חזרה לעמוד הראשי | מאמרים | הטכנולוגיה נגד האלימות

הטכנולוגיה נגד האלימות

נושא האלימות נוגע לרבים מאיתנו בדרכים שונות: אלימות במשפחה, אלימות בבתי הספר, אלימות במקומות בילוי וכן הלאה. כיצד ניתן לעשות שימוש בטכנולוגיות ישראליות על מנת לצמצם באופן משמעותי את רמת האלימות בארץ?

במדינת ישראל מפותחת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם למניעת ולצמצום אלימות בדרכים שונות, טכנולוגיה המיוצאת לכל רחבי העולם: ארה"ב, אירופה ואוסטרליה, אך באופן מפתיע, טכנולוגיות אלה כמעט ואינן מיושמות כלל בישראל. למעט תוכנית איזוק אלקטרוני בסיסי המופעל מזה יותר מ-6 שנים בארץ. חברת "אלמוטק" הישראלית (שנרכשה לאחרונה על ידי M3 העולמית) מפתחת ומייצרת מוצרים רבים אשר מטרתם היא מניעה וצמצום של אלימות. בין מוצרים אלה ניתן למצוא:

האזיק האלקטרוני כחלופה למעצר או מאסר

אזיק אלקטרוני המחובר למערכת בקרה ביתית המחוברת לקו הטלפון ולמוקד הבקרה. האזיק האלקטרוני משמש כחלופה למעצר ולאסירים ברשיון (אסירים אשר זכו לניכוי שליש על תנאי).

במהלך ההשתתפות בתוכנית לפיקוח אלקטרוני, יכול המפוקח לקבל תוכנית שיקום של אסירים משוחררים.

עצורים יכנסו לתוכנית פיקוח אלקטרוני כחלופה למעצר בית ולמעצר עד תום הליכים. ברגע שהמפוקח ינסה לצאת מהמתחם שהוגדר לו בתנאי התוכנית, תתקבל התרעה במוקד הבקרה שישלח ניידת לעצור את המפוקח.

מערכת לזיהוי קול כחלופה למניעת אלימות בני נוער בבתי הספר ובמגרשי הכדורגל

מערכת זיהוי קול הינה מערכת המיושמת בארה"ב ואירופה וביחידות ביטחון וצבא לזיהוי קול.

המערכת יודעת לזהות את קול המתקשר ולעת בוודאות שאכן הקול בצד השני של הקו הינו של המפוקח ולא אחר.

מערכת זו נועדה לפקח על בני נוער שלא ניתן להכניסם לתוכנית האיזוק האלקטרוני מפאת גילם הצעיר.

המערכת מתקשרת למקום בו אמור לשהות המפוקח בצורה אוטומטית ושרירותית וכתוצאה מכך אמור לשהות המפוקח בביתו ולהמתין לשיחת בדיקה זו.

אזיק GPS

עשרות פעמים בשנים האחרונות אנו שומעים על נשים שנרצחו על ידי בני זוגן כיוון שהמשטרה היתה חסרת אונים מול תלונות חוזרות ונשנות של הנשים המוכות. למשטרה אין כלים להתמודד מול הגבר המכה גם כאשר הוצא נגדו צו הרחקה.

אזיק ה GPS מונע באופן חד משמעי את התקרבותו של התוקף אל הקורבן. המערכת מופעלת כך שהתוקף עונד אזיק אלקטרוני המגובה במערכת GPS ובמקביל הקורבן המיועד מקבל גם הוא אזיק כזה המשולב במערכת המתריעה על התקרבות של התוקף.

המערכת הזו תתריע גם למוקד האחראי כך שבתוך דקות ספורות תאתר ניידת משטרה את התוקף ותמנע את הרצח הבא.

אזיק אלקטרוני עם מערכת לבדיקת רמת אלכוהול

עבירות אלימות רבות מתבצעות תחת השפעת אלכוהול. אנשים רבים המבצעים עבירות אלימות חמורות, עושים זאת רק כאשר הם תחת השפעה של אלכוהול ולכן בתהליך השיקום שלהם יש צורך לוודא כי הם אינם שותים אלכוהול. המערכת החדשנית כוללת ענידת אזיק אלקטרוני וחיבור ביתי למערכת המודדת את רמת האלכוהול בדם. המערכת כוללת מצלמה לזיהוי המפוקח ואת המערכת למדידת רמת אלכוהול בדם על ידי נשיפה. המפוקח נמצא תחת פיקוח במשך 24 שעות ומתבצעות לו ביקורות פתע של מדידת רמת אלכוהול בדם.

הטכנולוגיה נגד אלימות הקיימת בישראל

המוצרים הללו מבית חברת חברת אלמוטק (שנרכשה לאחרונה על ידי הקונצרן M3) נמצאים בשימוש נרחב ברחבי העולם המערבי ומביאים לתוצאות משמעותיות של צמצום ומניעת אלימות בחברה.

באופן מפתיע, מדינת ישראל, בה רמת האלימות הולכת וגוברת מיום ליום, משתמשת אך ורק באזיק האלקטרוני בתוכנית המכונה "התוכנית לפיקוח אלקטרוני" – תוכנית אשר גובשה במשך שנים ארוכות במשרד לבטחון פנים ומיושמת כיום בחלקה בארץ.

שאר המוצרים המאפשרים מניעה וצמצום של אלימות טרם נכנסו לשימוש בארץ. יש לציין כי שימוש באמצעים כגון אלו יוצר חסכון כלכלי ניכר בכל הנוגע לאחזקת עצירים ואסירים וזאת בנוסף על ייתרונות חברתיים רבים.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עבירות אלימות במשפחה | עבירות אלימות | איזוק אלקטרוני | פיקוח אלקטרוני | אזיק אלקטרוני

הצלחות המשרד בתחום
הפסקת הליכים פליליים נגד נאשם ברצח אשתו מחמת אי כשירותו לעמוד לדין שחרור חשוד ממעצר בעבירות של איומים ותקיפת בת זוג שחרור חשוד ממעצר בעבירות אלימות במשפחה סגירת תיק פלילי בעבירות אלימות בתוך המשפחה במסגרת הליך השימוע סגירת תיק פלילי למנהל בית ספר שנחשד בהטרדה מינית של מורה הכפופה לו סגירת תיק פרקליטות כנגד לקוח שנחשד במעשים מגונים באינטרנט

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
ביטול אזיק אלקטרוני
חסוי | 17:00 28/07/2014
ביטול אזיק אלקטרוני
עו''ד אסף דוק | 21:03 28/07/2014
החלפת פיקוח על מעצר בית באזיק אלקטרוני
שמעון | 15:36 05/05/2014
החלפת פיקוח על מעצר בית באזיק אלקטרוני
עו''ד אסף דוק | 17:59 05/05/2014
מעצר תום הליכים על אלימות במשפחה
יגאל | 18:31 02/08/2017
מעצר תום הליכים על אלימות במשפחה
עו''ד אור הדאיה | 06:24 04/08/2017