חזרה לעמוד הראשי | סניפים | אזור המרכז | עורך דין מעצרים בראשון לציון

עורך דין מעצרים בראשון לציון

מתן גרסתו הראשונית של עצור בחקירת משטרתית קובעת לרוב את המשך ההליך הפלילי נגדו. כיצד עורך דין פלילי יוכל לסייע לך להימנע מטעויות טרם החקירה? מהן זכויותיך במידה ונעצרת? כיצד עורך דין מעצרים בראשון לציון ימזער את הסיכויים של התיק נגדך להתגבש לכתב אישום לאחר החקירה? עו"ד אסף דוק מסביר. משרדנו מעניק ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי לנחקרים ועצורים וערוך למתן מענה מיידי ומקצועי 24 שעות ביממה לתושבי ראשל"צ והסביבה.

משטרת ישראל יכולה לעצור אדם רק במידה וקיים חשד נגדו כי ביצע עבירה פלילית מסוג עוון או פשע. אחת מהזכויות החשובות ביותר של עצור היא הזכות להיוועץ עם עורך דין בטרם החקירה ובמהלכה. ליווי נכון ויעיל של עורך דין מעצרים מומחה ומקצועי הבקיא בדינים יוכל להביא לשחרורו של החשוד.

מה מטרת המעצר?

כחלק מאיסוף ראיות, משטרת ישראל מבצעת מעצרים לחשודים אפשריים. חקירתם יכולה לשפוך אור על האירוע הפלילי שנחקר. במהלך החקירה במשטרה על הנחקר לענות תשובות כנות, הגם שיש לנחקר אפשרות לשמור על זכות השתיקה במידה והשאלות עלולות לסכן את מעמדו במשפט הפלילי. על כן, מומלץ להיוועץ עם עורך דין מעצרים בראשון לציון בשלבים המוקדמים של החקירה בכדי למגר טעויות.

אילו סוגי מעצרים קיימים?

הסמכות לעצור אדם נתונה בידי המשטרה ומערכת המשפט בישראל כאשר המטרה המרכזית היא לדלות מידע באמצעות חקירת החשודים. כל סוג מעצר פוגע בחירותו של החשוד אך הוא הכרחי בכדי לקיים את תהליך אכיפת החוק בצורה תקינה. בין סוגי המעצרים הקיימים ניתן למנות את המעצר הראשוני שמתקיים לפני הגשת כתב אישום הקרוי מעצר ימים. לשוטר יש סמכות לבצע מעצר זה עם או בלי צו בית משפט. מטרתו היא לצורכי חקירה בלבד, כגון מניעת המלטות החשוד ושיבוש הליכי חקירה. סוג מעצר נוסף הוא מעצר עד תום ההליכים המשפטיים. ההחלטה על ביצוע מעצר זה מתקבלת בידי שופט בית המשפט, אחרי הגשת כתב אישום וכאשר החשוד כבר מצוי במעצר ימים, קרי המעצר הראשוני.

מהן זכויותיך במידה ונעצרת

לכל אדם עצור או מעוכב על ידי המשטרה יש זכות בסיסית להתייעץ עם עורך דין. יתרון המתווסף לליווי ולייעוץ של עורך דין מעצרים בראשון לציון טרם החקירה, הוא קבלת ייעוץ משפטי לאחר החקירה על מנת למנוע ממנה להבשיל לכדי כתב אישום. עורך הדין יוכל לוודא שזכויות הנעצר אינן נפגעות, כמו הזכות להימנע מהפללה עצמית, והזכות להיחקר בצורה הוגנת ללא שימוש באמצעי חקירה בלתי הוגנים. עורך דין מעצרים גם יוכל להסביר לחשוד מהן המשמעויות וההשלכות של שמירה על זכות השתיקה במהלך חקירה, ולסייע לחשוד לגבש גרסה אשר תתאם לאינטרסים של הנחקר. לכן, ישנה חשיבות גדולה להתייעץ עימו עוד לפני מסירת הגרסה הראשונית במשטרה.

מדוע כה חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין פלילי בטרם החקירה?

מעצר עלול להיות מלחיץ ומאיים לנחקרים, במיוחד אם זו חקירתם הראשונה. הנחת בית-המשפט היא שבשל גורמים אלו, מתן הגרסה הראשונית הייתה בזמן אמת ותחת לחץ. עקב כך, בתי המשפט מעדיפים את מסירת הגרסה הראשונה של החשוד בתחנת המשטרה, ומכאן החשיבות להיוועץ בעורך דין מעצרים בראשון לציון בכדי שיוכל למנוע תשובות שעלולות להיות הרסניות. ההיוועצות בטרם החקירה יכולה למנוע את הגשת כתב האישום ואף להוביל לסגירת התיק נגדך. לחוקרי משטרה ישנם אמצעים וכלים מגוונים שאיתם הם גורמים לנחקר לענות על תשובות שיתאימו לצרכיהם. ייעוץ מוקדם עם יוכל לעזור לך להתכונן לחקירה, לשקול את מילותיך, כמו גם להבין כיצד מתנהלת חקירה משטרתית ובאילו שיטות נוקטים החוקרים. תרגול החקירה באמצעות עורך דין מעצרים בראשון לציון יוכל לסייע לך להגיע לחקירה בטוח, רגוע ומוכן הרבה יותר.

כיצד חקירה מסתיימת?

חקירה במשטרה עשויה להסתיים בשתי תוצאות אפשריות. במידה ונאספו מספיק ראיות, התביעה יכולה לקבל החלטה להגיש כתב אישום נגד העצור בכדי להעמידו לדין. מנגד, היא עשויה להסתיים בסגירת התיק הפלילי במשטרה או ביחידה התובעת. ישנן כמה סיבות עיקריות לביצוע החלטה זו, עליה נמנות חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור, חוסר אשמה, מות החשוד או כאשר העבריין לא נודע.

ייצוג משפטי לאחר החקירה

החשיבות של השגת עורך דין מעצרים בראשון לציון אינה מסתיימת בשלבי המעצר והחקירה השונים, אלא גם בייצוג משפטי לאחר החקירה במטרה לסגור את התיק כדי שלא יבשיל להגשת כתב אישום. לפי חוק סדר הדין הפלילי (תשמ"ב- 1982), כאשר יש חשד לביצוע עבירה על המשטרה לבצע חקירה. פרטי החקירה יועברו לפרקליטות או לתביעה המשטרתית, אשר יחליטו האם יש להגיש כתב אישום בגין העבירה, על פי חומר הראיות בתיק. במידה והתקבלה החלטה מטעם רשות התביעה להגיש כתב אישום, חובתה ליידע את החשוד על כוונתה באמצעות שליחת מכתב יידוע לחשוד. במכתב ישנה הודעה על שלנאשם יש זכות להגיש תוך 30 ימים טיעונים בכתב מדוע אין להגיש כתב אישום נגדו. ככלל, בקשת הימנעות מהגשת כתב אישום תתבצע בכתב, הגם שלעיתים ישנה נכונות מטעם הרשות התובעת לערוך את השימוע בעל פה. כאן, חשיבותו של ייצוג משפטי מטעם עורך דין מעצרים בראשון לציון היא גדולה ביותר. עורך הדין יוכל לנתח את חומר החקירה לעומק, ולייצג את הלקוח מול רשות התביעה באופן אמין, מקצועי ומשכנע. ההיוועצות בו לכל אורך המעצר, החקירה ואחריהם תוכל להביא לסגירת התיק מבלי שיוגש כתב אישום, לקדם הגעה להסדר טיעון מקל כמו גם להפחתה והקלה בעונש.

נעצרת על-ידי המשטרה? צור קשר ללא דיחוי!

משרדנו מעניק ללקוחותיו בראשון לציון והסביבה ייצוג משפטי וליווי טרם החקירה ולאחריה. עורך דין מעצרים בראשון לציון ידאג לכך שזכויותיך לא יופרו במהלך מעצר או חקירה, ושגרסתך לעבירה בגינה נעצרת תהיה התואמת ביותר עבורך ותינתן על ידיך תוך שיקול דעת, תכנון וראייה אסטרטגית ארוכת טווח. עורך דין מעצרים ילחם עבור זכויותיך בצורה עיקשת ובלתי מתפשרת בשביל להוביל לשחרורך המהיר ממעצר, ולכך שלא יתגבש נגדך כתב אישום, או לחלופין יפחית למינימום את העונש המרבי עבור העבירה בגינה נחקרת.

היוועצות עם עורך דין מעצרים בראשון לציון בטרם החקירה במשטרה תקנה לך יתרון משמעותי ותוכל למנוע טעויות בשל חוסר ידע ולחץ. כפי שצוין, המשך הניהול הפלילי מתבסס על גרסתך הראשונית בחקירה במשטרה, שלעיתים עלולה לקבוע את העונש הסופי. הייצוג משפטי המקצועי שמשרדנו מעניק ללקוחותיו בראשון לציון והסביבה בטרם החקירה ולאחריה יצמצם למינימום את הסיכויים של התיק נגדך להתגבש לכדי כתב אישום.

במידה וזומנת למעצר פנה ללא דיחוי להתייעצות עם עורך דין מעצרים מומחה בראשון לציון בטלפון 052-6885006 או השאר פרטים ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרונות מקצועיים בהתאמה אישית. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצדך. סודיות מלאה מובטחת.

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות הכותב:

עו"ד אסף דוק הינו מומחה למשפט פלילי וצבאי ובעליו של משרד עורכי דין מוביל בתחומו העוסק מזה זמן רב בייעוץ וייצוג חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה, דרך שלבי המעצר והשימוע וכלה בניהול ההליך המשפטי. מיד עם תום עבודתו במשרד המשפטים, שימש כסניגור פלילי בתיקים שזכו לתהודה ציבורית רבה וצבר ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד. המשרד מספק את שירותיו 24 שעות ביממה ובכל רחבי הארץ. למענה מקצועי ודיסקרטי ניתן ליצור קשר בטל' 03-5505995 | 052-6885006 ממליצים   Google+   facebook

תגיות - מונחים נוספים בתחום
עורך דין פלילי בראשון לציון | עורך דין פלילי במרכז | בית משפט השלום בראשון לציון | עורך דין מעצרים בראשון לציון | שופט מעצרים בראשון לציון | מעצרים ראשון לציון

הצלחות המשרד בתחום
תקף ופצע אך לא יישלח לכלא או לעבודות שירות לאור יחס גזעני ומשפיל מצד המתלונן שחרור חשוד ממעצר בעבירות תקיפה וחבלה סגירת תיק מחוסר אשמה ללקוח שנחשד שתקף את ילדיו הקטינים הארכת מאסר מותנה לנאשם בעבירות סחר בסמים

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
יש לכם שאלה? הכירו גם את קבוצת הפייסבוק "שאל עורך דין פלילי"
עו''ד אסף דוק | 12:18 04/04/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
אלון | 17:14 19/08/2017
איום מצד עורך דין הצד שכנגד בבית משפט
עו''ד אור הדאיה | 19:46 20/08/2017
רק אתה אשם - אם נחשדת בפלילים ולא התייעצת עם עורך דין!
גבי | 13:40 05/03/2017
רק אתה אשם - אם נחשדת בפלילים ולא התייעצת עם עורך דין!
נתנאל | 19:19 05/03/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
האם התייעצות עם עורך דין בחקירה מחשידה אותי?
ישי | 19:56 23/08/2016
האם התייעצות עם עורך דין בחקירה מחשידה אותי?
עו''ד אלעד שאול אלבז | 20:45 23/08/2016
האם עורך דין נמצא עם החשוד בתוך חדר החקירות?
אהוד | 14:44 23/10/2015
האם עורך דין נמצא עם החשוד בתוך חדר החקירות?
עו''ד אסף דוק | 16:34 23/10/2015
האם עורך דין נמצא עם החשוד בתוך חדר החקירות?
אהוד | 17:32 23/10/2015
תיק מעצרים
ע.ש | 16:46 05/01/2015
תיק מעצרים
עו''ד אסף דוק | 18:25 05/01/2015
תיק מעצרים
ע.ש | 19:33 05/01/2015