חזרה לעמוד הראשי | סניפים | אזור המרכז | עורך דין מעצרים בתל אביב

עורך דין מעצרים בתל אביב

בשנים האחרונות חל שימוש הולך וגובר של רשויות האכיפה בישראל בהליכי המעצר, הן כלפי חשודים והן כלפי נאשמים. המעצר הוא פגיעה חמורה בחופש התנועה ובזכות לחירות, שהרי מדובר במי שטרם הורשע בדין. משכך, הליך המעצר כפוף למערכת חוקים ברורה ונוקשה שתכליתה להימנע עד כמה שניתן מפגיעה בזכויות הפרט. עם זאת, לא פעם המשטרה עושה שימוש לא נכון ולא ראוי במעצרים. ישנם מקרים רבים בהם המעצר לא הכרחי והמשטרה כושלת באיזון נכונה בין האינטרס הציבורי בקיומה של חקירה יעילה של חשודים והרחקת נאשמים מסוכנים מהחברה, לבין האינטרס הברור בשמירה על חירותם האישית של חשודים ונאשמים. כיצד עורך דין פלילי יוכל לסייע לך להימנע מטעויות טרם החקירה? מהן זכויותיך במידה ונעצרת? כיצד עורך דין מעצרים בתל אביב יוכל לסייע לך להשתחרר ממעצר ולמזער את הסיכויים שהתיק נגדך יתגבש לכדי כתב אישום? עו"ד אסף דוק מסביר. משרדנו מעניק ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי לנחקרים ועצורים וערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה לתושבי תל אביב והסביבה.

משטרת ישראל יכולה לעצור אדם רק במידה וקיים חשד נגדו כי ביצע עבירה פלילית מסוג עוון או פשע. אחת מהזכויות החשובות ביותר של עצור היא הזכות להיוועץ עם עורך דין בטרם החקירה ובמהלכה. ליווי נכון ויעיל של עורך דין מעצרים מומחה ומקצועי הבקיא בדינים יוכל להביא לשחרורו של החשוד.

מה מטרת המעצר?

כחלק מאיסוף ראיות, משטרת ישראל מבצעת מעצרים לחשודים אפשריים. חקירתם יכולה לשפוך אור על האירוע הפלילי שנחקר. במהלך החקירה במשטרה על הנחקר לענות תשובות כנות, הגם שיש לנחקר אפשרות לשמור על זכות השתיקה במידה והשאלות עלולות לסכן את מעמדו במשפט הפלילי. על כן, מומלץ להיוועץ עם עורך דין מעצרים בתל אביב בשלבים המוקדמים של החקירה בכדי למגר טעויות.

אילו סוגי מעצרים קיימים?

הסמכות לעצור אדם נתונה בידי המשטרה ומערכת המשפט בישראל כאשר המטרה המרכזית היא לדלות מידע באמצעות חקירת החשודים. כל סוג מעצר פוגע בחירותו של החשוד אך הוא הכרחי בכדי לקיים את תהליך אכיפת החוק בצורה תקינה. בין סוגי המעצרים הקיימים ניתן למנות את המעצר הראשוני שמתקיים לפני הגשת כתב אישום הקרוי מעצר ימים. לשוטר יש סמכות לבצע מעצר זה עם או בלי צו בית משפט. מטרתו היא לצורכי חקירה בלבד, כגון מניעת המלטות החשוד ושיבוש הליכי חקירה. סוג מעצר נוסף הוא מעצר עד תום ההליכים המשפטיים. ההחלטה על ביצוע מעצר זה מתקבלת בידי שופט בית המשפט, אחרי הגשת כתב אישום וכאשר החשוד כבר מצוי במעצר ימים, קרי המעצר הראשוני.

מהן זכויותיך במידה ונעצרת

לכל אדם עצור או מעוכב על ידי המשטרה יש זכות בסיסית להתייעץ עם עורך דין. יתרון המתווסף לליווי ולייעוץ של עורך דין מעצרים בתל אביב טרם החקירה, הוא קבלת ייעוץ משפטי לאחר החקירה על מנת למנוע ממנה להבשיל לכדי כתב אישום. עורך הדין יוכל לוודא שזכויות הנעצר אינן נפגעות, כמו הזכות להימנע מהפללה עצמית, והזכות להיחקר בצורה הוגנת ללא שימוש באמצעי חקירה בלתי הוגנים. עורך דין מעצרים גם יוכל להסביר לחשוד מהן המשמעויות וההשלכות של שמירה על זכות השתיקה במהלך חקירה, ולסייע לחשוד לגבש גרסה אשר תתאם לאינטרסים של הנחקר. לכן, ישנה חשיבות גדולה להתייעץ עימו עוד לפני מסירת הגרסה הראשונית במשטרה.

מדוע כה חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין פלילי בטרם החקירה?

מעצר עלול להיות מלחיץ ומאיים לנחקרים, במיוחד אם זו חקירתם הראשונה. הנחת בית-המשפט היא שבשל גורמים אלו, מתן הגרסה הראשונית הייתה בזמן אמת ותחת לחץ. עקב כך, בתי המשפט מעדיפים את מסירת הגרסה הראשונה של החשוד בתחנת המשטרה, ומכאן החשיבות להיוועץ בעורך דין מעצרים בתל אביב בכדי שיוכל למנוע תשובות שעלולות להיות הרסניות. ההיוועצות בטרם החקירה יכולה למנוע את הגשת כתב האישום ואף להוביל לסגירת התיק נגדך. לחוקרי משטרה ישנם אמצעים וכלים מגוונים שאיתם הם גורמים לנחקר לענות על תשובות שיתאימו לצרכיהם. ייעוץ מוקדם עם יוכל לעזור לך להתכונן לחקירה, לשקול את מילותיך, כמו גם להבין כיצד מתנהלת חקירה משטרתית ובאילו שיטות נוקטים החוקרים. תרגול החקירה באמצעות עורך דין מעצרים בתל אביב יוכל לסייע לך להגיע לחקירה בטוח, רגוע ומוכן הרבה יותר.

כיצד חקירה מסתיימת?

חקירה במשטרה עשויה להסתיים בשתי תוצאות אפשריות. במידה ונאספו מספיק ראיות, התביעה יכולה לקבל החלטה להגיש כתב אישום נגד העצור בכדי להעמידו לדין. מנגד, היא עשויה להסתיים בסגירת התיק הפלילי במשטרה או ביחידה התובעת. ישנן כמה סיבות עיקריות לביצוע החלטה זו, עליה נמנות חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור, חוסר אשמה, מות החשוד או כאשר העבריין לא נודע.

ייצוג משפטי לאחר החקירה

החשיבות של השגת עורך דין מעצרים בתל אביב אינה מסתיימת בשלבי המעצר והחקירה השונים, אלא גם בייצוג משפטי לאחר החקירה במטרה לסגור את התיק כדי שלא יבשיל להגשת כתב אישום. לפי חוק סדר הדין הפלילי (תשמ"ב- 1982), כאשר יש חשד לביצוע עבירה על המשטרה לבצע חקירה. פרטי החקירה יועברו לפרקליטות או לתביעה המשטרתית, אשר יחליטו האם יש להגיש כתב אישום בגין העבירה, על פי חומר הראיות בתיק. במידה והתקבלה החלטה מטעם רשות התביעה להגיש כתב אישום, חובתה ליידע את החשוד על כוונתה באמצעות שליחת מכתב יידוע לחשוד. במכתב ישנה הודעה על שלנאשם יש זכות להגיש תוך 30 ימים טיעונים בכתב מדוע אין להגיש כתב אישום נגדו. ככלל, בקשת הימנעות מהגשת כתב אישום תתבצע בכתב, הגם שלעיתים ישנה נכונות מטעם הרשות התובעת לערוך את השימוע בעל פה. כאן, חשיבותו של ייצוג משפטי מטעם עורך דין מעצרים בתל אביב היא גדולה ביותר. עורך הדין יוכל לנתח את חומר החקירה לעומק, ולייצג את הלקוח מול רשות התביעה באופן אמין, מקצועי ומשכנע. ההיוועצות בו לכל אורך המעצר, החקירה ואחריהם תוכל להביא לסגירת התיק מבלי שיוגש כתב אישום, לקדם הגעה להסדר טיעון מקל כמו גם להפחתה והקלה בעונש.

נעצרת על-ידי המשטרה? צור קשר ללא דיחוי!

משרדנו מעניק ללקוחותיו בתל אביב והסביבה ייצוג משפטי וליווי טרם החקירה ולאחריה. עורך דין מעצרים בתל אביב ידאג לכך שזכויותיך לא יופרו במהלך מעצר או חקירה, ושגרסתך לעבירה בגינה נעצרת תהיה התואמת ביותר עבורך ותינתן על ידיך תוך שיקול דעת, תכנון וראייה אסטרטגית ארוכת טווח. עורך דין מעצרים ילחם עבור זכויותיך בצורה עיקשת ובלתי מתפשרת בשביל להוביל לשחרורך המהיר ממעצר, ולכך שלא יתגבש נגדך כתב אישום, או לחלופין יפחית למינימום את העונש המרבי עבור העבירה בגינה נחקרת.

היוועצות עם עורך דין מעצרים בתל אביב בטרם החקירה במשטרה תקנה לך יתרון משמעותי ותוכל למנוע טעויות בשל חוסר ידע ולחץ. כפי שצוין, המשך הניהול הפלילי מתבסס על גרסתך הראשונית בחקירה במשטרה, שלעיתים עלולה לקבוע את העונש הסופי. הייצוג משפטי המקצועי שמשרדנו מעניק ללקוחותיו בתל אביב והסביבה בטרם החקירה ולאחריה יצמצם למינימום את הסיכויים של התיק נגדך להתגבש לכדי כתב אישום.

במידה ונלקחת למעצר פנה ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין מעצרים מומחה בתל אביב בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

עורך דין אסף דוק הוא מומחה למשפט פלילי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מורכב מאנשי מעשה המתורגלים בחשיבה פורצת דרך בתחומי המשפט השונים ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת במנגנונים השונים עד לכיבוש היעד לשביעות רצונם. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין במרכז | עורך דין פלילי בתל אביב | עורכי דין במרכז | בית משפט השלום בתל אביב | בית מעצר אבו כביר | עורך דין מעצרים בתל אביב | מעצרים בתל אביב | שופט מעצרים תל אביב | בית מעצר תל אביב

הצלחות המשרד בתחום
ביטול כתב אישום ללקוח שהואשם בתקיפה ותגרה במקום ציבורי ביטול הרשעה ללקוח שהואשם ביבוא סמים והחזקתם שלא לצריכה עצמית שחרור ממעצר לקוח שתקף ופצע את בעל הבית שלו ביטול הרשעה ללקוח שתקף אדם אחר בגז פלפל וגרם לחבלה בפניו סגירת תיק פלילי ללקוח שנחשד בעבירת גניבה ממעביד עבודות שירות בלבד לעורך דין שהורשע בגניבת כספי לקוחותיו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
זימון לועדת משמעת באוניברסיטת תל אביב
נטע | 19:40 16/10/2017
זימון לועדת משמעת באוניברסיטת תל אביב
עו''ד אור הדאיה | 16:09 25/10/2017
הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 09:52 31/03/2019
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017