חזרה לעמוד הראשי | מאמרים | עורך דין תביעות ביטוח לאומי

עורך דין תביעות ביטוח לאומי

בין אם אנו שכירים או עצמאיים, כל אחד מאיתנו מפריש מהכנסתו תשלומים לביטוח הלאומי. מדובר במוסד חיוני ונחוץ שנועד להוות משענת ולתמוך בנו בתקופות מצוקה כגון מחלות, מצבים סיעודיים, נכות ופגיעות שונות. יחד עם זאת, המציאות מוכיחה כי אנשי המוסד אינם ששים או ממהרים להכיר בפגיעות ולשחרר כספים, מה שמותיר את האדם למול שוקת שבורה בתקופה קשה בחייו. מצד שני, עורך דין תביעות ביטוח לאומי יכול לייעץ ללקוחו וללוותו בכל השלבים, לייצגו בפני וועדות רפואיות וערכאות נוספות, ולפעול להשגת מלוא זכויותיו המגיעות לו כחוק.

משימה לא פשוטה – אך בהחלט אפשרית

המוסד לביטוח לאומי מעמיד לרשות המבוטחים מגוון רחב של קצבאות, מענקים והטבות אשר דרך קבלתם משתנה בהתאם לפניה. יחד עם זאת, בכל תביעה קיימים מספר הליכים דומים העשויים להתגלות כמכשול. הבעיה הראשונה הינה אי הבנת ואי הכרת הזכויות, כך שלעיתים קרובות אנשים אינם תובעים את המגיע להם או מתמהמהים ומאחרים את המועד. בעיה שנייה היא מילוי שגוי של טפסים, מסירת הצהרות ללא חשיבה מוקדמת ואי הגשה של מסמכים נדרשים. למרבה הצער, התנהלות בלתי מחושבת בשלבים הראשונים עלולה לעלות ביוקר ככל שמתקדמים בתביעה. בעיה שלישית מעמידים פקידי ורופאי המוסד לביטוח לאומי, הנוטים להקטין את אחוזי הנכות או לדחות מכל וכל את התביעה, בעוד התובע מותש מהליכים בירוקראטיים ואינו מבין כיצד לנהל ערעור על החלטות. לכן, מתפקידו של עורך דין תביעות ביטוח לאומי למנוע מראש טעויות שיובילו לדחייה או להקטנת הזכויות, ולוודא כי לקוחו משיג את המרב מבלי להתפשר ולוותר בדרך.

קשת רחבה של גמלאות והטבות

כאמור, קיימות לא מעט הטבות וזכויות המוענקות למי שעמדו בתנאי המוסד לביטוח לאומי. לפניכם סקירה של חלקן:

  • קצבאות נכות – במל"ל קיימות קצבאות נכות מסוגים שונים, כגון קצבת נכות כללית ומעבודה עקב תאונות או מחלות מקצוע. מדובר בגמלה חודשית המוענקת באופן זמני או לצמיתות, שגובהה תלוי באחוזי הנכות שנקבעו לנפגע ובמשכורתו קודם לפגיעה. במקרים אלו ישנה חשיבות עצומה להצגת חוות דעת הולמות ולהתנהלות נכונה מול הוועדה הרפואית, שכן שיעור נמוך של אחוזי נכות עלול להוביל לאי קבלת סיוע, או לקבלת מענק חד פעמי בלבד. בטווח הארוך, מדובר בהפרשים של עשרות ומאות אלפי שקלים. מעבר לכך, ישנן עוד הטבות רבות הכרוכות בהכרת המוסד, החל בתו נכה, דרך סיוע בשיקום תעסוקתי ועד לסבסוד שירותים ומוצרים רפואיים.
  • נפגעי פעולות איבה – על פי חוקי מדינת ישראל זכאים הנפגעים להטבות ומענקים חד פעמיים, שנתיים וחודשיים. מדובר בסכומים גבוהים המקיפים בין היתר גם את הוצאותיהם הרפואיות והשיקומיות מבחינה פיזית ונפשית.
  • גמלת ניידות – זוהי גמלה המיועדת לאנשים הסובלים מליקוי ברגליים, ועקב כך מוגבלים בניוד. מטרתה היא לסייע בהוצאות השונות הנדרשות לניוד, החל בסיוע כספי לבני משפחה המעורבים בהסעה, דרך תשלום על הסעות מיוחדות, ועד להתקנת אבזרים ייעודיים.
  • הטבות נוספות – מלבד האמור לעיל ישנן עוד מספר רב של גמלאות והטבות, כדוגמת פיצויים לנפגעי הקרנות הגזזת ושאריהם, או פיצויים לנפגעי מחלת הפוליו. הפיצוי עשוי להינתן כקצבה חודשית או מענק חד פעמי, וגובהו תלוי בעיקר בהחלטות הוועדה הרפואית.

לצלוח את הוועדה הרפואית

כמעט בכל המקרים יזומן התובע לוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי או משרד הבריאות. בוועדות המוסד יושבים מספר נציגים הבוחנים את המסמכים הרפואיים, מקשיבים לתובע או לנציגו, ומחליטים על בדיקות המשך או על אחוזי הנכות. יש להבין כי לכל תובע מוקדשות דקות ספורות, בהן עליו להציג את טענותיו באופן ברור ומשכנע, מבלי להיכנס לויכוחים או לזוטות. לכן, ישנה חשיבות מרובה להסתייעות בשירותי עורך דין לתביעות ביטוח לאומי, אשר יכוון את לקוחו להתנהלות מושכלת ולהמצאת כל המסמכים הדרושים, וכמו כן ייצגו בפני חבריה הוועדה. בנוסף לכך, עורך הדין ידאג לבחינה רצינית ומקצועית של הפרוטוקול, ולכך ששום תלונה או מסמך לא נעלמו מעיני המתכנסים.

ערעורים והשגות

מלבד השלבים השונים של הגשת התביעה, במידת הצורך ייצג עורך הדין את לקוחו בערעורים על קביעות המוסד. בתוך כך, יש לזכור כי הערכאה המתכנסת לדון בערעור עלולה גם להפחית את קביעות הוועדה הקודמת, ולכן יש לנקוט בתבונה ובזהירות לאור ידע מקצועי מעמיק. במידה שגם הערעור אינו ממצה את זכויות הלקוח עשוי עורך הדין לפנות אל בית דין לענייני עבודה, ולהעלות טענות משפטיות באשר לליקויים בהתנהלותה של הוועדה.

הסתייעות בעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי

ניתן להבין כי הדרך להשגת הזכויות אינה חלקה או פשוטה, ולכן מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין כבר למן השלבים הראשונים. בתוך כך, יש לוודא כי בעל המקצוע אכן מצוי בכל השלבים, הערכאות וההטבות של המוסד, ויוכל לייצגכם באופן אסרטיבי ונחרץ למול נציגיו.

להתייעצות בנושא תביעות ביטוח לאומי ניתן ליצור עימנו קשר בטלפון 052-6885006 או להשאיר פרטים באתר ונשמח לסייע ולהציע לכם מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדכם. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מונה צוות עורכי דין מוכשר וייחודי המתורגל בחשיבה "מחוץ לקופסה" למציאת פתרונות מקוריים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצון המטופל. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין תביעות ביטוח לאומי | תביעות ביטוח לאומי | תביעת ביטוח לאומי | עורך דין ביטוח לאומי

הצלחות המשרד בתחום
סגירת תיק פרקליטות ללקוח שהואשם באונס בתוך המשפחה עו"ד אסף דוק הביא לזיכוי תקדימי לנאשם בעבירות מעשה מגונה והטרדה מינית סגירת תיק מחוסר אשמה לאחות מוסמכת שנחשדה בתקיפת ילדיה הקטינים ענישה מקלה: 3.5 חודשי עבודות שירות בלבד בגין גידול סמים במשקל 900 גרם

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
חקירה של ביטוח לאומי
חסוי | 17:37 17/05/2017
חקירה של ביטוח לאומי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 07:40 18/05/2017
זיוף מסמך שנשלח לביטוח לאומי
קובי | 12:22 16/11/2017
זיוף מסמך שנשלח לביטוח לאומי
עו''ד אור הדאיה | 12:43 16/11/2017
רישום פלילי לסוכן ביטוח
יוגב | 19:30 09/03/2015
רישום פלילי לסוכן ביטוח
עו''ד אסף דוק | 22:57 11/03/2015
תאונת דרכים עם אופנוע ללא ביטוח
אנונימי | 12:47 15/04/2014
תאונת דרכים עם אופנוע ללא ביטוח
עו''ד חזי כהן | 09:38 16/04/2014
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017
יש לכם שאלה? הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 12:18 04/04/2017
רק אתה אשם - אם נחשדת בפלילים ולא התייעצת עם עורך דין!
גבי | 13:40 05/03/2017
רק אתה אשם - אם נחשדת בפלילים ולא התייעצת עם עורך דין!
נתנאל | 19:19 05/03/2017
האם התייעצות עם עורך דין בחקירה מחשידה אותי?
ישי | 19:56 23/08/2016
האם התייעצות עם עורך דין בחקירה מחשידה אותי?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 20:45 23/08/2016