חזרה לעמוד הראשי | פסיקת בית המשפט העליון | בג"ץ 6399/15 פלוני נ. ראש ממשלת ישראל
קטגוריות: משפט פלילי

בג"ץ 6399/15 פלוני נ. ראש ממשלת ישראל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

לפני:

כבוד השופט נ' סולברג

כבוד השופט א' שהם

כבוד השופט י' אלרון

העותרים:

1. פלוני

2. פלוני

3. פלוני

4. פלוני

נ  ג  ד

    

המשיבים:

1. ראש ממשלת ישראל

2. שר הביטחון

3. ועדת המאויימים

4. משרד הפנים

5. מדינת ישראל

עתירה למתן צו על-תנאי

בשם העותרים:

עו"ד מיכאל  י. טפלו

בשם המשיבים:

עו"ד אבישי קראוס; עו"ד פנחס גורט

פ ס ק - ד י ן

השופט נ' סולברג:

העותרים, תושבי אזור יהודה ושומרון, מבקשים להורות להנפיק להם היתרי שהייה בישראל, היתרים מתחדשים, "הכוללים אישורי עבודה ואפשרות להצטרף למערכת הבריאות של מדינת ישאל (כולל אחת מקופות החולים), ולרבות האפשרות לבקש תושבות קבע בחלוף שנתיים". העותרים מבקשים בעתירתם עוד סעדים כלליים שונים, הכל על רקע טענותיהם למאויימות הנשקפת להם בשטחי איזור יהודה ושומרון.

על פי החלטת בית משפט זה (השופט ס' ג'ובראן) מיום 21.9.2015 ניתן צו ביניים ארעי אשר על פיו על רשויות המדינה להימנע מלהרחיק את העותרים אל מחוץ לגבולות המדינה, וזאת עד למתן החלטה אחרת. מחמת בקשות חוזרות ונשנות להארכת מועד, בהסכמה, להגשת תגובת המשיבים, הולך ונמשך אותו מצב ארעי כשנתיים וחצי בקירוב.

היום התקיים דיון בעתירה ונמצא כי טענות העותרים למאויימות שבו ונבחנו לאורך השנים גם על-ידי ועדת המאויימים, גם על-ידי בית משפט זה – ונדחו. אף אין בפי העותרים טענה כלשהי לפיה שיתפו פעולה עם ישראל. לגבי העותרים 1, 2 ו-4 קיימת מניעה בטחונית לשהייתם בישראל נוכח מידע מודיעיני שהובא לעיוננו. לחובת העותרים 4-2 כמה וכמה עבירות ברישום הפלילי, ובעניינו של העותר 1 תיקים פליליים פתוחים. העותרים, כמסתבר, גם לא נמנעים מכניסה לתחומי איו"ש, וממילא נשמט מיניה וביה הבסיס לטענת המאויימות.

לאחרונה עמד בית משפט זה על הקושי הכרוך בהימשכות ההליכים המשפטיים בעניינם של טוענים למאויימות, כאשר משעה שניתן להם סעד ארעי, לא אצה להם הדרך למצות את ההליך השיפוטי, והמשיבים מצדם, בשל העומס הרב המוטל עליהם, מבקשים אף הם לדחות את הדיון (בג"ץ 8654/17 פלוני נ' משרד הפנים, סניף נצרת, פסקה 5 (4.1.2018); בג"ץ 6208/17 פלוני נ' משרד הפנים - וועדת המאוימים, פסקה 9 (3.1.2018)). קושי זה מתעצם על אחת כמה וכמה, כאשר בסופו של דבר טוענים גורמי המדינה לפנינו, ואף מציגים חומר מודיעיני, בדבר מסוכנות – הן בטחונית, הן פלילית – מצדם של העותרים. שנתיים וחצי בקירוב שהו העותרים בישראל מכוחו של צו שיפוטי; על-פי החומר שהוצג לפנינו היום, יש לתמוה כיצד הגיע הדבר כדי כך, קרי – העמדת תושבי ישראל בסכנה שכזו, על סמך טענה סתמית בדבר מאוימות.

עוד כהנה וכהנה ניתן להוסיף, אך אין צורך. בהמלצתנו, הסכים בא-כוח העותרים 'למשוך' את העתירה.

העתירה נמחקת איפוא בזאת.

ניתן היום, ‏א' בשבט התשע"ח (‏17.1.2018).

ש ו פ ט

      ש ו פ ט

ש ו פ ט

________________________

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח.   15063990_O11.doc   חכ

 

משרדנו לא ייצג בתיק זה

אודות המחבר:

בית המשפט העליון הוא ערכאת הערעור העליונה ומתוקף תפקיד זה הוא שומע ערעורים (בזכות) על פסקי דין של בית משפט מחוזי, ויכול לשמוע ערעורים, לאחר בקשת רשות, על החלטות של בית משפט מחוזי שאינן "פסק דין", וגם ערעור על פסקי דין של בית המשפט המחוזי, כאשר המחוזי דן בערעור על פסק דין של בית משפט השלום. כמו כן, הוא משמש כבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) וככזה אמון על קיומו של שלטון החוק והבטחת חוקיות פעולתן של רשויות המדינה. הצלחות המשרד | דירוג המשרד | משרדנו בפייסבוק

תגיות - מונחים נוספים בתחום
משפט פלילי | פסיקה | פסקי דין | פסקי דין פלילי | מאגר משפט פלילי | מאגר משפטי | פסיקה עליון | פס"ד פלילי

הצלחות המשרד בתחום
ביטול הרשעה פלילית ללקוח שגידל סמים בביתו במעבדה מאולתרת אבי דוביצקי (צייד הפדופילים) חויב לשלם 750,000 ש"ח בגין לשון הרע סגירת תיק חקירה ללקוח שנחשד במעשה מגונה עבודות שירות בלבד לעורך דין שהורשע בגניבת כספי לקוחותיו שחרור ממעצר לקוח שנחשד בדקירתה ופציעתה של אישה לאחר שהוכח כי מדובר בתלונת שווא שחרור ממעצר חשוד בעבירות זיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה

זקוק לייעוץ אישי ומקצועי בנושא?

אתה מוזמן ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע ולהציע לך מענה ופתרון מקצועי בנושא על פני כל שעות היממה. הפניה אינה כרוכה בהתחייבות כל שהיא מצידך.

בטלפון: 077-5006206 או בנייד: 052-6885006

בדוא"ל: office@dok.co.il

או מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:

הפניה הינה ישירות אל עורכי דין פליליים במשרד. עורך דין פלילי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.


נושאים קשורים מהפורום המשפטי
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
זאם | 14:48 29/01/2017
משפט פלילי ללא פסק דין במשך שנים
עו''ד אלעד שאול אלבז | 13:08 07/02/2017
ביטול משפט פלילי
יצחק | 08:13 14/10/2016
ביטול משפט פלילי
עו''ד אלעד שאול אלבז | 18:53 14/10/2016
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
גילי | 21:37 28/11/2014
חוסר וודאות לגבי משפט פלילי
עו''ד איילון בירנבוים | 06:59 02/12/2014