חזרה לעמוד הראשי | מאמרים | גירושין בעקבות אלימות במשפחה

גירושין בעקבות אלימות במשפחה

אלימות כעיקרון אסורה בתכלית האיסור הן מבחינה מוסרית והן מבחינה חוקית. אחת מצורות האלימות הנפוצות היא אלימות בתוך המשפחה.

אלימות במשפחה כהגדרתה הינה אלימות המופנית כלפי אחד מבני המשפחה, בין אם מדובר באלימות המופנית כלפי בן או בת הזוג או כלפי הילדים, ואינה מוגבלת לאלימות פיזית שכן היא כוללת בתוכה גם אלימות מילולית, אלימות כלכלית, התעללות נפשית, אלימות מינית וכיוצא בזה. התופעה למרבה הצער, היא תופעה רחבה למדי וחוצה את כל פלחי האוכלוסייה ללא הבדלי גבולות, מעמדות, תרבויות או שפות. לאלימות במשפחה ישנן השלכות רחבות היקף ורבות שנים על כל אחד מהצדדים המעורבים ובייחוד על הקורבנות.

זוגות לא מעטים החיים בסביבה של אלימות בתוך המשפחה פונים בסופו של דבר להליכי גירושין בעזרת עורך דין גירושין, מאחר ואלימות מוכרת כעילה סובייקטיבית לגירושין. על פי חוק העברי זוגות רבים מנסים קודם לפנות לאלטרנטיבות אחרות, מסוגי ייעוץ זוגי או פרטני ו/או שיקום של הצד המתעלל, אך לא תמיד בהצלחה יתרה.

אפשרויות ההגנה העומדות בפני הצד הנפגע מגוונות למדי. ניתן בתחילה להגיש תלונה במשטרה כנגד הצד הפוגע, דבר שיחייב את הצד הפוגע בהגעה לחקירה ו"יזכה" אותו ברישום פלילי. ניתן בנוסף, לבקש צו הגנה באחד מבתי הדין, בית הדן הרבני או בית הדין לענייני משפחה. משימות הצו היא הרחקה של הצד הפוגע מהבית. צו זה יכול גם להגביל את הצד הפוגע בנשיאת נשק או אפילו בהטרדות טלפוניות. במידה והאלימות מופנית כנגד הקטינים במשפחה, תעשה הפנייה דרך בית המשפט לנוער וניתן לחייב מאידך בצו בית משפט את הצד הפוגע גם במציאת מגורים חלופיים עבור הנפגע והילדים והתשלום עבור מגורים אלו. במשך הזמן המוקצב של הצד המבקש להרחיק את הצד הפוגע יהיו הצדדים מפוקחים תחת עיניה של מחלקת הרווחה ולקראת פקיעתו של תתבקש זו להגיש תצהיר לבית הדין להמשך הצו.

במסגרת הליך הגירושין מומלץ להשתמש בייעוצו של עורך דין המומחה לדיני משפחה. בשל בקיאותו וניסיונו במקרים מסוג אלו. עורך דין מנוסה יפנה את הצד הנפגע לגורמים המתאימים וילווה אותו לאורך התהליך. חשוב לדעת כי בשל הקלות בהשגת היתרון היחסי של הצד, הנפגע בהליך הגירושין על ידי השימוש בטענת אלימות במשפחה, ישנם מקרים רבים של עלילות שווא ורבים מן השופטים או הדיינים מתייחסים בספקנות ולעיתים בצדק, לטענות מסוג אלה. עורך דין מנוסה יכול לנצח את הספקנות.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
אלימות במשפחה | אלימות בתוך המשפחה

הצלחות המשרד בתחום
שחרור חשוד ממעצר בעבירות של איומים ותקיפת בת זוג שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות והטרדה מינית בתוך המשפחה ביטול כתב אישום בעבירות אלימות בתוך המשפחה ביטול הרשעה בעבירות נשק חמורות סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה בעבירת חבלה במזיד ברכב

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
מעצר בעקבות אלימות בתוך המשפחה
אדי | 18:57 09/04/2016
מעצר בעקבות אלימות בתוך המשפחה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 19:10 12/04/2016
מעצר תום הליכים על אלימות במשפחה
יגאל | 18:31 02/08/2017
מעצר תום הליכים על אלימות במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 06:24 04/08/2017
שחרור אדם ממעצר בעבירות אלימות במשפחה
יפית | 19:46 29/11/2016
שחרור אדם ממעצר בעבירות אלימות במשפחה
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:44 30/11/2016