט על שטחי ירושלים המוחזקים בידי צבא־הגנה לישראל ביום כ״ו בתמוז תש״ח (2 באבגוסט 1948).
פורסם מנשר שלטון צבא־הגנה לישראל בארץ־ישראל (ע״ר תש״ח, 114), בדבר החלת המשפט על שטחי ארץ־ישראל המוחזקים בידי צבא־הגנה לישראל ביום כ״ח באב תש״ח (2 בספטמבר 1948).
פורסם מנשר הממשלה בדבר הכללת קרקע הים והתת־קרקע של השטחים התת־ימיים הסמוכים לחופי ישראל בשטח מדינת ישראל (י״פ תשי״ב, 989), לפיו שטח מדינת ישראל יכלול את קרקע הים והתת־קרקע של השטחים התת־ימיים הסמוכים לחופי ישראל, והם מחוצה למים הטריטוריאליים, עד היכן שעומק המים שמעליהם מאפשר את ניצול אוצרות הטבע שבשטחים אלה. חוק השטחים התת־ימיים, תשי״ג–1953 שילב את הוראות המנשר במסגרת חקיקה ראשית.
צה״ל פרסם מנשר בדבר נטילת השלטון ע״י צה״ל (מנשר מס׳ 1), תשכ״ז–1967, לפיו צה״ל נטל את השלטון באזור יהודה והשומרון; צה״ל פרסם מנשר בדבר נטילת השלטון על ידי צה״ל (רצועת עזה וצפון סיני) (מס׳ 1), תשכ״ז–1967, לפיו צה״ל נטל את השלטון באזור רצועת עזה וצפון סיני. שר הביטחון לא הוציא מנשרים המגדירים שטחים אלו כשטחים המוחזקים בידי צה״ל.
2.
שטח הסמכויות
כל איש או חבר אנשים המוסמכים בתוקף חוק כאמור לכהן או לפעול במדינת ישראל כולה ייראו כמוסמכים לכהן או לפעול בכל השטח הכולל גם את שטח מדינת ישראל וגם כל חלק מארץ־ישראל אשר שר הבטחון הגדיר אותו במנשר כמוחזק על ידי צבא־הגנה לישראל.
.
כלי שיט וכלי טיס [תיקון: תשט״ז]
כל כלי שיט או כלי טיס, באשר הם שם, הרשומים בישראל, יראו אותם, לענין השיפוט של בתי המשפט, כאילו היו חלק משטח מדינת ישראל.
3.
תחילת תוקף ואישור פעולות
תקפה של פקודה זו הוא למפרע מיום ו׳ באייר תש״ח (15 במאי 1948), ואישור למפרע ניתן בזה לכל הפעולות אשר נעשו ואשר, לולא הוראות פקודה זו, היו חסרות תוקף.
4.
שם
פקודה זו תיקרא בשם ”פקודת שטח השפוט והסמכויות, תש״ח–1948“.

י״ב באלול תש״ח (16 בספטמבר 1948)
  • דוד בן־גוריון
    ראש הממשלה ושר הבטחון
  • פליכס רוזנבליט
    שר המשפטים
תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

מאגר זה הוקם כדי להציג לציבור מידע מעודכן ומלא על חוקי ישראל. המאגר כולל את כל הפרסומים הרשמיים של החוקים של מדינת ישראל כפי שהתקבלו ופורסמו בספר החוקים. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
חוקי מדינת ישראל | מאגר חקיקה | מאגר חוקים

הצלחות המשרד בתחום
ביטול מלא של מעצר בית ללקוח המואשם בעבירות אלימות במשפחה כנגד בת זוגו שחרור ממעצר חייל שנחשד בהחזקה ושימוש בסמים מסוכנים במסגרת פרשיה רחבה וחמורה בצבא עבודות שירות בלבד לעורך דין שהורשע בגניבת כספי לקוחותיו קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שהואשם בתקיפה חבלנית סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בחדירה לחומר מחשב סגירת תיק פרקליטות ללקוח שנחשד במעשה מגונה כלפי קרובת משפחתו הקטינה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
החזקת אקדח אוויר לצורך הרתה חוקי?
.... | 21:31 03/03/2017
החזקת אקדח אוויר לצורך הרתה חוקי?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 08:30 05/03/2017
צו תפיסה לא חוקי- לא יוגש כתב אישום?
הילה | 12:48 04/01/2017
4-AcO-DMT חוקי?
עומר | 13:46 31/12/2016
4-AcO-DMT חוקי?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:25 02/01/2017