רישום פטנט

אמצאה כשירת פטנט הינה אמצאה לגבי מוצר או תהליך בכל תחום טכנולוגי, חדשה, מועילה ושיש בה התקדמות המצאתית וניתנת לשימוש בתעשייה.

המצאות שלא יכולות להירשם כפטנט: נוסחאות מתמטיות שאין להן תועלת טכנולוגית, מוצר שהחידוש בו הוא אסטטי, המצאות שפורסמו בעבר,  המצאות חסרות התקדמות המצאתית, קרי המצאות הנראות כמובן מאליו לבעל מקצוע על סמך הידיעות שכבר נתפרסמו.

בעל אמצאה כשירת פטנט זכאי לבקש לפי הוראות החוק שיינתן לו פטנט עליה.

למידע מפורט בדבר תהליך רישום הפטנט ראו מאמר מקיף בנושא: השלבים השונים בתהליך לרישום פטנט.

פטנט שניתן הינו זכות טריטוריאלית הניתנת ע"י כל מדינה ומדינה באמצעות רשויות הפטנטים של כל מדינה ומדינה.

פטנט רשום (להבדיל מבקשת פטנט) מאפשר לבעל הפטנט למנוע מכל אדם מלנצל ללא רשותו את האמצאה שעליה ניתן הפטנט.

לפטנטים בכל העולם יש בדרך כלל מבנה קבוע והם מחולקים לפרקים הבאים: הכותרת (Title), תביעות קדימה (Priority Claims), תחום ההמצאה (Field Of The Invention); הרקע (Background); תקציר ההמצאה (Summary Of The Invention), תיאור קצר של השרטוטים (Brief Description Of The Drawing); שרטוטים (Drawing); תיאור מפורט (Detailed Description); ותקציר (Abstract).

למידע מפורט בדבר המבנה של פטנט וכללים מומלצים לניסוחו ראו מאמר מקיף בנושא: המבנה של בקשה לפטנט וסדר עריכת הפטנט.

תוקפו של פטנט הוא בדרך כלל עשרים שנה מיום הגשת הבקשה לפטנט.

הפטנט נבחן בכל מדינה על ידי בוחן פטנטים המתמחה באותו תחום בו מבוקש הפטנט, ואם הבקשה לפטנט עונה על דרישת החוק (בעיקר על דרישות החדשנות וההתקדמות ההמצאתית), היא תירשם כפטנט.

במסגרת הבחינה של בקשת הפטנט הבוחן בוחן האם האמצאה, כפי שהיא הוגדרה בבקשת הפטנט (בפרק התביעות), עונה על דרישות החוק ובמיוחד אם היא חדשה ויש בה התקדמות לעומת מה שפורסם בעולם עד ליום הגשת הבקשה. בנוסף, הבוחן בודק, האם האמצאה נמצאת בתחום אשר ביחס אליו ניתן לקבל פטנט ואם אין פרסום קודם בעולם ביחס לאותה אמצאה.

זמן ההמתנה מהגשת הבקשה עד להתחלת הבחינה נע בסביבות 4 – 5 שנים וזאת כתלות בתחום ההמצאה.

בתהליך הבחינה ניתן לתקן את הפטנט בהתאם להערות הבוחן וזאת על מנת ליצור נוסח של בקשת פטנט אשר הבוחן יכול לאשר אותו לאור העקרונות שהסברנו לעיל.

רישום של פטנט בארץ ובעולם כרוך בתשלום של אגרות רישום, בקשה ובחינה וכן בשכר טרחה של עורכי דין ועורכי פטנטים.

לאחר קבלת הפטנט על ידי הבוחן בקשת הפטנט מפורסמת גם להתנגדויות ואם לא תוגש התנגדות למתן פטנט תוך שלושה חודשים מיום הפרסום יינתן פטנט למבקש.

לסיכום, על מנת לערוך בקשת פטנט ומאחר ומדובר בעבודה מקצועית, מומלץ להסתייע בעורך פטנטים או עורך דין המתמחה בתחום הספציפי בו אנו מבקשים לרשום את הפטנט.

המלצה זו מקבלת משנה תוקף מאחר ומרבית בקשות הפטנט המוגשות בעולם אינן נרשמות כפטנט בסופו של יום, הדבר נובע בעיקר מניסוח לא נכון של בקשת הפטנט.

לסיום, אנו ממליצים על משרד עורכי הדין דרורי – וירז'נסקי – אורלנד ושות', עורכי דין ועורכי פטנטים לשם קבלת ייעוץ מקצועי לצורך רישום פטנט.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   Google+   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
לא נמצאו תגיות לכתבה זו.

הצלחות המשרד בתחום
שחרור נאשם ממעצר בעבירות מין חמורות ללא תסקיר עקב התנהלות שירות המבחן סגירת תיק פלילי באזהרה ללקוח שנחשד במעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בביצוע מעשים מגונים בפומבי במספר הזדמנויות סגירת תיק פלילי בעבירת יבוא סמים באינטרנט

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי