חזרה לעמוד הראשי | פסיקת בית המשפט העליון | ע"פ 2777/16 ג'ורג' בקשי נ. מדינת ישראל
קטגוריות: משפט פלילי

ע"פ 2777/16 ג'ורג' בקשי נ. מדינת ישראל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

לפני:  

כבוד המשנה לנשיאה א' רובינשטיין

כבוד השופט י' דנציגר

כבוד השופט נ' סולברג

המערער:

ג'ורג' בקשי

נ  ג  ד

המשיבה:

מדינת ישראל

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב (השופט ד' רוזן) מיום 21.2.16 בת"פ 39350-07-15

פסק-דין

המשנה לנשיאה א' רובינשטיין:

           המערער הורשע, לאחר שמיעת הוכחות, בעבירות שוד בנסיבות מחמירות ומעשה מגונה בכוח, בשטח ציבורי בבנין מגורים, כלפי מתלוננת אקראית. הוא נדון לשבע שנות מאסר, מתוכן חמש בפועל והיתרה על תנאי (במתחם שבין 5 ל-8 שנים), וכן לקנס בן 1,000 ₪ או 120 ימי מאסר תמורתו, ופיצוי בן 5,000 ₪ למתלוננת. נצברו גם עונשים מתיקים אחרים.

           הערעור הוסב תחילה על כלל ההרשעה, אך בפנינו נמנע המערער מטענה בנושא השוד – והיטיב לעשות כן על פי תמונת הראיות שבפנינו – והתמקד בנושא המעשה המגונה. עיקר טענתו הוא, כי המתלוננת לא העלתה את נושא המעשה המגונה עם תלונתה על השוד מעיקרא, דבר שלכאורה היה מתבקש באופן כלשהו, אלא התלוננה על כך במועד מאוחר יותר, גם אם באותו יום. המדינה מטעימה כי בית המשפט קמא האמין למתלוננת וגם להסבריה בהקשר זה, שהתמקדו במצבה הנפשי בעת המקרה.

           לא ראינו להתערב בנושא הכרעת הדין גם בקשר למעשה המגונה. כבר נאמר רבות בפסיקה באשר למתלוננות בעבירות מין ומצבן סמוך לאחר מעשה, ומקרה זה אינו יוצא דופן, מה גם שבית המשפט קמא, שהמתלוננת העידה לפניו, קיבל את עדותה; ונזכיר, אין מדובר בעדות כבושה לאחר זמן, ואף לא נטען כך, אלא בתלונה באותו יום.

           אשר לעונש, מבלי להקל ראש כל עיקר בחומרת העבירות, הראויות למאסר של ממש, אנו סבורים כי בנסיבות, ובמיוחד משנצברו למערער גם עונשי מאסר מתיקים אחרים במלואם, ניתן להקל קמעא עם המערער על-ידי הפחתת שישה חודשים, תוך העמדת המתחם על 8-4 שנים. עונש המאסר בגין התיק דנא יעמוד איפוא על שש שנים ושישה חודשים, ומתוך אלה ארבע שנים ושישה חודשים מאסר בפועל; והיתרה על תנאי כפי שקבע בית המשפט קמא. הפיצוי בעינו, ויש לשלמו בהקדם. המאסר תמורת הקנס – שהמדינה השאירה לשיקול דעת הפחתתו – יעמוד על 30 יום. הערעור מתקבל חלקית לפי האמור.

           נוסיף: המערער הוא תושב חוזר, אך תחת לבנות חיים נורמטיביים בישראל בחר בחיי עבריינות סמוך לאחר שובו ארצה. הוא עודו צעיר דיו – בן 28 שנים – כדי לעצור ולחדול מן הפשע, שאם לא כן, וחלילה ישוב לסורו, קשה יהיה לדונו במידת הרחמים. יתן המערער את אלה אל ליבו.

           ניתן היום, ‏י"ב באייר התשע"ז (‏8.5.2017).

  

המשנה לנשיאה

ש ו פ ט

ש ו פ ט

_________________________

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח.   16027770_T08.doc   רח

  www.court.gov.il

משרדנו לא ייצג בתיק זה

תודה על פנייתך, אנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי.
לקבלת ייעוץ משפטי בנושא - השאירו פרטים
* שם:
* נייד:
 

אודות המחבר:

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה ומתוקף תפקיד זה הוא שומע ערעורים (בזכות) על פסקי דין של בית משפט מחוזי, ויכול לשמוע ערעורים, לאחר בקשת רשות, על החלטות של בית משפט מחוזי שאינן "פסק דין", וגם ערעור על פסקי דין של בית המשפט המחוזי, כאשר המחוזי דן בערעור על פסק דין של בית משפט השלום. כמו כן, הוא משמש כבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) וככזה אמון על קיומו של שלטון החוק והבטחת חוקיות פעולתן של רשויות המדינה. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
משפט פלילי | פסיקה | פסקי דין | פסקי דין פלילי | מאגר משפט פלילי | מאגר משפטי | פסיקה עליון | פס"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
ביטול כתב אישום ללקוח בעבירות העסקה והלנה של שוהים בלתי חוקיים בנסיבות מחמירות הארכת מאסר מותנה לנאשם בפעם השלישית בעבירות סמים סגירת תיק פלילי לקטין בעבירות סמים במסגרת הליך טיפול מותנה ביטול רישום משטרתי בעבירות השתתפות בהתקהלות אסורה והיזק לרכוש סגירת תיק חקירה בעבירות תיווך וסחר בסמים נער שנחשד בביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות כלפי תלמידות בית ספר לא יועמד לדין

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
גילי | 21:37 28/11/2014
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
עו''ד איילון בירנבוים | 06:59 02/12/2014