חזרה לעמוד הראשי | פסיקת בית המשפט העליון | בג"ץ 8406/15 גד שרלין נ. ועדת התכנון המיוחדת במעלה
קטגוריות: משפט פלילי

בג"ץ 8406/15 גד שרלין נ. ועדת התכנון המיוחדת במעלה

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

לפני:  

כבוד השופט י' דנציגר

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט א' שהם

העותר:

גד שרלין

נ  ג  ד

המשיבים:

1. ועדת התכנון המיוחדת במעלה אדומים

2. מועצת התכנון העליונה

3. עיריית מעלה אדומים

4. משרד הפנים

עתירה למתן צו על תנאי

תאריך הישיבה:

ג' בניסן תשע"ו

(11.4.16)

בשם העותר:

עו"ד אליעד שרגא; עו"ד יעל נגר

בשם המשיבים 1 ו-3:

עו"ד גלעד רוגל

בשם המשיבים 2 ו-4:

עו"ד ראובן אידלמן

החלטה

           הוצא צו-על-תנאי כמבוקש.

           תשובות המשיבים תוגשנה בתוך 60 ימים.

           הצדדים ינצלו את התקופה שעד לקבלת התשובות וינסו להידבר על מנת לבחון אפשרות להגיע להסדר שייתר את הצורך בהכרעתנו בעתירה.

           דיון המשך ייקבע בכפוף לאילוצי יומנו של בית המשפט בהקדם האפשרי, לפני מותב זה או רוב חבריו.

           ניתנה היום, ‏ג' בניסן התשע"ו (‏11.4.2016).

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ טצו על –תנאי

       על יסוד עתירה זו שהובאה ביום 8.12.2015 לפני בית-משפט זה, מצווה בית המשפט כי ייצא מלפניו צו על- תנאי המכוון אל המשיבים והמורה להם להתייצב וליתן טעם:

א.        מדוע לא יפעלו לאלתר למתן היתר לבניית מעלית במבנה המסחרי שהוקם על פי היתר בנייה כדין, לפני למעלה מ-24 שנים,, ברח' הר מיכוור שבמעלה אדומים, בהתאם לתכנית מפורטת, משנת 1987, שמספרה 420/19, על מנת לאפשר לעותר שהינו נכה צה"ל בשיעור של למעלה מ-100%, כמו גם לכל באי המבנה המסחרי, נגישות קלה ונוחה.

ב.        מדוע לא יפעלו למתן היתר לבניית מעלית בהתאם לחובה החוקית הקיימת בעניין זה הן לפי חוק התכנון והבנייה, הן לפי חוק שוויון זכויות, הן לפי הנחיות התכנון והצווים החלים באיו"ש והן לפי העקרונות החוקתיים במשפט הישראלי.

ג.        מודע לא יפעלו לביטול כל הוראה ו/או החלטה שניתנה בחוסר סמכות בדבר חריגת היתר הבנייה שלה מבנה המסחרי מהוראות התכנית המפורטת מס' 420/1/9 ו'או בדבר הקפאה של כל היתרי הבנייה במניה המסחרי עד לשינוי התכנית המפורטת.

ד.        מדוע משיבים 2 ו-4 לא יפעלו לביטול החלטת המשיבה 2 מיום 25.11.08, המצורפת לעתירה זו כנספח 6, בהיותה שרירותית, בלתי צודקת, בלי מידתית, בלתי סבירה באופן קיצוני, והפוגעת באינטרס ההסתמכות של העותר וצדדים שלישיים, כמו גם בזכויותיו החוקתיות לקניין, לכבוד ולשוויון, בעיקרון נאמנות המנהל, בעיקרון הגינות המנהל, בעיקרון ההשתק והמניעות, באיסור ניגוד העניינים ושקילת שיקולים זרים, ובחובה החוקית לבניית מעלית כאמור.

ה.        מדוע הודיעו ו/או החליטו על חריגת היתר הבנייה של המבנה המסחרי מהוראות התכנית המפורטת מס' 420/1/9 ו/או על הקפאה של כל היתרי הבנייה במבנה המסחרי עד לשינוי התכנית המפורטת, כאשר במשך 24 שנים חדלו מלטעון לביטול ההיתר שניתן לבניית המבנה המסחרי ו/או כל היתר אחר שניתן במבנה המסחרי, ובפועל עצמו עיניהם ואישרו את בניית המבנה והפעלתו משך שנים רבות, בלא שהביעו התנגדות ו/או נקטו בצעדים משפטיים ו/או אחרים. וזאת, כאשר היתרי בנייה רבים נוספים ניתנו במבנה המסחרי, ומול מנהל מקרקעי ישראל אף נחתם חוזה חכירה ביחס למבנה המסחרי ובהתבסס על התכנית המפורטת, והכל תוך פגיעה קשה באינטרס ההסתמכות של העותר ושל צדדים שלישיים.

ו.        מדוע משיבים 2 ו-4 החליטו על חריגת היתר הבנייה של המבנה המסחרי מהוראות התכנית המפורטת מס' 420/1/9 ו/או על הקפאה של כל היתרי הבנייה במבנה המסחרי עד לשינוי התכנית המפורטת, כאשר במשך 17 שנים, חדלו מלאכוף ו/או מלבצע פיקוח תכנוני ביחס לחריגות הנטענות מהתכנית המפורטת, ובפועל עצמו עיניהם ואישרו את בניית המבנה והפעלתו משך שנים רבות, בלא שהביעו התנגדות ו/או נקטו בצעדים משפטיים ו/או אחרים. וזאת, כאשר היתרי בנייה רבים נוספים ניתנו במבנה המסחרי, ומול מנהל מקרקעי ישראל אף נחתם חוזה חכירה ביחס למבנה המסחרי ובהתבסס על התכנית המפורטת, והכל תוך פגיעה קשה באינטרס ההסתמכות של העותר ושל הצדדים השלישיים.

ז.        מדוע משיבים 2 ו-4 לא פסלו את הגב' אברבוך, מי שהתגוררה סמוך לנכס משך שנים רבות, קיבלה ההחלטה בעניינו של העותר, ולא נפסלה בשל ניגוד עניינים ו/או שיקולים  זרים ופסולים.

          

ח.       מדוע משיבים 1 ו-3 הודיעו ו/או החליטו על חריגת היתר הבנייה של המבנה המסחרי מהוראות התכנית המפורטת מס' 420/1/9 ו/או על הקפה של כל היתרי הבנייה במבנה המסחרי עד לשינוי התכנית המפורטת, כאשר חדלו מלפעול במשך שנים רבות להדרת המצב בתחום התכנית, באמצעות תכנית מפורטת מתוקנת.

       המשיבים יגישו תשובתם, אם רצונם בכך, תוך 60 ימים מיום המצאת כתב זה,

לבית-המשפט ולבעלי-הדין ישירות.

           ניתן היום, ‏ג' בניסן התשע"ו (‏11.4.2016).

                                                                                        עידית מלול

                                                                                      מזכירה ראשית

_________________________

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח.   15084060_W06.doc   חכ

  www.court.gov.il

משרדנו לא ייצג בתיק זה

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה ומתוקף תפקיד זה הוא שומע ערעורים (בזכות) על פסקי דין של בית משפט מחוזי, ויכול לשמוע ערעורים, לאחר בקשת רשות, על החלטות של בית משפט מחוזי שאינן "פסק דין", וגם ערעור על פסקי דין של בית המשפט המחוזי, כאשר המחוזי דן בערעור על פסק דין של בית משפט השלום. כמו כן, הוא משמש כבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) וככזה אמון על קיומו של שלטון החוק והבטחת חוקיות פעולתן של רשויות המדינה. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
משפט פלילי | פסיקה | פסקי דין | פסקי דין פלילי | מאגר משפט פלילי | מאגר משפטי | פסיקה עליון | פס"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
אי הרשעה ללקוח שהואשם בעבירת תקיפה סגירת תיק במסגרת הליך שימוע בעבירות איומים והיזק לרכוש זיכוי קצין שב"ס מעבירות הונאה באוניברסיטת אריאל ענישה מקלה: מאסר על תנאי בלבד ללקוח שפצע אדם אחר וחיבל ברכבו סגירת תיק פלילי ללקוח שהואשם בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בקטין קבלת ערעור משמעתי וביטול עונש הרחקה לצמיתות שהוטל על סטודנטית במרכז ללימודים אקדמיים (מל''א)

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
גילי | 21:37 28/11/2014
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
עו''ד איילון בירנבוים | 06:59 02/12/2014