חזרה לעמוד הראשי | פסיקת בית המשפט העליון | בג"ץ 8523/16 מאיר ורדי נ. היועץ המשפטי לממשלה אביח
קטגוריות: משפט פלילי

בג"ץ 8523/16 מאיר ורדי נ. היועץ המשפטי לממשלה אביח

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט נ' סולברג

כבוד השופט א' שהם

העותר:

מאיר ורדי

נ  ג  ד

המשיבים:

1. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

2. רשות האכיפה והגביה

3. רשמת ההוצאה לפועל לשכת נתניה

עתירה למתן צו על תנאי וצו ביניים

בשם העותר:

בעצמו                        

פסק-דין

השופט נ' הנדל:

1. הסעד המבוקש בעתירה שלפנינו הוא פרסום, בפירוט רב, של החשדות נגד גורמים בכירים בעיריית נתניה. לטענת העותר, יתכן שהמעשים שבהם חשודים גורמים בכירים אלה הביאו לכך שלא הונפקו לו במשך למעלה מעשור היתרי בניה שונים. ככל שניתן להבין מן העתירה, נטען כי אי-הנפקת היתרים אלה הובילה לכך שהעותר לא עמד בהתחייבויות חוזיות שנטל על עצמו, וכתוצאה מכך עליו לפנות את דירתו במסגרת הליכי הוצאה לפועל. עוד נטען כי אם ייחשפו החשדות נגד הגורמים האמורים, יוכל להוכיח טענות שונות שאותן העלה במסגרת הליכים משפטיים אחרים שאותם מנהל העותר, ופינויו מדירתו יימנע. כן התבקש צו ביניים למניעת הפינוי עד להכרעה בעתירה.

2. דין העתירה להידחות על הסף. העתירה מנוסחת באורח כוללני, ורב הנסתר על הנגלה בה. העותר לא פירט כיצד, לשיטתו, עשויה חשיפת המידע המבוקשת בעתירה להוביל לביטול צו הפינוי שהוצא נגדו על ידי גורם פרטי אחר במסגרת הליכים של הוצאה לפועל. זאת ועוד. עיון בחלק מן ההחלטות, שניתנו במסגרת ההליכים המשפטיים הרבים שניהל העותר, מעלה לכאורה כי אי-הנפקת ההיתרים או הטפסים לעותר נבעו כתוצאה ממעשיו, ולא כתוצאה ממעשי הגורמים בעיריית נתניה. כך, לדוגמא, נדחתה בקשה שהגיש העותר, תוך שנקבע כי "בקשתו של המבקש להנפיק לו טופס 4 נבחנה ונדחתה פעם אחר פעם, הן על ידי גורמי המשיבה והן על ידי בית משפט השלום, וזאת נוכח התנהלותו של המבקש, אשר עומד בסירובו לאפשר לפקחים מטעם המשיבה לערוך את הביקורת הדרושה בנכס, לצורך הנפקת טופס כאמור" (רע"פ 3547/13 מאיר ורדי נ' עיריית נתניה (15.6.2015)). בכך אין לומר כי המבקש הוא האחראי הבלעדי להשתלשלות העובדתית המתוארת בעתירה, אלא כי העתירה מנוסחת באורח כללי, ואינה מתמודדת עם כל העובדות וההליכים המשפטיים שלהם נדרש היה להתייחס במסגרת עתירה מעין זו. להשלמת התמונה יצוין כי העותר טוען שהעלה את הטענות המועלות בעתירה בהליכים משפטיים המתנהלים כעת בערכאות אחרות, וכי טענות אלה נדחו מן הנימוק שלא ברור הקשר בין המידע מושא העתירה ועניינו של המבקש. אף בענייננו העותר לא העמיד תשתית עובדתית הקושרת בין פינויו במסגרת הליכי הוצאה לפועל לבין המידע האמור, ולו על פני הדברים.

           נסכם ונאמר כי הדרך שבה בחר העותר – הגשת עתירה לבית משפט זה כפי שהוגשה – איננה הדרך הראויה. באורח כללי יצוין כי אי-פרסום מלוא הפרטים בחקירה משטרתית הינה נקודת המוצא על פי דין. כלל זה אינו נסוג מפני טענה כוללנית ולא מבוססת, לפיה פרסום החומר עשוי לסייע לצד שלישי כזה או אחר.

3. העתירה נדחית. ממילא נדחית הבקשה למתן צו ביניים. מכיוון שלא התבקשה תגובת המשיבים, איננו עושים צו להוצאות.

           ניתן היום, ‏ה' בחשון התשע"ז (‏6.11.2016).

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ ט

_________________________

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח.   16085230_Z01.doc   מא

  www.court.gov.il

משרדנו לא ייצג בתיק זה

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה ומתוקף תפקיד זה הוא שומע ערעורים (בזכות) על פסקי דין של בית משפט מחוזי, ויכול לשמוע ערעורים, לאחר בקשת רשות, על החלטות של בית משפט מחוזי שאינן "פסק דין", וגם ערעור על פסקי דין של בית המשפט המחוזי, כאשר המחוזי דן בערעור על פסק דין של בית משפט השלום. כמו כן, הוא משמש כבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) וככזה אמון על קיומו של שלטון החוק והבטחת חוקיות פעולתן של רשויות המדינה. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
משפט פלילי | פסיקה | פסקי דין | פסקי דין פלילי | מאגר משפט פלילי | מאגר משפטי | פסיקה עליון | פס"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
שחרור ממעצר לקוח שנחשד בביצוע עבירות אלימות כלפי בת זוגו חזרה מכתב אישום בעבירה של מכירת משקה משכר לקטין מאסר על תנאי בלבד ללקוח שהחזיק 2,443 תמונות וסרטי תועבה ובהם דמויות של קטינים ביטול הרשעתו של עובד ציבור בכיר בעבירות מרמה והונאה חמורות ועבירות כלכליות ביטול כתב אישום ללקוחה בעבירות סמים חמורות סגירת תיק פלילי למנהל בית ספר שנחשד בהטרדה מינית של מורה הכפופה לו

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
גילי | 21:37 28/11/2014
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
עו''ד איילון בירנבוים | 06:59 02/12/2014