חזרה לעמוד הראשי | מאמרים | עבירות פליליות ופשיטת רגל

עבירות פליליות ופשיטת רגל

הליך פשיטת רגל זהו הליך משפטי אשר נקבע בחוק המיועד לסייע לחייבים אשר נכנסו לחוב בתום לב ואינם מסוגלים לעמוד בתשלום החוב לנושים. ההליך מאפשר לחייב להסדיר את חובותיו מול הנושים עם תנאי תשלום מסודרים ונוחים יותר ובכך לחזור לשגרת חיים נורמלית, ללא הפעלת לחצים והצטברות חובות גדולים יותר מול הנושים השונים.

עבירות פליליות ופשיטת רגל

הליך פשיטת רגל דואג לאינטרס גם לצד החייב וגם לצד הנושה, החייב מעוניין לסלק את חובותיו במהירות ולצאת מן הבור אליו הוא שקע כדי לנהל אורח חיים נורמלי ונטול לחצים נפשיים. הנושה מצד שני אינו מעוניין לפגוע בחייב אלא לקבל את הכסף המגיע לו, דבר שנראה כבעייתי כל עוד החייב שרוי בחובות כספיים גדולים. עם הכרזת החייב כפושט רגל על ידי בית המשפט מובטח לנושה כי החוב ישולם.

מדובר בהליך מורכב וארוך, ולכן מומלץ לקבל ייעוץ משפטי מטעם עורך דין פשיטת רגל אשר יסייע לחייב להשיג תנאי תשלום נוחים מול הנושים ואף להפחתה משמעותית בסכום החובות שעליו לשלם.

חייב שעבר עבירה פלילית – האם יוכרז כפושט רגל?

פשיטת רגל ניתנת על ידי מערכת המשפט רק במקרים בהם הוכח כי החובות נוצרו בתום לב. כך שבית המשפט אינו יכריז על החייב כפושט רגל במקרים בהם החובות נוצרו בעקבות עבירות פליליות שונות, כגון: עבירת אלימות, מין, מס וסמים.

יש לציין כי עצם ההרשעה בעבירה הפלילית אינה שוללת את הכרזתו של החייב כפושט רגל. שלילה זו נובעת רק במקרים בהם החוב נוצר כתוצאה מביצוע העבירה הפלילית בלבד.

ניתן לראות כי לעבירות הפליליות ישנן השלכות שליליות רבות ובנוסף לעונשי מאסר, קנסות כספיים ועונשים אחרים הן עלולות גם להוביל לחובות כספיים גדולים וללא אפשרות להכרזת החייב כפושט רגל. הלכך, במקרים בהם אדם החשוד בפלילים נכנס לחובות מוטב כי יפנה לסיוע משפטי באופן מיידי על מנת להוכיח את חפותו או במידה והורשע להוכיח למערכת המשפט כי החוב אינו נוצר כתוצאה ישירה מהעבירה הפלילית.

בית המשפט בוחן בקפידה את התנהלותו ומעשיו של החייב על מנת לבחון אם החוב אליו הגיע נוצר בתום לב. במקרים של עבירה פלילית הדבר מורכב ועו"ד מיומן יסייע לחייב להציג מסמכים וראיות שונות על מנת להציג בפני מערכת המשפט באופן הברור ביותר כי אין קשר בין העבירה הפלילית ליצירת החוב.

 הסיוע המשפטי עשוי להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים להכרזתו של החייב כפושט רגל ובכך למנוע ממנו נטל כספי עצום אשר עלול לפגוע קשות באורח החיים של החייב, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה נפשית, היות והוא נשאר חשוף ללחצים בלתי פוסקים מול הנושים.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירה פלילית | פשיטת רגל

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק חקירה כנגד לקוחה שנחשדה בתקיפה סגירת תיק משטרתי בחוסר אשמה ללקוחה שנחשדה בתקיפת זקן אי הרשעה בעבירות תקיפה ואיומים עובדת סוציאלית שהועמדה לדין משמעתי בעבירות חמורות - תמשיך להחזיק ברישיון ולא תפוטר ביטול מלא של מעצר בית ללקוח המואשם בעבירות אלימות במשפחה כנגד בת זוגו ביטול הרשעה בעבירות נשק חמורות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
האם זה עבירה פלילית של הטרדה? ווהאם יש הגנה בחוק?
מני | 23:16 26/09/2016
האם זה עבירה פלילית של הטרדה? ווהאם יש הגנה בחוק?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 10:45 28/09/2016
האם זה עבירה פלילית של הטרדה? ווהאם יש הגנה בחוק?
גדגד | 11:42 28/09/2016
התיישנות עבירה פלילית שבוצעה בצבא
אבי | 19:06 12/09/2016
התיישנות עבירה פלילית שבוצעה בצבא
עו''ד אסף דוק | 19:20 12/09/2016
האם הזנחה של ילדים זו עבירה פלילית?
נירית | 20:56 26/04/2014
עבירת הזנחת ילדים
עו''ד אסף דוק | 21:03 26/04/2014
תשובה על תשובתכם!
נירית | 04:59 27/04/2014