חזרה לעמוד הראשי | מאמרים | גישור משפחה
קטגוריות: דיני משפחה

גישור משפחה

עבירות אלימות הן מסוג העבירות הנפוצות ביותר בישראל, מספיק לשמוע את דיווחי האלימות בכלי התקשורת השונים העולים חדשות לבקרים כדי להבין כי האלימות היא מכת מדינה ולא בכדי יצחק רבין ז"ל הצהיר כי האלימות היא כרסום ליבה של הדמוקרטיה.

החלטתם להתגרש? פנו לגישור גירושין

על פי הנתונים של דו"ח מדד אלימות לאומי 2014 שפירסם משרד הפנים בשיתוף הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נמצא כי בשנים 2003-2010 התרחשו בממוצע כ-620,000 אלף מקרי אלימות בשנה. נתון מזעזע עוד יותר הוא העובדה כי רק כ-33% מעבירות האלימות מדווחות בפועל לגורמים מוסדיים, כגון: משטרת ישראל, משרד הרווחה, משרד החינוך, מרכזי סיוע לנפגעי תקיפה מינית ועוד. כך יוצא שכ-75% האלימות המתרחשים בישראל אינם מדווחים כלל. עבירות במסגרת המשפחה הן סוג עבירות אלימות שכיחות והדו"ח מצא כי משנת 2005 עלייה מתמדת בעבירות אלימות במשפחה ומין אשר תועדו בחדרי המיון בישראל.

משפחות שחוות מקרי אלימות עוברות התמודדות נפשית לא פשוטה והפנייה לטיפול מטעם גורם משפטי לעיתים אינה הפתרון הרצוי. ההליך המשפטי בו כל צד מנסה להציג את השני בצורה שלילית יותר עלול להסלים את הקונפליקט בין הצדדים המעורבים במשפט ולסכן את הנפגע מבחינת הסכנה לאלימות חוזרת או/ו להעצים את החששות ואת הנזק הנפשי שמתלווה לרוב במקרים אלה. פתרון אלטרנטיבי יעיל במרבית ממקרים אלה הוא פנייה להליך גישור, הליך בו מעורב צד נייטרלי שלילי שמטרתו לפתור את המקרה הרגיש בצורה של הידברות ומעודד שיתוף פעולה בין שני הצדדים המעורבים. בכדי לנהל תהליך גישור אפקטיבי במקרים טעונים רגשית כמו אלימות במשפחה יש לפנות לגורמי גישור מוסמכים וותיקים אשר הוכשרו לטפל במקרים אלה. דוגמא לכך ניתן לראות בהליך גישור גירושין כתוצאה ממקרי אלימות בין בני זוג, בהן האישה סבלה מאלימות ע"י בעלה. על המגשר לגרום לאישה להרגיש בטוחה וכשווה לבעל האלים, כך שהיא תוכל לתקשר בצורה פתוחה ולהוציא את כל אשר על ליבה. באופן כזה ההליך עשוי להעצים את כוחה של האישה וחוסנה הנפשי ואף להקטין את סיכוי האלימות לאחר הליך הגישור והסכם הגירושין.

אין ספק כי תמיד עדיף ליישב סכסוכים בדרך של הידברות, העיקרון עליו פועל הליך הגישור. במקרים של אלימות במשפחה יש לקחת בחשבון כי להליך הגישור או להליך המשפטי ישנו אפקט על כל הגורמים במשפחה והקרובים לה. אם לדוגמא מדובר בבני זוג נשואים עם ילדים התוצאה של ההליך עשויה להשפיע פסיכולוגית על הילדים, כשלמערכת היחסים בין ההורים יש השפעה גדולה מאוד על נפש הילד, במיוחד בגילאים הצעירים יותר.

ישנם מקרים מסוימים של אלימות במשפחה, בעיקר קיצוניים, בהם אין מנוס מביצוע הליך משפטי באמצעות עו"ד גירושין, אך ברוב המקרים ניתן לפתור את הסכסוך באמצעות גישור. פתרון בדרך של יישוב קונפליקט בו שני הצדדים מגיעים מתוך רצון ליישב את הדברים בצורה של תקשורת עשוי לתת שקט נפשי לכל המשפחה.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עו"ד אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין גירושין | עורך דין גירושים | עורך דין דיני משפחה | דיני משפחה | גישור גירושין | גישור משפחה

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם במעשה סדום בקטינה קבלת ערר וסגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות ופגיעה בפרטיות שימוע לעובדת עירייה ממרכז הארץ שנחשדה בגניבה ממעביד הסתיים ללא פיטורים ביטול רישום פלילי לדוקטור למדעי המחשב ומרצה מוביל בתחום אבטחת המידע הפרקליטות החליטה לגנוז תיק אונס חמור כנגד לקוח המשרד סגירת תיק פלילי בהיעדר אשמה פלילית ללקוח שנחשד בפגיעה בפרטיות

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017
רק אתה אשם - אם נחשדת בפלילים ולא התייעצת עם עורך דין!
גבי | 13:40 05/03/2017
רק אתה אשם - אם נחשדת בפלילים ולא התייעצת עם עורך דין!
נתנאל | 19:19 05/03/2017